16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowy szef FTX potępia Bankmana-Frieda za „całkowitą porażkę kontroli firmy”

Nowy szef FTX potępia Bankmana-Frieda za „całkowitą porażkę kontroli firmy”

Nowy dyrektor generalny upadającej giełdy kryptowalut FTX w czwartek wystosował zjadliwą naganę do swojego poprzednika, Sama Bankmana-Freda, oskarżając byłego szefa o pozwolenie na „fiasko kontroli korporacyjnych”.

John Ray III został mianowany dyrektorem generalnym FTX w zeszłym tygodniu, na krótko przed tym, jak firma złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11, a Bankman-Fried złożył rezygnację. Adwokat, który wcześniej nadzorował upadłość firmy energetycznej Enron o wartości 23 miliardów dolarów, ma teraz za zadanie zbadanie szybkiego i spektakularnego upadku FTX.

„Nigdy w życiu zawodowym nie widziałem tak kompletnej porażki kontroli korporacyjnej i całkowitego braku wiarygodnych informacji finansowych jak tutaj”, Ray powiedział w zgłoszeniu Z amerykańskim sądem upadłościowym dla dystryktu Delaware. „Od zagrożonej integralności systemów i wadliwego nadzoru regulacyjnego za granicą, po koncentrację kontroli w rękach bardzo małej grupy niedoświadczonych, niedoświadczonych i wrażliwych osób, ta sytuacja jest bezprecedensowa”.

WEWNĄTRZ PODZIAŁ GIEŁDY CRYPTO FTX: WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ

Sam Bankman-Fried, założyciel i dyrektor generalny FTX Cryptocurrency Derivatives Exchange, przemawia podczas dorocznego spotkania członków Institute of International Finance w Waszyngtonie, 13 października 2022 r. (Ting Xin/Bloomberg za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

W zgłoszeniu Ray powiedział, że „nie ma zaufania” do dokładności bilansów FTX i jej spółki zależnej, Alamedia Research. Napisał, że firmy były „nieaudytowane i produktywne, podczas gdy dłużnicy [FTX] To było pod kontrolą pana Bankmana Freda.

Ray powiedział w zgłoszeniu, że „znacząca część” aktywów posiadanych przez FTX może zostać „zgubiona lub skradziona”.

Nowo powołany prezes zauważył również, że wiele spółek z grupy FTX nie posiada odpowiedniego ładu korporacyjnego i nie odbywa posiedzeń zarządu. Ponadto zasugerował, aby pracownicy wykorzystywali fundusze firmowe do płacenia za domy i inne przedmioty.

READ  Stawki MTA wzrosły w niedzielę po raz pierwszy od 4 lat

Kto jest odpowiedzialny za upadek FTX CRYPTO?

„Zdaję sobie sprawę, że na Bahamach fundusze od spółek zależnych FTX Group zostały wykorzystane na zakup domów i innych przedmiotów osobistych dla pracowników i konsultantów. Rozumiem, że nie wydaje się, aby niektóre z tych transakcji były udokumentowane jako pożyczki, a nieruchomości na Bahamach nazwiska takich pracowników i doradców są zarejestrowane w rejestrach Bahamów”.

FTX, niegdyś trzecia co do wielkości giełda na świecie o wartości prawie 32 miliardów dolarów, wywołała w piątek falę wstrząsów w świecie kryptowalut, kiedy ogłosiła, że ​​ogłasza upadłość wraz z Alameda Research i innymi spółkami zależnymi. Kilka dni temu rywal z branży, Binance, wycofał się z transakcji kupna swojego niespokojnego rywala po tym, jak przyjrzał się księgom i dowiedział się, że FTX „niewłaściwie obchodził się z funduszami klientów”.

Bankman-Fried, założyciel i dyrektor generalny firmy, ogłosił swoją rezygnację, gdy w piątek w Delaware złożono dokumenty upadłościowe.

FTX

FTX była kiedyś trzecią co do wielkości giełdą na świecie z wyceną bliską 32 miliardów dolarów. (OLIVIER DOULIERY/AFP za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

Zarówno firma, jak i Bankman-Fried są przedmiotem dochodzenia w Stanach Zjednoczonych i innych krajach w związku z zarzutami, że FTX wykorzystała 10 miliardów dolarów z funduszy klientów na wsparcie Alameda Research, swojej spółki zależnej zajmującej się handlem.

Błyskawiczny krach, który groził wywróceniem rynków kontraktów terminowych, został porównany do momentu „Lehman Brothers” branży kryptowalut – odniesienie do upadku globalnej firmy świadczącej usługi finansowe w 2008 r., która pomogła wywołać globalny krach finansowy.

Wzbudziło to poważne obawy dotyczące branży, która pozostaje w dużej mierze nieuregulowana.

Pobierz akcję FOX w podróży, klikając tutaj

Panele znajdują się w każdym z plików Senat i Izba Planuje przeprowadzić przesłuchania w sprawie wypadku FTX w przyszłym miesiącu. Komisje usług finansowych Izby Reprezentantów i Senatu planują w grudniu przesłuchania, które zbadają nagły upadek FTX pod przywództwem Bankmana-Frieda, masowego darczyńcy Demokratów.

READ  Nowy terenowy SUV będzie miał napęd hybrydowy