12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowy patent Samsunga sugeruje szerszą osłonę ekranu dla Galaxy Z Fold 6

Nowy patent Samsunga sugeruje szerszą osłonę ekranu dla Galaxy Z Fold 6

Dzisiaj wcześniej informowaliśmy, że Samsung może wprowadzić tańszą wersję Galaxy Z Fold 6 jeszcze w tym roku, obok zwykłych Galaxy Z Fold 6 i Galaxy Z Flip 6. Ale jakie ulepszenia wprowadzi Samsung w zwykłym Galaxy Z Fold 6? Czy zobaczymy szerszy wyświetlacz Cover Display, którego domagało się wielu użytkowników?

Mogłoby to w końcu nastąpić, gdyby wierzyć niektórym doniesieniom i temu patentowi Samsunga.

Nowy patent Samsunga może sugerować konstrukcję Galaxy Z Fold 6

Firma Samsung Electronics dwa dni temu złożyła nowy patent dotyczący składanego telefonu (US 11 889 006 B2) w USPTO (Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych). Patent ten dokumentuje technologię projektowania składanych smartfonów, która może sprawić, że urządzenia będą cieńsze niż telefony Samsung z serii Galaxy Z Fold obecnej generacji. Co więcej, odsłania szerszą obudowę, w której mieści się szerszy ekran główny i szerszy składany ekran wewnętrzny. Urządzenie pokazane w dokumencie patentowym jest bardziej zakrzywione niż Galaxy Z Fold 5. Na podstawie tego patentu ludzie m.in Pigtou stworzył wersję demonstracyjną urządzenia W Współpraca z XLeaks7 (Dawid Kowalski), a możecie go zobaczyć na zdjęciu powyżej.

Jak widać na powyższych zdjęciach, dokument zgłoszenia patentowego firmy Samsung Electronics ujawnia składany smartfon, który jest cieńszy, szerszy i bardziej zakrzywiony. Ujawnia także kilka elementów, w tym śruby, sprężyny i koła zębate zastosowane w zawiasie. Chociaż większość patentów nie trafia do produktu końcowego, istnieje duża szansa, że ​​ten projekt zostanie faktycznie zastosowany w przyszłych smartfonach Samsunga. Wielu użytkowników Galaxy Z Fold i potencjalnych nabywców domaga się telefonu z szerszą obudową wyświetlacza, cieńszą obudową, większym akumulatorem i wbudowanym rysikiem S Pen. Wygląda na to, że Samsung pracuje nad kilkoma z tych funkcji, w tym szerszą obudową i osłoną wyświetlacza, zgodnie z opisem w nowym patencie.

Patent na elementy zawiasów do Samsunga Galaxy Z Fold z dnia 30 stycznia 2024 r

Niektóre raporty twierdzą, że Samsung wprowadzi zmianę w wyglądzie Galaxy Z Fold 6 i prawdopodobnie będzie miał szerszą obudowę. Samsung zarejestrował także znak towarowy terminu Ironflex, który odnosi się do nowego, elastycznego wyświetlacza OLED, który można stosować w telefonach, tabletach i składanych wyświetlaczach. Czas pokaże, czy Samsung wprowadzi zintegrowane gniazdo S Pen z Galaxy Z Fold 6, czy nie. Samsung stara się osiągnąć swój cel, jakim jest sprzedaż 10 milionów składanych telefonów rocznie, aby móc wypuścić w tym roku tańszy telefon Galaxy Z Fold (prawdopodobnie nazwany Galaxy Z Fold 6 FE), aby osiągnąć swój cel sprzedażowy.

READ  Apple po raz pierwszy wyprzedza Samsunga w globalnych dostawach smartfonów