1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowa funkcja Quick Share jest już dostępna na wszystkich telefonach i tabletach Samsung!

Nowa funkcja Quick Share jest już dostępna na wszystkich telefonach i tabletach Samsung!

Ostatnia aktualizacja: 1 lutego 2024 r. o 15:26 UTC+01:00

Na początku tego miesiąca Google i Samsung ujawniły, że połączyły swoje systemy bezprzewodowego udostępniania plików w jeden podmiot. Funkcja Google Nearby Share została zintegrowana z funkcją Quick Share firmy Samsung, a funkcja ta zadebiutowała w serii Galaxy S24. Teraz nowa wersja Quick Share jest udostępniana innym smartfonom i tabletom Galaxy.

Nowa funkcja Quick Share jest już dostępna na smartfonach i tabletach Galaxy

Firma Samsung udostępniła zaktualizowaną funkcję Quick Share, aktualizując trzy aplikacje w sklepie Galaxy Store: Quick Share, Quick Share Agent i Quick Share Connectivity. Funkcja Quick Share jest teraz dostępna w wersji 13.6.11.7, a rozmiar pobieranej aktualizacji wynosi 24,5 MB. Nowy agent Quick Share Agent ma wersję 3.5.19.23 i ma niewielki rozmiar aktualizacji wynoszący około 3,70 MB. Quick Share Connectivity jest teraz dostępny w wersji 1.5.02.30, a rozmiar pliku do pobrania wynosi zaledwie 1,72 MB. Aktualizacje te można pobrać ze sklepu Galaxy Store na smartfon i tablet Galaxy.

Po zaktualizowaniu tych trzech aplikacji, które powinny być dostępne dla wszystkich telefonów Galaxy z systemem One UI 6.0 (lub prawdopodobnie wcześniejszym), w menu Udostępnij pojawi się nowa ikona Szybkie udostępnianie. Funkcja Udostępniania w pobliżu jest nadal widoczna w arkuszu Udostępnij, ale zostanie usunięta, gdy Google opublikuje nową aktualizację GMS w pierwszej połowie tego miesiąca. Wszystkie smartfony marek innych niż Samsung otrzymają w tym miesiącu funkcję Quick Share, która zastąpi funkcję Nearby Share.

Nowa funkcja Szybkie udostępnianie wyświetla pobliskie kompatybilne urządzenia bezpośrednio na liście udostępniania, nawet zanim dotkniesz ikony Szybkie udostępnianie. Jak widać na powyższych zrzutach ekranu, Galaxy S24+ pojawia się bezpośrednio na liście udostępniania, obok innych regularnie używanych aplikacji, osób i usług. Po dotknięciu ikony szybkiego udostępniania pojawia się pełnoekranowe menu zawierające więcej opcji, w tym opcję udostępniania za pomocą kodu QR. Możesz także udostępniać pliki bezprzewodowo osobom z listy kontaktów. Tworzy łącze, za pośrednictwem którego inne osoby mogą pobrać pliki, które im udostępniłeś. Limit ten wynosi jednak maksymalnie 5 GB na udział. Wcześniej limit ten wynosił 3 GB, więc jest to ulepszenie w stosunku do poprzedniej wersji Quick Share.

READ  Google i iFixit łączą siły, aby udostępnić części Pixela online

Nowy kod QR szybkiej aktualizacji 2024

Funkcje Quick Share i Nearby Share dla systemu Windows zostaną połączone w trzecim kwartale 2024 r

Dzięki nowej funkcji Quick Share możesz bezprzewodowo udostępniać pliki wszystkim smartfonom, tabletom i telewizorom z Androidem. Ten bezprzewodowy system udostępniania plików działa również ze wszystkimi komputerami i laptopami z systemem operacyjnym Chrome. Zgodnie z zapowiedzią Samsunga Będzie współpracować z Google w celu integracji aplikacji Quick Share i Nearby Share dla systemu Windows przed końcem trzeciego kwartału tego roku. Quick Share dla Windows zawiera już nowszą ikonę.