18 maja, 2024

Notatki Bruins Clincher: Linus Ullmark przecieka, Patrice Bergeron spudłował

BOSTON – Jim Montgomery uwielbiał sposób, w jaki grał jego zespół przez dwie tercje. Nawet wtedy, gdy dwukrotnie pozostawali w tyle.

Nie przedłużyło się to do ostatnich 20 minut.

„Przegraliśmy naszą grę” – powiedział trener Bruins po porażce 6:3 w meczu 2. „Dla zespołu, który był naprawdę dobry w trzeciej tercji przez tak długi czas, jest to dla nas okazja do nauki i rozwoju”.

uwagi:

1. Bruinsom brakowało uspokajającej obecności Patrice’a Bergerona oraz jego gry. Kapitan był niedostępny w drugim meczu z rzędu z powodu kontuzji górnej części ciała. Bruins zapłacili w środę cenę za występ w finale sezonu regularnego przeciwko Canadiens, kiedy doznał kontuzji.

Nie tylko spudłował na lodzie, ale Bruins mogli wykorzystać jego uderzenie z ławki w trzeciej tercji.

„Kiedy przegrywaliśmy 4:2, nie sądziłem, że przegrupujemy się i zresetujemy” – powiedział Montgomery. „Przez większość roku mogliśmy wziąć oddech, zresetować się i wrócić do naszej gry. Nie wróciliśmy do naszej gry, gdy było 4-2. Myślałem, że wróciliśmy do naszej gry w pierwszej i drugiej druga połowa. Za każdym razem, gdy zostawaliśmy w tyle, wracaliśmy do naszej gry.

2. Nie sposób powiedzieć, jak Jeremy Swaiman poradził sobie w drugiej grze. Zamiast kontynuować rotację bramkarzy, Bruins poszli z Linusem Allmarkem na drugi start z rzędu.

Można jednak śmiało powiedzieć, że Ollmark radził sobie lepiej niż w środę. według MoneyPuckWe wszystkich sytuacjach Allmark miał -1,63 obronione bramki powyżej oczekiwań. Allmark dwukrotnie strzelił pięć goli w sezonie zasadniczym: raz w wygranym 6:5 dogrywce z Penguins i drugi raz w przegranej 6:3 z Blackhawks.

Przy pierwszym golu Florydy Allmark mógł jako pierwszy dotrzeć do krążka, gdyby opuścił swoje pole. Zamiast tego Sam Bennett znalazł dysk i przesunął go przez klocki Allmark.

READ  Jaylen Brown z Celtics, Aaron Donald Rams opuszczają Donda Sports

W 22 sekundzie trzeciej gry Brandon Montour przełamał remis na 2:2 serwem z dystansu. Allmark nie był w stanie zlokalizować strzału Montoura przez Alexandra Barkova i Charliego McAvoya, którzy walczyli o pozycję z przodu.

Montour strzelił drugiego gola tego wieczoru kolejnym strzałem z dystansu. Po raz kolejny Ullmark nie był w stanie znaleźć krążka przez Taylora Halla i Charliego Coyle’a, którzy rzucali wyzwanie strzałowi.

Teraz Montgomery i trener bramkarzy Bob Esensa muszą ustalić, czy Allmark powinien dostać trzeci start z rzędu. W zeszłym sezonie Swaiman strzelił gola w trzecim meczu przeciwko Hurricanes. Jednak Bruins przegrali swoje pierwsze dwa mecze.

3. Montgomery uważał, że Bruins lepiej wyprowadzili krążek ze strefy obronnej w grze 2 niż w grze 1. Ale błędy, które popełnili, przegrywając, były przerażające.

W pierwszym, trzymając się prawej ściany, Brandon Carlow rzucił pas wyjściowy na środek lodu. Matthew Tkachuk z łatwością przechwycił podanie, a Bennett strzelił na otwierającego gola.

W trzecim McAvoy dobrze spisał się, blokując pierwszą jazdę Eto’o Lostarainena. Ale potem Bennett przybył jako F2. McAvoy ledwo mógł pozbyć się krążka, zanim Bennett wbił go w szachownicę. Z powodu zaciekłości zasięgu Bennetta, Tkachuk wygrał szczyptę i nakarmił Cartera Verhaiga do pustego wsadu. Olmark nie miał szans.

„W pierwszych dwóch okresach robiliśmy naprawdę dobre rzeczy z krążkiem” – powiedział Montgomery. Ale przemiany, których byliśmy świadkami dzisiejszego wieczoru, były katastrofalne. Byli na środku lodu. Nietypowe dla obiegu. Zwykle mamy rotacje, gdy druga drużyna nas zmusza lub próbujemy grać. To nie było tak naprawdę w obszarach, w których próbujesz grać, które odwróciliśmy. ”

4. Matt Grzelcyk był zdrowym zadrapaniem w pierwszych dwóch meczach. To może się zmienić. Bruins mogliby wykorzystać poruszającą ostrość Grzelcyka, aby udaremnić ciężki czek hipoteczny Florydy. Mógłby zastąpić Dereka Forporta na parze nr 3.

READ  Raport Hawks: handel Collins „bardziej prawdopodobny niż kiedykolwiek”, Atlanta „oszukiwała” w tej transakcji Jeramy'ego Granta

Problem ze zmianą będzie polegał na tym, że Panthers dokonają ostatecznej zmiany w grach 3 i 4. To powinno pozwolić trenerowi Paulowi Morrisowi poprawić swoje ataki przeciwko Grzelcykowi i Connorowi Cliftonowi.

Ale może to być coś, co Montgomery jest skłonny znieść. Forbort zagrał 14:03, najmniej ze wszystkich drużyn defensywnych. Odtwórz 1:18 o karze za morderstwo, czyli o chlebie i maśle.

„Daje mi to do myślenia o zmianach dookoła” – powiedział Montgomery o dostosowaniu swojego składu po przegranej meczu 2.

5. Nigdzie nie było Davida Pasternaka. Prawy skrzydłowy oddał tylko dwa strzały na bramkę w czasie 18:43 czasu lodowego. Na początku trzeciej tercji Pasrnak miał okazję doprowadzić do remisu na 3:3 po złapaniu podania Davida Krejciego. Ale Pasternak wystrzelił swoje jednorazowe pociski z sieci.

Pasrnak również przegrał walkę krążków z Ericem Staalem na środkowym lodzie w drugiej tercji. Chwilę później Staal minął Pasternaka, złapał podanie od Nicka Cousinsa i minął Allmarka, aby rozstrzygnąć remis 1-1.

(Zdjęcie: Maddie Meyer/Getty Images)