24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stanowy Związek Wodny Edo uhonorował odchodzącego na emeryturę trenera Polski Benassimo podczas wielkiej ceremonii

Stanowy Związek Wodny Edo uhonorował odchodzącego na emeryturę trenera Polski Benassimo podczas wielkiej ceremonii

Stowarzyszenie Wodne Stanu Edo niedawno świętowało odejście na emeryturę swojego szanowanego głównego trenera Polanda Benassimo, co oznaczało koniec pewnej ery w społeczności pływackiej w regionie. Wydarzenie, które odbyło się w hali pływackiej na stadionie Samuela Okbemudia w Beninie, zgromadziło osobistości, w tym pływaków reprezentacji narodowej i czołowych administratorów sportowych z nigeryjskiej wspólnoty pływackiej, aby uhonorować niezwykły wkład Coach Poland.

Spotkanie cenionych osobistości

Wśród znaczących uczestników znaleźli się Babatunde Fatai Williams i pastor Samuel Nzee Obong Jesimiele z Nigeryjskiej Federacji Pływackiej, którzy na zmianę chwalili wpływ trenera Polski na pływanie w Afryce. Opisywany jako rozjemca i osoba osiągająca cele, polska filozofia pracy zespołowej i postępu dla wszystkich została uznana za kamień węgielny jego dziedzictwa. Wybitni dygnitarze, tacy jak dr Emmanuel Igbinosa reprezentujący Państwową Komisję Sportu Edo i olimpijczyk Yusuf Alli oraz prezes Stowarzyszenia Pływackiego Gombe, trener Joshua Oke, również złożyli hołd odchodzącemu trenerowi.

Święto wśród melodii

Ceremonie przejścia na emeryturę to nie tylko przemówienia; Mama Karaki, znany muzyk chrześcijański mieszkający w Beninie, ożywił wydarzenie swoimi melodyjnymi melodiami. Atmosfera była pełna świętowania i radości, gdy trener, jego rodzina i przyjaciele tańczyli wokół życzliwych osób. Ta chwila podkreśliła sympatię i szacunek, jakim społeczność darzy Coacha Poland, świętując nie tylko jego osiągnięcia, ale także jego osobowość poza basenem.

Prezenty tradycyjne i pożegnalne

Wiceprezes Stanowego Stowarzyszenia Wodnego Edo, Mr. Sam Imokude przemawiając w imieniu prezydenta Clementa Minabovej, pochwalił trenera za geniusz Polski i jego niezatarty ślad w pływaniu. W kulminacyjnym momencie wydarzenia ogłoszono pożegnalną nagrodę w wysokości 500 000 funtów dla Coach Poland wraz z pamiątkami i prezentami od sportowców i osób życzliwych, wyrażających ich głęboką wdzięczność i szacunek za jego poświęcenie i służbę.

Odejście trenera Polski Benassimo na emeryturę to nie tylko koniec rozdziału, ale świętowanie dziedzictwa, które ukształtowało bieg pływania w stanie Edo i poza nim. Jego wkład pozostawił niezatarty ślad w sportowcach, których był mentorem, oraz w społeczności, której służył, stawiając wysoko poprzeczkę w zakresie przywództwa, poświęcenia i pasji do sportu.

READ  Sofidel otwiera nowy zautomatyzowany magazyn w Polsce