Yellow Card, wiodąca nigeryjska giełda kryptowalut, osiągnęła kolejny kamień milowy w swojej globalnej ekspansji, nabywając licencję Virtual Asset Service Provider (VASP) w Polsce.
Spółka zależna spółki Yellow Card Sp. z oo, obecnie podlegająca Ministerstwu Finansów, została oficjalnie zarejestrowana w polskim rejestrze działalności na rzecz walut wirtualnych.
Żółta Karta jest obecnie zarejestrowana w Generalnym Inspektorze Informacji Finansowej w Polsce dla celów przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i zgłaszania przestępstw finansowych.
Chris Morris, współzałożyciel i dyrektor generalny Yellow Card, wyraził swoje zadowolenie z tego osiągnięcia: „Jesteśmy zachwyceni zakończeniem procesu rejestracji VASP w Polsce, co stanowi naszą pierwszą rejestrację VASP poza Afryką. Licencja ta odnosi się do naszych światowej klasy funkcji ds. zgodności i prawa, które niestrudzenie pracują nad umożliwieniem tego rodzaju działań regulacyjnych na całym świecie.
Znana jako największa i pierwsza licencjonowana rampa włączania/wyłączania monet Stablecoin na kontynencie afrykańskim, Yellow Card działa w 20 krajach i ma wpływ poza Afryką.
Dzięki interfejsowi API Stablecoin On/Off Ramps and Payments firma YellowCard ma na celu usprawnienie transakcji transgranicznych, zapewniając wydajne i bezpieczne usługi finansowe osobom fizycznym i firmom na obu kontynentach.
Craig Stohr, główny radca prawny w Yellow Card, podkreślił zaangażowanie firmy w przestrzeganie przepisów i ochronę konsumentów: „Yellow Card zdecydowanie popiera regulacje dotyczące aktywów wirtualnych, ponieważ ramy regulacyjne i licencyjne poprawiają ochronę konsumentów i tworzą równe warunki działania. innowacja. Nasza polska rejestracja VASP w Afryce stanowi pierwszy krok na naszej drodze do uzyskania licencji MiCA w celu dalszego rozwoju naszej oferty w Europie.
To najnowsze osiągnięcie jest następstwem imponującego sukcesu Yellow Card, która we wrześniu 2022 roku jako pierwsza firma otrzymała licencję na kryptowaluty w Afryce. Nabycie licencji VASP w Botswanie było kamieniem milowym dla firmy.
Oprócz licencji VASP w Botswanie i Polsce, Yellow Card posiada licencję na publiczne usługi finansowe w regionie CEMAC i uczestniczy w piaskownicy regulacyjnej Fintech w Zambii.
Inicjatywy te podkreślają zaangażowanie Yellow Card we współpracę z rządami i organami regulacyjnymi, zdobywanie wglądu w lokalne ramy regulacyjne oraz wspieranie innowacji i ekspansji w branży kryptowalut.
Ekspansja Yellow Card w Polsce odzwierciedla jej strategiczną wizję stania się światowym liderem w dziedzinie wymiany kryptowalut i usług finansowych, zapewnienia osobom fizycznym i firmom płynnego dostępu do zasobów cyfrowych oraz wspierania włączenia finansowego na całym świecie.
„Muzyk. Miłośnik kawy. Oddany badacz jedzenia. Webman. Namiętny guru internetu”.
More Stories
Wpływ siły wyższej na małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce na przykładzie pandemii Covid-19: wnioski na przyszłość
W 2025 roku Polska zwiększy wydatki na obronność do rekordowego poziomu
„Zmiana zasad gry”: Lockheed przedstawia pierwszy polski F-35