25 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Niezwykle rzadka gra Zelda może zostać sprzedana na aukcji za ponad 700 000 dolarów

Niezwykle rzadka gra Zelda może zostać sprzedana na aukcji za ponad 700 000 dolarów

tak jak Fizyczne gry wideo stają się coraz trudniejsze do znalezienia z powodu Niekończąca się cyfryzacjaLudzie uwielbiają zbierać materialne przedmioty, zwłaszcza jeśli są rzadkie i zapieczętowane. 22-letni Kalifornijczyk Kero odkrył niedawno jeden z tych rarytasów: zapieczętowany egzemplarz z 1987 r. Legenda o Zeldziei prawie wypuściłem go za marne 17 000 dolarów, zanim został oficjalnie wyceniony. A jeśli wiesz, jak to działa, wiesz, że sprzedawca jest gotowy na poważny chleb.

według 22 lutego CNBC raporthandlarz antykami Kero powiedział, że ta zabytkowa gra jest w rodzinie od chwili zakupu jej w nieistniejącym już domu towarowym Fedco w 1987 r. za 29,87 dolarów (czyli 82,92 USD w 2024 r. po uwzględnieniu inflacji). Jako stały sprzedawca kolekcjonerskich lalek Barbie i tenisówek w serwisie eBay, Kiro pomyślał, że wystawi zapieczętowaną grę na NES w Internecie, aby sprawdzić, czy uda mu się zarobić na niej trochę pieniędzy. Dlatego w październiku 2023 r. zamieścił go za 17 000 dolarów, myśląc, że to wszystko, co dostanie, i będzie miał już tego dość. Wyprzedane, ale jak powiedział CNBCw ciągu kilku minut zaczęło pojawiać się więcej ofert.

„Pomyślałem: «Hej, to szaleństwo». „Nie ma mowy, żebym sprzedał to tak szybko” – powiedział Kiro w rozmowie z publikacją. „Wiele osób od razu wysłało mi wiadomość na eBayu. Jeden facet zaproponował, że podwiezie mnie tam, gdzie jestem i da mi 30 000 dolarów w gotówce.”

Wiedząc, że ludzie skanują się wzajemnie cyfrowo, próbując zdobyć nagrody w grze, Kero anulował sprzedaż i usunął ofertę. Wiedział, że ma w rękach coś wyjątkowego, ale nie wiedział, jak wyjątkowa byłaby zapieczętowana gra na NES-a. To znaczy, dopóki nie otrzymał listu od kolekcjonera, który powiedział Kiro przez telefon, że ma jego kopię Legenda o Zeldzie Była to jedna z pierwszych gier produkcyjnych, co czyni ją bardziej niż rzadką. W ciągu dwóch tygodni Kero pojechał z Florydy, aby profesjonalnie ocenić grę, do Teksasu, aby spotkać się z międzynarodowym domem aukcyjnym Heritage Auctions w celu zorganizowania jej sprzedaży. Rzeczywiście tak jest Już na stronie I jako CNBC Powiedział, że będzie głównym bohaterem aukcji gier wideo zorganizowanej w dniach 23–24 lutego na Heritage Auctions.

READ  Nowa aktualizacja słuchawek Quest pozwala zrelaksować się w pokoju pod górą

Ostatni raz OG Zelda Taka zabawka była na aukcji To było w lipcu 2021 roku. Zapieczętowana kopia gry została wówczas sprzedana za 870 000 dolarów. Wycena tego przedmiotu była nieco wyższa niż Kiro, ale tak czy inaczej, niezwykle rzadka zabawka należąca do 22-latka prawdopodobnie osiągnęłaby podobną cenę. Tylko czas powie. Jeśli tak, z pewnością miał plan na zarobienie pieniędzy, niezależnie od tego, ile by to nie było.

„Siedziałem z A [certified public accountant]„Powiedział Kero. „Z pewnością nie wydam go od razu. Posłużą one do budowania długoterminowego bogactwa dla mnie i mojej rodziny.