24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Google zakończy podstawowe renderowanie HTML dla Gmaila (ale nie Gmaila) w 2024 r

Google zakończy podstawowe renderowanie HTML dla Gmaila (ale nie Gmaila) w 2024 r

Kredyty obrazkowe: TechCrunch

aktualizować: prawdopodobnie trafiłeś tutaj, ponieważ słyszałeś, że Google „zabija Gmaila” w tym roku, co jest wirusowym oszustwem internetowym. Celem oszustwa jest pokazanie e-maila od Google z informacją, że „Twoja podróż do Gmaila dobiega końca”. Oto jedna wersja, którą zauważyliśmy na Twitterze/X:

Możesz mieć pewność, że Gmail nigdzie się nie wybiera, ale dostęp do niego można uzyskać w jeden sposób, o czym możesz przeczytać poniżej. Większość z nich już dawno domyślnie korzysta z „nowego” widoku Gmaila, więc jeśli specjalnie nie zażądasz widoku „Podstawowy HTML”, nic się nie zmieni.


Kolejny dzień kolejny produkt Google’a idzie na cmentarz. Firma znika Zobacz podstawowy kod HTML dla Gmailaktóra umożliwia użytkownikom przeglądanie e-maili w stanie nieprzetworzonym od stycznia 2024 r.

Spółka zaktualizowała swoje dane Strona wsparcia Aby wyjaśnić, że Gmail automatycznie przełączy się do widoku standardowego po upływie terminu. użytkownicy na Wiadomości pirackie Opublikowali informację, że otrzymali e-mail od Google informujący o zakończeniu tej funkcji.

„Piszemy, aby poinformować Cię, że podstawowa wersja Gmaila w formacie HTML dla komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych zostanie wyłączona na początku stycznia 2024 r. Oferta Gmail Basic HTML to wcześniejsze wersje Gmaila, które przez ponad 10 lat były zastępowane przez ich współczesnych następców. temu.” Nie obejmują one wszystkich funkcji Gmaila” – czytamy w e-mailu.

Nawet dzisiaj, gdy próbujesz uzyskać dostęp do wersji HTML, Google wyświetla komunikat, że dana wersja jest przeznaczona dla „wolniejszych połączeń i starszych przeglądarek” i prosi o potwierdzenie, że nie chcesz używać wersji standardowej.

Google wyświetla komunikat z prośbą o potwierdzenie, czy chcesz przełączyć się do widoku HTML Gmaila

Kredyty obrazkowe: Zrzut ekranu wykonany przez TechCrunch

W wersji HTML brakuje wielu funkcji, takich jak czat, sprawdzanie pisowni, filtry wyszukiwania, skróty klawiaturowe i bogate formatowanie. Jest to jednak przydatne w sytuacjach, gdy znajdujesz się w obszarze o niskim kontakcie lub po prostu chcesz przeglądać e-maile bez żadnych dodatkowych bajerów. Nie jest jasne, czy Google planuje dodać tryb niskiego połączenia.

READ  Czy Tales of Kenzara: Zau może otworzyć nowy świat historii z gier wideo?

Google koncentruje się obecnie na integracji funkcji opartych na sztucznej inteligencji ze swoimi produktami, w tym z Gmailem. W zeszłym miesiącu firma uruchomiła funkcję Duet AI, która pomaga użytkownikom pisać e-maile. W zeszłym tygodniu umożliwiłem chatbotowi Bard integrację z kontami Google, dzięki czemu możesz zadawać pytania dotyczące historii poczty e-mail.

Zaktualizowaliśmy ten post od czasu jego pierwotnej publikacji 25 września 2023 r., aby odzwierciedlić wprowadzenie tej zmiany w lutym 2024 r., a także coś, co wydaje się być powiązanym oszustwem.