28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Niezależnie od robaków RFK Jr. może przejść do etapu dyskusji: analiza CNN

Niezależnie od robaków RFK Jr. może przejść do etapu dyskusji: analiza CNN

Michael M. Santiago/Getty Images/File

Kennedy Jr. słucha prezentacji podczas serii kandydatów na prezydenta organizowanej przez World Values ​​Network w Glasshouse 25 lipca 2023 r. w Nowym Jorku.CNN

W tym tygodniu cykl wyborczy w 2024 r. stał się jeszcze dziwniejszy otwarty Niezależny kandydat, Robert F. Kennedy Jr., pewnego razu wszedł do robaka, który pożarł mu część mózgu. Kennedy, który twierdzi, że wyzdrowiał po infekcjach robakami, mówił dalej Aby twierdzić Że mógłby zjeść „5 robaków mózgowych więcej i nadal pokonać” w debacie byłego prezydenta Donalda Trumpa i prezydenta Joe Bidena.

Takie historie i cytaty mogą sprawić, że pomyślisz, że Kennedy jest jedynie drugoplanową postacią w tym roku wyborczym, ale nic nie jest dalsze od prawdy.

spojrzenie na Balotować Pokazuje, że Kennedy radzi sobie lepiej niż jakikolwiek niezależny kandydat od czasu Rossa Perota w 1996 r., chociaż wielu jego zwolenników nie jest pewnych, co reprezentuje. Być może uda mu się dokonać tego, czego nie udało się Perotowi zrobić przed nim w 1996 r.: przeprowadzić jesienne debaty przeciwko głównym kandydatom partii.

W zeszłym tygodniu sondaż CNN/SSRS przyniósł ponury obraz Bidena. W bezpośrednim pojedynku tracił do Trumpa sześć punktów. Przewaga Trumpa wzrosła do 9 punktów nad Bidenem, gdy w głosowaniu wzięli udział Kennedy, kandydatka Partii Zielonych Jill Stein i niezależny Cornel West. Mniej znane jest to, że Kennedy otrzymał w sondażu 16%.

Nie było ani jednego sondażu, w którym kandydat Partii Zielonych Ralph Nader w 2000 r. ani kandydat Partii Libertariańskiej Gary Johnson w 2016 r. otrzymali taki poziom poparcia.

Te 16% jest o tyle istotne, że próg wyborczy dla kandydatów zostanie uwzględniony w debatach prezydenckich jesienią On był W ciągu ostatnich 24 lat o 15%. Podczas gdy inne sondaże nie były tak łaskawe dla Kennedy’ego, prawie wszystkie wskazywały, że w przypadku zdecydowanego wyboru uzyskał dwucyfrowy wynik.

READ  Manuel Rocha: Były ambasador USA w Boliwii zostaje oskarżony o bycie tajnym agentem rządu kubańskiego

(Aby przejść do etapu debaty, kandydaci muszą także pojawić się na stanowych kartach do głosowania, na których znajduje się łącznie co najmniej 270 głosów elektorskich. To Wydaje się więcej niż wykonalne Dla Kennedy’ego.)

Kluczowa będzie średnia sondaży, ponieważ Kennedy musiałby uzyskać średnio 15%, aby móc brać udział w debatach. W ankietach przeprowadzonych przez podmioty medialne, które komisja uwzględniła w swojej średniej za rok 2020, dotychczasowa ocena poparcia Kennedy’ego wynosiła średnio około 13%.

Pragnę zaznaczyć, że strona trzecia i kandydaci niezależni zwykle widzę Ich sondaże spadły w trakcie kampanii wyborczej. Nie jestem pewien, czy w tym roku będzie to tak gwarantowane, jak zarówno Biden, jak i Trump O wiele wyżej Liczba negatywnych recenzji przewyższa liczbę pozytywnych.

Jednak Kennedy jest stosunkowo nieznany. Ankieta NBC News, która wyraźnie oferuje opcję „neutralny” i „nie wiem” jako opcję, wykazała, że ​​większość (39%), oceniając Kennedy’ego, stwierdziła albo „neutralnie”, albo „nie wiem”. Spośród osób posiadających opinię pozytywną lub negatywną 29% wyraziło opinię negatywną, a 32% pozytywną.

Ta ocena netto wynosząca -3 punkty była w rzeczywistości najlepszą oceną jakiejkolwiek osoby publicznej NBC News testowanej w tej ankiecie. Trump i Biden zdobyli odpowiednio -15 punktów i -14 punktów netto.

Ponieważ jednak 39% wyborców nie ma jeszcze opinii o Kennedym – ani pozytywnej, ani negatywnej – jego ocenę najlepiej określić jako „słabą”.

Prawdę mówiąc, nie jestem nawet pewien, czy jego zwolennicy lub potencjalni zwolennicy rozumieją jego platformę. Wielu krytykowało Kennedy’ego za jego bezpodstawne poglądy Szczepionki I COVID-19. Była to jedna z pierwszych rzeczy, o których napisał, gdy w zeszłym roku ogłaszał swoją kandydaturę na prezydenta.

nowo Ankieta Uniwersytetu Monmouth Poinformował wyborców, że Kennedy „popiera twierdzenia, że ​​autyzm jest powiązany ze szczepionkami i stwierdził, że celem Covida jest atakowanie ludzi określonych ras” i zapytał ich, czy przed wzięciem udziału w ankiecie byli świadomi tego stanowiska.

READ  Stany Zjednoczone i ich sojusznicy rozważają dostarczenie Ukrainie samolotów bojowych, aby przeciwstawić się Rosji

Tylko 55% wyborców było świadomych przekonań Kennedy’ego. Jeszcze bardziej interesujące jest to, że jedynie 27% osób, które stwierdziły, że zdecydowanie poprzeją lub poprą Kennedy’ego, wskazało, że zna takie stanowiska. Zdecydowana większość (73%) tego nie zrobiła.

Innymi słowy, osoby będące potencjalnymi zwolennikami Kennedy’ego nie wiedziały, co wiele osób uznałoby za istotną część jego portfolio. Wyborcy, którzy wiedzieli więcej o stanowisku Kennedy’ego, to ci, którzy powiedzieli, że zdecydowanie będą głosować przeciwko niemu.

Obecnie wyborcy Kennedy’ego są bardzo skłonni do pozostania przy nim, im więcej będą słyszeć o jego stanowisku. (Ankieta Monmouth sugerowała, że ​​jest to realna możliwość). Dla wielu Kennedy’ego może oznaczać coś więcej niż tylko jego stanowisko w sprawie szczepionki.

Prawda jest taka, że Kilka Część jej potencjalnych zwolenników była jednak świadoma szczepionki i wypowiedzi dotyczących Covid-19, wskazując, że pozostaje on w dużej mierze nieokreślony. Może być bardziej skłonny do atakowania reklam przeciwników niż typowy kandydat na prezydenta.

Jest to zgodne z tym, co widzieliśmy Trumpa i jego zwolenników: Ścigają Kennedy’ego.

W końcu ogólnokrajowe sondaże w większości wskazywały, że wyborcy Kennedy’ego faworyzują Trumpa zamiast Bidena, ale nie jednolicie. Ze średnią z ostatniego CNN i Uniwersytet Quinnipiaca Sondaże pokazują, że Trump uzyskał niewiele dwucyfrowych wyników w dwuosobowym wyścigu pomiędzy tymi, którzy wybrali Kennedy’ego, gdy uwzględniono kandydatów niezależnych i niezależnych.

To może nie wydawać się dużo i zazwyczaj tak nie będzie. Jednak w kraju, w którym ostatnio wybory były tak blisko, każda drobnostka może mieć znaczenie.

Nie oczekuj, że Biden lub Trump pozwolą Kennedy’emu zaskoczyć ich. Na razie Kennedy pozostaje realną opcją dla wielu Amerykanów. Zobaczymy, czy tak pozostanie.