24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Niemcy widzą więcej patroli na polskiej granicy, aby zapobiec imigracji

Niemcy widzą więcej patroli na polskiej granicy, aby zapobiec imigracji

BERLIN (AP) – niemiecki najwyższy urzędnik ds. bezpieczeństwa zaproponował w środę wprowadzenie niemiecko-polskich wspólnych patroli na granicy między dwoma krajami, aby zapobiec przedostawaniu się nielegalnych imigrantów z Białorusi do Niemiec, ale powiedział, że nikt nie zamierza zamykać granicy. .

Władze w Niemczech twierdzą, że takich skrótów jest 4500 Nagrywany od sierpnia. Wielu z nich wyjechało na Białoruś z Syrii i Iraku W nadziei na dotarcie do UE przez Polskę.

Minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer powiedział, że wysłał list do swojego polskiego urzędnika, proponując wspólne patrole wzdłuż granicy w celu zidentyfikowania nielegalnych przejść i aresztowania przemytników. Odpowiedź jeszcze nie nadeszła.

Niemcy zapowiadają, że dołączą do Polski dodatkowych funkcjonariuszy straży granicznej, aby zapewnić pomoc logistyczną imigrantom w kraju.

Kolega z UE Seehofer przestał wprowadzać regularne kontrole graniczne na polskiej granicy, a urzędnicy w niemieckim landzie granicznym Brandenburgia sprzeciwiali się temu lub podjęliby jeszcze bardziej drastyczne działania.

Po spotkaniu gabinetu w Berlinie Seehofer powiedział dziennikarzom: „Nikt nie chce zamykać granicy. Napisano w nim: „W tej chwili będzie to prawnie bardzo wątpliwe, ponieważ Polacy ze swojej strony podjęli bardzo silne wysiłki, aby zapobiec nielegalnej imigracji”.

„W ostatnich dniach i tygodniach w MSW nie ma nikogo, kto by to aktywnie rekomendował” – dodał Sehofer.

Imigranci są przewożeni ciężarówkami i samochodami przez granicę Polski do Niemiec. We wtorek w zachodniej Polsce rozbił się samochód dostawczy z około 20 migrantami.

Podczas gdy Niemcy i inne kraje UE wspierały starania Polski o zabezpieczenie jej granicy z Białorusią, obawy budzi także Berlin. O sytuacji humanitarnej osadników na granicy polsko-białoruskiej.

W poniedziałek ministrowie spraw zagranicznych UE zastanawiali się, jak temu zapobiec Nielegalna migracja z Białorusi do 27 krajów, w tym zaprzestanie dzierżawienia samolotów białoruskim liniom lotniczym Białoruś.

READ  Carlson prowadzi szwedzką szarżę

Unia Europejska (UE) oskarżyła rząd prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki o ułatwianie imigracji do obozu w odwecie za sankcje UE. Tysiące migrantów ściągano na Białoruś wizami turystycznymi i zachęcano do podróżowania do Polski, Litwy iw mniejszym stopniu na Łotwę – wszystkich trzech krajów UE graniczących z Białorusią.

___

Śledź globalny zasięg migracji AP na https://apnews.com/hub/migration