22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Niebezpieczna asteroida zmierzająca w stronę Ziemi…

Niebezpieczna asteroida zmierzająca w stronę Ziemi…

  • Kosmiczna skała, zwana 2008 OS7, ma średnicę około 890 stóp
  • W piątkowe popołudnie minie naszą planetę w odległości 3 770 000 mil

NASA podała, że ​​w stronę Ziemi zmierza potencjalnie niebezpieczna asteroida wielkości boiska do piłki nożnej.

Kosmiczna skała, zwana 2008 OS7, ma około 250 metrów średnicy, czyli jest nieco mniejsza niż słynny łuk stadionu Wembley, który rozciąga się na 300 metrów.

Minie naszą planetę w odległości 3 770 000 mil o godzinie 14:41 GMT w piątkowe popołudnie.

Ale zanim wpadniesz w panikę, NASA potwierdza, że ​​nie ma ryzyka kolizji.

„Nie musimy się tym zbytnio martwić, ponieważ asteroida nie wejdzie w atmosferę ziemską, a mimo to będzie się do niej zbliżać” – powiedziała dr Minjae Kim, pracownik naukowy na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Warwick.

NASA stwierdziła, że ​​potencjalnie niebezpieczna asteroida wielkości boiska do piłki nożnej zmierza w stronę Ziemi (wrażenie artysty)

NASA opisuje potencjalnie niebezpieczne asteroidy jako te większe niż około 140 metrów i których orbity zbliżają je do orbity Ziemi wokół Słońca, na odległość 7,5 miliona kilometrów.

„2008 OS7, bardzo mała asteroida, której orbita przecina orbitę Ziemi, została sklasyfikowana jako potencjalnie niebezpieczna asteroida (PHA)” – powiedział dr Kim.

READ  SpaceX, NASA wystrzeli załogę międzynarodowych astronautów na stację kosmiczną

„W naszym Układzie Słonecznym znajduje się ponad miliony asteroid, z czego około 2350 to asteroidy sklasyfikowane jako PHA.

„Następnym znaczącym podejściem PHA do Ziemi będzie 99942 Apophis 14 kwietnia 2029 r.”

Asteroida 2008 OS7 okrąża Słońce co 962 dni (2,63 roku ziemskiego).

„Niestety, asteroidy są na ogół zbyt słabe, aby można je było wykryć obecnymi technikami i badaniami, dlatego bardzo trudno je dostrzec gołym okiem” – kontynuował dr Kim.

„Jedyne asteroidy widoczne jak dotąd gołym okiem to Pallas i Vesta, które mają około 500 kilometrów średnicy”.

Od teraz do piątku w pobliżu Ziemi mają przelecieć cztery kolejne asteroidy, których rozmiary będą się wahać od wielkości samolotu po wielkość domu.

Będą to: 2024 BR3 rozmiar 100 stóp; 2024BR(63'); 2003 BM03 (120 stóp); i 2024 BJ03 (73 stopy).

Kosmiczna skała, zwana 2008 OS7, ma około 250 metrów średnicy, czyli jest nieco mniejsza niż słynny łuk stadionu Wembley, który rozciąga się na 300 metrów.

Kosmiczna skała, zwana 2008 OS7, ma około 250 metrów średnicy, czyli jest nieco mniejsza niż słynny łuk stadionu Wembley, który rozciąga się na 300 metrów.

Chociaż ryzyko zderzenia tej asteroidy z Ziemią jest bardzo niskie, NASA nie wykluczyła ryzyka zderzenia asteroidy w najbliższej przyszłości.

NASA odkrywa co tydzień około 30 nowych obiektów bliskich Ziemi (NEO), a na początku 2019 roku odkryła łącznie ponad 19 000.

Agencja kosmiczna ostrzegła jednak, że jej katalog NEO nie jest kompletny, co oznacza, że ​​„w dowolnym momencie” może nastąpić nieoczekiwane uderzenie.

„Eksperci szacują, że zderzenie z obiektem wielkości tego, który eksplodował nad Czelabińskiem w Rosji w 2013 roku – o długości około 17 metrów – zdarza się raz lub dwa razy na stulecie” – wyjaśniła NASA.

Oczekuje się, że oddziaływania większych obiektów będą rzadsze (w skali stuleci i tysiącleci).

„Ponieważ jednak katalog NEO jest obecnie niekompletny, w każdej chwili może nastąpić nieoczekiwany wpływ – taki jak wydarzenie w Czelabińsku”.

READ  W sobotę na Przylądku wystartuje dwugłowicowa rakieta SpaceX Falcon 9

Opis: Różnica pomiędzy asteroidą, meteorytem i innymi skałami kosmicznymi

To asteroida Jest to duży kawałek skały pozostały po kolizjach lub początkach Układu Słonecznego. Większość z nich znajduje się pomiędzy Marsem a Jowiszem w pasie głównym.

A Kometa Jest to skała pokryta lodem, metanem i innymi związkami. Ich orbity prowadzą je daleko poza Układ Słoneczny.

A meteor Astronomowie nazywają to błyskiem światła w atmosferze, gdy spalają się śmieci.

Ten sam wrak jest znany jako A meteor. Większość z nich jest tak mała, że ​​wyparowują do atmosfery.

Jeśli jakikolwiek taki meteoryt dotrze do Ziemi, nazywa się go meteor.

Meteoryty, meteoryty i meteoryty zwykle pochodzą z asteroid i komet.

Na przykład, jeśli Ziemia przejdzie przez ogon komety, większość pozostałości spala się w atmosferze, tworząc rój meteorów.