13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nie oczekuj, że na PS5 Pro GTA 6 będzie działać w 60 klatkach na sekundę, mówią eksperci ds. technologii

Nie oczekuj, że na PS5 Pro GTA 6 będzie działać w 60 klatkach na sekundę, mówią eksperci ds. technologii

Specyfikacja PlayStation 5 Pro, która wyciekła, została zweryfikowana i dodana przez ekspertów technicznych pod adresem Odlewnia cyfrowaktórzy przedstawiają także swoje przewidywania dotyczące tego, jak niezapowiedziana konsola będzie grać w GTA 6.

W tym tygodniu wyciek specyfikacji PS5 Pro, również zweryfikowany przez IGN, ujawnił moc konsoli, którą Sony ma wypuścić na rynek w czwartym kwartale 2024 roku.

Mówi się, że procesor PS5 Pro jest identyczny ze standardowym procesorem PS5, ale ma „tryb wysokiej częstotliwości procesora”, który osiąga 10% przyspieszenie do 3,85 GHz. Procesor graficzny umożliwia szybsze renderowanie i wysokiej jakości śledzenie promieni przy mocy 33,5 teraflopa. Standardowe PS5 zapewnia 10,28 teraflopa. Jednak bezpośrednie porównanie PS5 i PS5 Pro wyniosłoby około 10,28 w porównaniu z 16 do 17 teraflopami.

Uważa się, że wersja na PS5 Pro będzie szczególnie atrakcyjna w kontekście premiery GTA 6 w 2025 roku, która ma pobudzić rynek gier wideo poza deweloperem Rockstar Games i spółką-matką Take-Two.

Jednak według założyciela Digital Foundry, Richa Ledbettera, który przemawiał w najnowszym odcinku… Bezpośredni DFprocesor PS5 Pro oznacza, że ​​GTA 6 prawdopodobnie będzie działać w 30 klatkach na sekundę, zakładając, że GTA 6 będzie działać w 30 klatkach na standardową konsolę PS5. Ponieważ nie wydano żadnej gry GTA z opcją 60 klatek na sekundę, wydaje się, że ta została naprawiona.

Według Leadbettera, jeśli GTA 6 będzie działać w 30 FPS na PS5, będzie działać w 30 FPS na PS5 Pro, chyba że zdarzy się jakiś cud programistyczny, ponieważ procesor obsługuje emulację, a procesor PS5 Pro zwiększa wydajność Tylko o 10%. Jeśli GTA 6 otrzyma tryb 60 klatek na sekundę na PS5, będzie działać w 60 klatkach na sekundę na PS5 Pro.

READ  Odpowiedź brzmi zawsze Miata? Nie, odpowiedzią jest zawsze Golf GTI

Chociaż procesor PS5 Pro wydaje się skromnym ulepszeniem, PS5 Pro jest znacznie lepszy niż PS5 na wyświetlaczu, Według Digital Foundry. Digital Foundry oczekuje, że konsola PS5 Pro będzie w stanie skalować starsze gry PS5 w rozdzielczości 1080p do rozdzielczości 4K za pośrednictwem rozwiązania PSSR (PlayStation Spectral Supersolution Upscaling), jeśli deweloper zdecyduje się wspierać tę technologię za pomocą łatki.

Digital Foundry twierdzi, że PS5 Pro zachowa te same 16 GB pamięci GDDR6 co standardowe PS5, ale będzie miało dodatkowe 1,2 GB systemowej pamięci RAM dla programistów.

W zeszłym miesiącu zwrócili na to uwagę analitycy Sony prawdopodobnie wypuści PS5 Pro jeszcze w 2024 roku. Sony ma szablon, jeśli chodzi o wypuszczenie wersji Pro swoich konsol. Na przykład PS4 Pro wypuszczono na rynek w listopadzie 2016 r., trzy lata po PS4. A Premiera PS5 Pro w listopadzie Nastąpi to cztery lata po premierze PS5 w listopadzie 2020 roku.

Sony skorygowało swoją prognozę sprzedaży PS5 na bieżący rok finansowy, obniżając ją z wzniosłego celu sprzedaży 25 milionów konsol do 21 milionów. Dzieje się tak pomimo wzrostu sprzedaży PS5 rok do roku w kwartale świątecznym 2023 r., z 7,1 mln sprzedanych egzemplarzy do 8,2 mln sztuk.

W innym miejscu – stwierdziło Sony Żadne większe istniejące gry z serii PlayStation nie zostaną wydane przed kwietniem 2025 rokuwykluczając pojawienie się dużych ról w seriach God of War i Spider-Man w najbliższej przyszłości.

W zeszłym miesiącu, Sony ogłosiło niszczycielską falę zwolnień Wpływ na ponad 900 pracowników w branży gier. Studio Sony w Londynie będzie zamknięte.

Wesley jest redaktorem wiadomości IGN w Wielkiej Brytanii. Znajdziesz go na Twitterze pod adresem @wyp100. Możesz skontaktować się z Wesleyem pod adresem [email protected] lub poufnie pod adresem [email protected].