8 grudnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nets twierdzi, że przeprosiny Kyrie Irving nie wystarczą, a Nike zawiesza krawaty

Nets twierdzi, że przeprosiny Kyrie Irving nie wystarczą, a Nike zawiesza krawaty

Dyrektor generalny Sean Marks powiedział w piątek, że bramkarz Keri Irving, który został zawieszony na czas nieokreślony z powodu opadu z jego postów w mediach społecznościowych promujących antysemicki film, będzie musiał spotkać się z żydowskimi liderami i zespołem, zanim będzie mógł wrócić do gry.

Komentarze pojawiły się dzień po tym, jak zespół je ogłosił Irving został zawieszony bez wynagrodzenia na co najmniej pięć gier Ponieważ „odmówił jednoznacznego stwierdzenia, że ​​nie ma żadnych antysemickich przekonań ani nie rozpoznaje konkretnych materiałów nienawiści” w filmie, który wyemitował w zeszłym tygodniu.

„Zostaną wprowadzone dla niego pewne kroki zaradcze i środki, a on wyraźnie szuka porady, którą nakreślił zespół”, powiedział Marks, dodając: „Ocenimy i zobaczymy, czy jest to właściwa okazja, aby sprowadzić go z powrotem. ”

Firma Nike, która od 2014 roku produkuje popularne buty Irvinga, ogłosiła, że ​​zawiesiła z nim współpracę „od razu” i nie wypuści kolejnej wersji jego butów, Kerry 8.

„W Nike uważamy, że nie ma miejsca na mowę nienawiści i potępiamy wszelkie formy antysemityzmu” – napisała firma w oświadczeniu, dodając: „Jesteśmy głęboko zasmuceni i rozczarowani sytuacją i jej wpływem na wszystkich. „

zeszły tydzień, Irving opublikował na Twitterze link do antysemickiego filmu I opublikował zrzut ekranu internetowej strony wypożyczenia filmu na Instagramie. Jako fani, liderzy zespołów, a nawet komisarz NBA Adam Silver wezwali Irvinga do przeprosin, Irving stawiał opór nawet po zawieszeniu w czwartek.

„Myślę, że zaczęliśmy to, próbując przepracować w tym celu kawałek edukacyjny i edukować wszystkie zaangażowane strony” – powiedział Marks. „Oczywiście, to nie zadziałało.”

Kilka godzin po ogłoszeniu przez zespół zawieszenia, Przepraszam Irving W nocnym poście na Instagramie mówi: „Wszystkim żydowskim rodzinom i społecznościom, które zostały zranione i dotknięte moim postem, bardzo przepraszam za spowodowanie bólu i przepraszam”.

READ  Phoenix Suns Indiana Pacers 4-letni mecz, 133 miliony dolarów oferują papier Deandre'owi Aytonowi, mówią agenci

Marks zwrócił się do dziennikarzy podczas piątkowej strzelaniny przed meczem z Washington Wizards podczas burzliwego tygodnia. Sieci Jedna z najgorszych drużyn w NBAz zapisem 3-6, iluzja Zwolnili swojego trenera, Steve’a NashaWtorek.

Marks powiedział, że przeprosiny Irvinga były „krokiem we właściwym kierunku”, ale „z pewnością nie wystarczyły. „

Dodał, że nie rozmawiał z Irvingiem, odkąd przeprosił, i że Sieci nie rozważały jego uwolnienia. Jeśli chodzi o to, czy Irving wykazał chęć wypełnienia mandatu zespołu do powrotu, Marks powiedział: „Myślę, że damy mu trochę czasu, to zależy od niego”.

Kontynuował: „Jego działania są silniejsze niż słowa. A jeśli chce w tym uczestniczyć, zobaczymy, dokąd wszystko pójdzie”.

Napastnik Roku w Nets Kevin Durant zwrócił się w piątek do dziennikarzy, ale nie skrytykował Irvinga. Durant i Irving, którzy są przyjaciółmi, dołączyli do Sieci w 2019 roku.

„Nie jestem tu po to, by nikogo osądzać ani mówić lekko o życiu, o tym, jak się czują, o swoich opiniach czy o czymś takim” – powiedział Durant. „Nie podobało mi się nic, co się wydarzyło. Czułem, że to wszystko jest zbyteczne. Czułem, że moglibyśmy nadal grać w koszykówkę i milczeć jako organizacja. Po prostu nie lubię tego. „

Zapytany, czy uważa, że ​​komentarz Irvinga był niesprawiedliwy, Durant powiedział: „Wierzę i ufam organizacji, że zrobi to, co jest słuszne”.

„Chcę tylko wyjaśnić wypowiedzi, które złożyłem podczas strzelania w pobliżu, widzę, że niektórzy ludzie są zdezorientowani” – powiedział Durant. „Nie toleruję mowy nienawiści ani antysemityzmu, zawsze szerzę miłość. Nasza gra jednoczy ludzi i chcę mieć pewność, że jest to z góry”.

READ  Steve Curry z Warriors leci nad tacą kelnera pod koniec pierwszej połowy przeciwko Mavericks

Sprzeciw wobec 30-letniego Irvinga rozpoczął się w zeszłym tygodniu, kiedy zamieścił na Twitterze link do filmu „Hebrajczycy dla Murzynów: Wake Up Black America” z 2018 roku, który promuje liczne antysemickie metafory. W sobotę, po przegranej z Indiana Pacers, Irving powtórzył swoje poparcie dla filmu i antyrządowej teorii spiskowej. Promowane przez gospodarza Infowars, Alexa Jonesa.

Właściciel sieci Joe Tsai i Jonathan Greenblatt, dyrektor generalny Anti-Defamation League, byli wśród tych, którzy Irving skrytykował ten post. Komisarz Silver nazwał stanowisko Irvinga „lekkomyślnym” i powiedział, że wkrótce się z nim spotka. Ale nawet po tym, jak Irving ogłosił w środę w Lidze Przeciwko Zniesławieniu, że… Przekaż 500 000 $ na cele walki z nienawiściąRozmawiał z dziennikarzami i odmówił przeprosin. Przyznał, że w filmie były pewne rzeczy, z którymi się nie zgadzał, choć nie sprecyzował, z czym.

„Na pewno pewna krytyka wiary i społeczeństwa żydowskiego” – powiedział w czwartek Irving. „Niektóre z punktów, które się tam pojawiły, były niefortunne”.

To było po południu. W ciągu następnych 12 godzin Nets zawiesił go, mówiąc, że „nie nadaje się do współpracy” z zespołem, a Greenblatt powiedział, że ADL nie może „z czystym sumieniem” przyjąć jego darowizny. (Ogłoszenie o darowiznach nie mówiło, że pieniądze Irvinga lub równoważna kwota z Sieci trafią do rzecznika ADL A Nets, a później powiedział, że zespół i ADL będą współpracować, aby zlokalizować darowizny.)

Reprezentantka Yvette Clark, demokratka reprezentująca część Brooklynu, Powiedział w poście na Twitterze Że komentarz Irvinga był „dawno spóźniony” i że antysemityzm „nie ma miejsca na Brooklynie ani nigdzie indziej”.

W piątkowe popołudnie film zajął pierwsze miejsce wśród dokumentów na Amazonie, a książka uzupełniająca o tej samej nazwie była numerem jeden w kategorii Edukacja chrześcijańska.

W swoich przeprosinach Irving powiedział, że „na początku reagował z emocji, że jest niesprawiedliwym antysemitą, zamiast skupiać się na procesie leczenia moich żydowskich braci i sióstr”.

Dramat związany z udziałem Irvinga, a teraz jego nieobecnością, pogłębił problemy słabnącej drużyny Nets, która weszła do sezonu niecałe trzy tygodnie temu z ambicjami mistrzowskimi. W piątek Durant mówił o roli, jaką media odegrały w sytuacji Irvinga.

„Tak właśnie wygląda obecnie NBA” – powiedział Durant. „Obecnie jest wiele rynków zbytu, a ich historie trafiają teraz naprawdę szybko. Stąd cały chaos – opinie wszystkich. Każdy ma opinię na temat sytuacji i słyszymy ją bez przerwy.

„Ale kiedy piłka zacznie się odbijać i zaczniemy trenować, żadna z tych rzeczy tak naprawdę nie przecieka na siłownię. Więc to jest świetna część bycia w lidze. „

Irving wyjdzie co najmniej do 13 listopada, kiedy Nets zmierzą się z Lakers w Los Angeles. Spowoduje to duży ciężar ofensywny zespołu na 34-letniego Duranta. Ben Simmons, który zaczął pilnować u boku Irvinga, ranny Oczekuje się, że w ostatnich dwóch meczach opuści co najmniej dwa kolejne mecze z bólem w lewym kolanie.

Sieć nie ogłosiła również powołania stałego trenera na miejsce Nasha. Asystent trenera Jack Vaughn zajmuje miejsce, odkąd Nash został zwolniony we wtorek.

Tania Ganguly Przyczynił się do tego raportu z Nowego Jorku.