12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nasdaq i S&P 500 idą w górę, a zyski dominują

Nasdaq i S&P 500 idą w górę, a zyski dominują

Giełdy otworzyły się niżej, w miarę jak inwestorzy w dalszym ciągu analizowali wpływ rozczarowujących raportów o wynikach Big Tech w połączeniu ze wzrostem rentowności obligacji.

Indeks Nasdaq (^IXIC) i indeks indeksów ciężkich S&P 500 (^GSPC) spadły odpowiednio o około 0,5% i 0,4%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average (^DJI) utrzymał się na stałym poziomie.

Akcje spółek technologicznych pozostają pod presją po odnotowaniu w środę najgorszych jednodniowych wyników od ośmiu miesięcy.

W przypadku akcji dominują zyski, ponieważ inwestorzy karzą duże spółki, których raporty za trzeci kwartał były bardziej pesymistyczne, niż oczekiwano.

Chociaż zyski META przekroczyły górne i dolne wyniki, jej akcje uległy odwróceniu po tym, jak spółka matka Facebooka ostrzegła, że ​​zawirowania geopolityczne mogą mieć wpływ na jej działalność reklamową. W czwartek wzrost zysków zostanie wznowiony, a sytuację uwydatnią akcje Amazona (AMZN), Intela (INTC), Forda (F) i Chipotle (CMG).

Rosną obawy, że wyceny są zbyt wysokie w świecie rosnących rentowności obligacji skarbowych.

W czwartek referencyjna rentowność 10-letnich obligacji (^TNX) spadła o skromne 3 punkty bazowe do poziomu blisko 4,92% po gorących wynikach ostatniego odczytu PKB, a gospodarka amerykańska rosła w najszybszym tempie od prawie dwóch lat.

Biuro Analiz Ekonomicznych Wstępny szacunek PKB USA za trzeci kwartał Pokazało, że gospodarka rosła w tempie rocznym wynoszącym 4,9%. W tym okresie szybciej niż uzgodniono oczekiwania.

Mocne dane napływają pomimo podniesienia przez Rezerwę Federalną hasła dłuższych stóp procentowych, co nie powstrzymało amerykańskiego konsumenta. Kolejna decyzja Fed w sprawie stóp procentowych zaplanowana jest na 1 listopada

Pozostałe banki centralne zaczęły zmieniać swoją politykę pieniężną. W czwartek Europejski Bank Centralny po raz pierwszy od ponad roku pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie, po dziesięciu kolejnych podwyżkach stóp procentowych.

Europejski Bank Centralny zapowiedział utrzymanie stopy depozytowej na rekordowo wysokim poziomie 4%. Bank podtrzymał swoje dotychczasowe, spójne wytyczne dotyczące polityki na przyszłość.

 • Akcje spadają, gdy rynek się otwiera

  Giełdy otworzyły się niżej, a Nasdaq Composite (^IXIC) najbardziej stracił podczas porannej sesji, tracąc około 0,5% w następstwie rozczarowujących zysków z branży technologicznej. Dow Jones Industrial Average (^DJI) spadł o 0,1%, podczas gdy S&P 500 (^GSPC) spadł o około 0,4%.

 • PKB: Gospodarka amerykańska rośnie o 4,9% dzięki silnym wydatkom konsumenckim

  W ciągu ostatnich trzech miesięcy gospodarka amerykańska rosła w najszybszym tempie od prawie dwóch lat, ponieważ konsumenci zwiększali swoje wydatki pomimo otoczenia wysokich stóp procentowych.

  Jako Yahoo Finance Josha Shafera Raporty:

  Biuro Analiz Ekonomicznych Wstępny szacunek PKB USA za trzeci kwartał Gospodarka pokazała, że ​​w tym okresie rosła w tempie 4,9% rocznie, czyli szybciej niż przewidywały konsensus. Ekonomiści ankietowani przez Bloomberg oszacowali, że gospodarka USA rosła w tym okresie w tempie 4,5% rocznie.

  Odczyt był wyższy niż PKB za drugi kwartał, który został zrewidowany w dół do 2,1%.

  Publikacja PKB podkreśla odporność amerykańskich konsumentów pomimo utrzymujących się obaw przed spowolnieniem. Jednak wielu ekonomistów postrzega to jako granicę wzrostu gospodarczego przed zaostrzeniem polityki kredytowej spowodowanym podwyżkami stóp procentowych przez Rezerwę Federalną i niedawnym wzrostem rentowności obligacji, które zaczną wywierać wpływ na rozwój biznesu i wydatki konsumenckie.

  Przeczytaj więcej tutaj.

 • Kontrakty terminowe na akcje wskazują na powrót do sprzedaży

  Akcje Wall Street w czwartek rosły, co pogłębiło ogromne straty poniesione poprzedniego dnia, w miarę jak inwestorzy z niecierpliwością czekali na nowe publikacje zysków.

  Kontrakty terminowe na Dow Jones Industrial Average (^DJI) spadły o 0,41%, czyli o 136 punktów, podczas gdy kontrakty terminowe na S&P 500 (^GSPC) spadły o 0,67%. Kontrakty terminowe na technologiczną giełdę Nasdaq 100 (^NDX) spadły o 0,95%.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i szczegółowe analizy, w tym wydarzenia dotyczące zmian akcji

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

READ  Spirit Airlines wysyła na urlop 260 pilotów i opóźnia dostawy samolotów