18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

SpaceX ma zamiar wystrzelić kolejną rakietę Falcon 9 nad niebem SoCal – NBC Los Angeles

SpaceX ma zamiar wystrzelić kolejną rakietę Falcon 9 nad niebem SoCal – NBC Los Angeles

W sobotę SpaceX stworzyło olśniewający spektakl, wystrzeliwując kolejną rakietę nad niebem południowej Kalifornii.

W ramach misji Starlink, tuż przed godziną 19:30 z Bazy Sił Kosmicznych Vandenberg wystrzelono rakietę Falcon 9. Wyniósł 21 satelitów internetowych Starlink na niską orbitę okołoziemską.

Sobotni start następuje po wystrzeleniu SpaceX w poniedziałkowy wieczór, który dał oszałamiający pokaz na niebie po przełożeniu go z powodu niesprzyjających warunków pogodowych, w tym deszczu i wiatru.

Wystrzelenia po zachodzie słońca i przed wschodem słońca zazwyczaj zapewniają najlepsze widoki, gdyż rakieta odbija promienie słoneczne na ciemnym niebie w tle.

SpaceX posiada konstelację satelitów Starlink, które krążą wokół Ziemi na wysokości około 540 mil i są transportowane w przestrzeń kosmiczną za pomocą rakiet firmy. Sieć Starlink ma na celu zapewnienie szybkiego Internetu w dowolnym miejscu na świecie.

Jeśli warunki oświetleniowe są odpowiednie, w pociągu pojawiają się satelity widziane na nocnym niebie. Satelity są czasami widoczne w ciągu pierwszych kilku minut po zachodzie słońca i przed wschodem słońca, gdy słońce znajduje się poniżej horyzontu, ale satelity są wystarczająco wysoko, aby odbijać bezpośrednie światło słoneczne.

Użyj Znajdź moduł śledzącyStarlink Aby znaleźć najlepsze nadchodzące godziny oglądania.

READ  Ta słynna czarna dziura staje się coraz ciemniejsza