22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

NASA udostępnia oszałamiające zdjęcie konstelacji Orła, położonej 7200 lat świetlnych od Ziemi

NASA udostępnia oszałamiające zdjęcie konstelacji Orła, położonej 7200 lat świetlnych od Ziemi

Konstelacja Orła znajduje się około 7200 lat świetlnych od Ziemi

Kosmiczny Teleskop Hubble’a należący do NASA udostępnił oszałamiające zdjęcie konstelacji Orła, znajdującej się około 7200 lat świetlnych od Ziemi. Kolorowe zdjęcie przedstawia obszar nazwany G35.2-0.7N, o którym wiadomo, że jest siedliskiem powstawania gwiazd o dużej masie. Gwiazdy, które się tu tworzą, są tak masywne, że zakończą swoje życie jako niszczycielskie supernowe. Jednak nawet gdy się tworzą, mają ogromny wpływ na otaczające środowisko.

NASA podała w podpisie, że obraz pokazu świetlnego został uchwycony należącą do NASA kamerą Hubble Wide Field Camera 3. „W konstelacji Orła, położonej około 7200 lat świetlnych od Ziemi, znajdziesz tę masywną formację gwiazd z protodżetem płyniemy w jego stronę. My.”

Zastanawiasz się, czym jest główny odrzutowiec? NASA wyjaśnia, że ​​dżety protogwiazdowe to masywne, równoległe promienie materii wyrzucane z bardzo małych gwiazd zwanych protogwiazdami. Równoległość oznacza po prostu, że materiał jest wyrzucany w równoległych (kolumnowych) strumieniach, co z kolei oznacza, że ​​strumienie nie rozprzestrzeniają się bardzo daleko, ale rozciągają się bardzo daleko po stosunkowo prostych liniach.

„Kiedy zachodzi jonizacja, oznacza to, że atomy i cząsteczki ładują się ze względu na wysokoenergetyczne środowisko, w którym się znajdują, co powoduje utratę części elektronów. Dżety protogwiazdowe zawierają równoległe promienie materii wyrzucane przez młode gwiazdy zwane protogwiazdami. „Materiał jest wyrzucany w kierunku równoległym, ma kształt kolumny” – czytamy w podpisie.

Zobacz post tutaj:

Od chwili publikacji zdjęcie zyskało na Instagramie prawie 3 tysiące polubień. Komentując post, jeden z użytkowników napisał: „Naprawdę piękne i cudowne”.

Inny użytkownik napisał: „To niesamowite, z każdym dniem coraz bardziej kocham wszechświat i jego wielkie tajemnice”.

Trzeci użytkownik napisał: „To ciekawe, co za świetne zdjęcie…”

READ  Zobacz „potworną” plamę słoneczną, która wywołała wydarzenie Carrington, najbardziej niszczycielską burzę słoneczną w zapisanej historii