24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

NASA ma zamiar ogłosić wielkie oświadczenie na temat Marsa.  Oto, co wiemy.  Alarm naukowy

NASA ma zamiar ogłosić wielkie oświadczenie na temat Marsa. Oto, co wiemy. Alarm naukowy

Zaraz dowiemy się, co stanie się z obleganą NASA Zwrot próbki Marsa zadanie. Za kilka godzin – o 13:00 EDT – NASA właśnie to zrobi Zorganizuj konferencję prasową Który przedstawia zalecenia dotyczące dalszych działań.

Misja trwa od kilku lat, a łazik Perseverance został wystrzelony w lutym 2021 r. Częścią misji Perseverance jest pobranie interesujących próbek marsjańskich skał, które zostaną zebrane przez inną misję i zwrócone na Ziemię.

W zeszłym roku po niezależnym przeglądzie przyszłość misji polegającej na pobraniu próbek na Marsa nie była pewna Zdecydowałem, że program jest „Nierealistyczne oczekiwania dotyczące budżetu i harmonogramu”, „niewykonalna struktura” i „nieefektywne zarządzanie”.

Komisja ds. środków Izby Reprezentantów i Senatu zaleciła następnie budżet obejmujący redukcję budżetu NASA na rok 2024 o 454 080 000 dolarów. Konkretnie z misji powrotnej próbek na Marsa. NASA ograniczyła także wydatki na misję – Zwolnienie dużej liczby pracowników i wykonawców Z Laboratorium Napędów Odrzutowych, które kieruje misją.

Wzbudziło to pewne obawy, że misja może zostać przerwana, a kanistry wypełnione łazikiem Perseverance staną się bezużyteczne na powierzchni Marsa. Być może nadchodzące ogłoszenie NASA daje promyk nadziei.

„Zwrot próbek Marsa był głównym długoterminowym celem międzynarodowych eksploracji planet przez ostatnie dwie dekady”. Agencja pisze.

„Łazik NASA Perseverance zbiera fascynujące próbki naukowe, które pomogą naukowcom zrozumieć historię geologiczną Marsa, ewolucję jego klimatu i przygotować się na przyszły odkrywca. Powrót próbek pomoże NASA w poszukiwaniu oznak starożytnego życia”.

the Obecny plan Jego orbita zostanie wystrzelona w 2027 r., lądownik w 2028 r., a próbki z pierwotnego Marsa dotrą do Ziemi w 2033 r. Nowe zalecenia pozwolą dotrzymać tych terminów.