13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Napięcie rośnie po tym, jak Polska wzywa ambasadora Izraela w związku z atakiem na konwój z pomocą w Strefie Gazy – sekcja angielska

Napięcie rośnie po tym, jak Polska wzywa ambasadora Izraela w związku z atakiem na konwój z pomocą w Strefie Gazy – sekcja angielska

Rzecznik polskiego MSZ Paweł Wroński potwierdził spotkanie w piątkowy poranek.

Tymczasem minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski rozmawiał telefonicznie z szefem Światowej Kuchni Centralnej (WCK). Ludzkość Organizacja, Jose Andres, środa.

„Rodziny ofiar zasługują na przebaczenie i zadośćuczynienie”: Poland FM

Sikorsky złożył kondolencje, szczególnie wyrażając uznanie dla „bohaterskiej pracy Andresa w tak trudnych okolicznościach”.

„Jeśli Izrael celowo zaatakował konwój, rodziny ofiar zasługują na przeprosiny i odszkodowanie” – Sikorsky napisał na Twitterze po przemówieniu.

W poniedziałek siły izraelskie trzy konwoje World Central Kitchen stały się celem trzech odrębnych ataków. morderstwo Siedmiu pracowników pomocy humanitarnej: Trzej obywatele Wielkiej Brytanii, jeden obywatel PolskiAustralijczyk, podwójne obywatelstwo amerykańsko-kanadyjskie, i A Palestyńczyk, AWedług doniesień.

Atak spotkał się z międzynarodowym potępieniem, a ciała sześciu zagranicznych ochotników przewieziono do Egiptu, co oznaczało początek ich procesu repatriacji.

„Izrael musi zapłacić reparacje”: polski prezydent

Prezydent Polski Andrzej Duda powiedział w czwartek: „Nie mam wątpliwości, że Izrael powinien zrekompensować rodzinie naszego obywatela”.

READ  Napięcia wzrosły wokół konfliktu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej

W odpowiedzi na atak World Central Kitchen i organizacja partnerska Anera zawiesiły swoje kluczowe działania pomocowe w Gazie, co wpływa na dostarczanie milionów posiłków osobom dotkniętym konfliktem i głodem.

WCK odpowiada za 60 procent pozarządowej pomocy w Strefie Gazy.

(jh/gs)

Źródło: IAR, PAP

Kliknij na odtwarzacz audio powyżej, aby zapoznać się z raportem Radia Polska Michał Owczarek.