17 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

SoftBank odnotował straty w wysokości 27,5 mld USD z powodu upadku spółek technologicznych

SoftBank odnotował straty w wysokości 27,5 mld USD z powodu upadku spółek technologicznych

Największy na świecie inwestor technologiczny Powiedziała W czwartek podał, że Vision Funds odnotował stratę w wysokości 3,5 biliona jenów (27,5 miliarda dolarów) w roku poprzedzającym marzec. To było wielkie odwrócenie wyników jednostki z zeszłego roku, kiedy to wypracowała dobry zysk.

Podczas prezentacji zysków w Tokio dyrektor generalny Masayoshi Son potwierdził straty i obiecał rozpocząć bardziej konserwatywne podejście.

„My, SoftBank, musimy podjąć obronę” – powiedział.

Dodał, że w przyszłości japoński konglomerat będzie bardziej selektywny w wyborze transakcji, wprowadzi bardziej rygorystyczne kryteria dla nowych inwestycji i skupi się na poprawie zwrotów ze swoich spółek portfelowych.

Spółki portfelowe SoftBanku obejmują południowokoreańską firmę e-commerce Coupang (CPNGi południowo-wschodnioazjatycki startup Grabuprowadzenie), i oboje publiczność poszła w Rekordowe występy Na Wall Street w zeszłym roku.

Ale od tego czasu spadły, a akcje każdej firmy spadły o ponad 60% od początku roku.

Ale być może jednym z najbardziej znaczących rozczarowań japońskiej firmy jest Didi (Czy ja).
Chiński gigant w zamówieniu taksówek publiczność poszła W Nowym Jorku zeszłego lata z wielkimi fanfarami, ale zaledwie kilka dni później został pochłonięty historycznym tłumieniem przez Chiny regulacji. Jej kłopoty nasiliły się w grudniu ubiegłego roku, kiedy firma musiała Rozpocznij proces odpisywania w Stanach Zjednoczonych Ameryki
Firma twierdzi, że Didi stoi w obliczu dochodzenia prowadzonego przez SEC w związku z nieudaną pierwszą ofertą publiczną
Akcje Didi spadły w tym roku o około 70%. W zeszłym tygodniu on też oświadczenie Został zbadany przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd w związku z nieudaną ofertą publiczną.

„Myślę, że na rynku panuje zamieszanie” – powiedział Son, powołując się na wpływ pandemii COVID-19, rosyjskiej inwazji na Ukrainę, rosnących stóp procentowych i rosnącej inflacji.

Do tej pory Nasdaq zrezygnował z 27% swojej wartości w 2022 roku.

Sun powiedział również, że firma „bardziej ostrożnie” podchodzi do inwestycji w Chinach, gdzie firmy technologiczne w ostatnich miesiącach stanęły w obliczu poważnej represji regulacyjnej.

Boom na IPO w Indiach szybko przerodził się w krach
Dodał, że wierzy, że w kraju wciąż są możliwości, ale SoftBank kupuje „na stosunkowo mniejszą skalę”. Sun wcześniej przyznał, że jego firma „stoi przed trudnymi wyzwaniami” w Chinach i Podobnie Jej problemy z wpadnięciem w „wielką zimową burzę śnieżną”.
Ali Baba (Baba)Jedna z firm najbardziej dotkniętych kampanią „dużo straciła”, zauważył Sun. Chiński gigant e-commerce od dawna jest filarem jego portfela, a jego akcje spadły w tym roku o ponad 30%.

Akcje SoftBanku zamknęły się w Tokio o 8% niżej przed wynikami w czwartek. Ogólnie jego akcje spadły w tym roku o 17%.

READ  Walka Fed z inflacją pokona „chwiejne” akcje