18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Największe zwierzę, które żyło na Ziemi 100 milionów lat temu

Największe zwierzę, które żyło na Ziemi 100 milionów lat temu

Największym zwierzęciem na Ziemi jest majurum Patagotitan, który mierzy 30 metrów długości. — Freepik/plik

Największym zwierzęciem, jakie kiedykolwiek chodziło po planecie, było Patagotitan mayurum, które ważyło około 154 323 funtów, czyli mniej więcej tyle samo, co 10 słoni afrykańskich.

Według amerykańskiej strony internetowej „space” zwierzę to było dłuższe od płetwala błękitnego i osiągało 51 metrów długości, ale było lżejsze i miało mniejszą masę całkowitą. Skręcone sito.

Stwierdzono, że podgrupa dinozaurów charakteryzująca się długimi szyjami i ogonami, Patagotitan mayorum, jest zauropodem. Gatunek ten miał również cztery krępe, kolumnowate nogi, które wchodziły w ziemię.

Brontozaur i diplodok należą do znanych przedstawicieli tej grupy.

Za największe zwierzęta na Ziemi uważa się zwykle wieloryby, żyrafy i słonie, ale Patagotitan Mayorum bije je wszystkie w wyścigu.

Burmistrz Patagotitan wszedł do regionu Patagonii na terenie dzisiejszej południowej Argentyny. Przed odkryciem burmistrza Patagotitan obszar ten był domem dinozaura argentynozaura, który wcześniej był także rekordzistą pod względem największego zwierzęcia lądowego.

Chociaż otaczająca gleba wskazuje, że zwierzę żyło około 100 milionów lat temu, skamieniałości Patagotitan mayorum po raz pierwszy odkryto w 2017 roku.

READ  Wypuść sok ESA na kosmiczne poszukiwanie skarbów