22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Najnowsze wiadomości o rosyjskiej wojnie na Ukrainie

Najnowsze wiadomości o rosyjskiej wojnie na Ukrainie

sierżant sztabowy armii Nicholas Meymer, który został zidentyfikowany jako obywatel amerykański zabity przez rosyjską artylerię w oblężonym mieście Bakhmut, jest przedstawiony z senatorem Jamesem Rischem. senatora Jamesa Rischa

Szef rosyjskiej kompanii paramilitarnej Jewgienij Prigożyn powiedział w czwartek CNN, że przekazał Ukrainie ciało emerytowanego żołnierza Sił Specjalnych Armii USA, który zginął w bitwie o ukraińskie miasto Bachmut.

w odpowiedzi na pytanie CNN, czy Wagner przywiózł ciało emerytowanego sierżanta armii. Mikołaj Meimer Zgodnie z obietnicą Prigożyna w zeszłym tygodniu, Prigożyn powiedział w nagraniu audio: „Dzisiaj o godzinie 15.00 przekazaliśmy stronie ukraińskiej ciało Amerykanina Mikołaja Meimera”.

W filmie udostępnionym CNN przez służby prasowe Prigożyna szef Wagner stoi obok dwóch trumien, jednej udrapowanej amerykańską flagą, a drugą turecką, i mówi: „Amerykanin zginął w bitwie w „gnieździe” – jednym z ostatnich spornych terenów w zachodnim Bachmucie – i dodał, że w drugiej trumnie znajdowało się ciało obywatela Turcji, który przebywał w Bachmucie ze swoim partnerem.

„Zostali znalezieni pod gruzami budynku, a dokładniej on i jego dokumenty. Gdy Ukraińcy się wycofali, wysadzili budynek i zginęli pod zniszczonym budynkiem. Nie mogliśmy go wyciągnąć, ale wyciągnęliśmy i wrócimy do jego ojczyzny” – mówi Prigożyn o obywatelach Turcji.

CNN nie może niezależnie zweryfikować lokalizacji w filmie ani daty jego nakręcenia.

Ukraińska Komenda Koordynacyjna ds. Traktowania Jeńców Wojennych potwierdziła CNN, że ciało Maymera wraz z ciałem obywatela Turcji wróciło na Ukrainę w czwartek podczas wymiany jeńców wojennych. Wideo udostępnione przez grupę pokazało trumnę udrapowaną amerykańską flagą, pasującą do tej widocznej na filmie z flagą Prigożyna.

CNN nie może niezależnie potwierdzić, że trumna zawierała ciało Maimera ani okoliczności jego śmierci.

Kontrakty Maimer w mundurze: Zgodnie z historią służby Maimera przekazaną CNN, służył w mundurze przez ponad 20 lat przed przejściem na emeryturę w 2018 r., zgodnie z historią służby przekazaną CNN.

służył w armii przez ponad dwa lata w czynnej służbie, odszedł w grudniu 1998 r.; Następnie dołączył do Gwardii Narodowej w listopadzie 2000 roku i służył przez około 18 lat w trzech różnych jednostkach Gwardii Narodowej, zanim przeszedł na emeryturę w grudniu 2018 roku.

READ  W Hongkongu pamięć o masakrze na placu Tiananmen w Chinach została wymazana

Wśród jego nagród i odznaczeń znajduje się Znak Sił Specjalnych, Medal Pochwały Armii i cztery Medale za Osiągnięcia Armii.

Jego wujek Paul Meymer powiedział mężowi stanu Idaho, że jego siostrzeniec pojechał na Ukrainę „jako pomocnik humanitarny próbujący czynić dobro dla tego świata” i że rodzina chce go sprowadzić do domu na „należyty pochówek”.

„Myślę, że zasługuje na umieszczenie go na Cmentarzu Weteranów” – powiedział mężowi stanu. „Może nie walczył za nasz kraj, ale walczył z właściwych powodów”.

Josh Pennington, Sandy Sydow, Jennifer Hansler, Halle Pritzky i Alex Marquardt z CNN współtworzyli ten post.