25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Najgłębszy obraz naszego wszechświata” wykonany przez Teleskop Webba zostanie ujawniony w lipcu

„Najgłębszy obraz naszego wszechświata” wykonany przez Teleskop Webba zostanie ujawniony w lipcu

Administrator NASA Bill Nelson powiedział podczas konferencji prasowej w środę, że Teleskop Kosmiczny Jamesa Webba opublikuje swoje pierwsze kolorowe zdjęcia w wysokiej rozdzielczości 12 lipca.

„Jeśli o tym pomyślisz, jest to dalej niż kiedykolwiek ludzkość się poruszyła” – powiedział Nelson. „I dopiero zaczynamy rozumieć, co Webb może i zrobi. Będzie badał obiekty w Układzie Słonecznym i atmosfery egzoplanet krążących wokół innych gwiazd, dając nam wskazówki, czy ich atmosfery są podobne do naszej”.

Nelson, który poinformował, że we wtorek wieczorem uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19, nie mógł osobiście uczestniczyć w wydarzeniu w Space Telescope Science Institute w Baltimore.

Misja Webb, która ma trwać 10 lat, ma wystarczającą ilość nadmiaru paliwa, aby działać przez 20 lat, według zastępcy administratora NASA Pam Milroy.

Tymczasem zespół Webba finalizuje ostatnie kroki w celu przygotowania obserwatorium i jego narzędzi do zbierania danych naukowych, które powinny zakończyć się w przyszłym tygodniu, powiedział Bill Ochs, kierownik projektu Webb w NASA.

Inżynierowie misji stwierdzili, że obserwatorium działa lepiej niż oczekiwano. Zespół kontynuuje opracowywanie strategii unikania uderzeń mikrometeorytów, takich jak: Ten, który uderzył w część lustra internetowego w maju.

czego oczekujesz?

Uruchomione w grudniu obserwatorium kosmiczne będzie mogło zajrzeć do środka Atmosfery planet zewnętrznych A Obserwując niektóre z pierwszych galaktyk Zostały stworzone po tym, jak wszechświat zaczął je obserwować w świetle podczerwonym, które jest niewidoczne dla ludzkiego oka.

Webb zaczęła robić swoje pierwsze zdjęcia kilka tygodni temu i nadal robi kilka zdjęć, które zostaną udostępnione 12 lipca. Ten pakiet kolorowych obrazów będzie efektem 120 godzin obserwacji – odpowiednik około pięciu dni. dane.

Eric Smith, naukowiec zajmujący się programami internetowymi i główny naukowiec wydziału Astrofizyki NASA, powiedział, że początkowym celem teleskopu było zobaczenie pierwszych gwiazd i galaktyk we wszechświecie oraz obserwowanie, jak „wszechświat po raz pierwszy świeci swoimi światłami”.

Dokładna liczba i charakter zdjęć nie zostały ujawnione, powiedział Klaus Pontopedan, naukowiec projektu internetowego z Space Telescope Science Institute, ale „każdy z nich ujawni inne aspekty wszechświata z niespotykaną szczegółowością i czułością”.

READ  Gry wideo otwierają „nowe granice w neuronauce”

Pierwsza edycja będzie podkreślać naukowe możliwości Webba, a także zdolność ogromnego złotego lustra i narzędzi naukowych do tworzenia oszałamiających obrazów.

Zdjęcia pokażą, w jaki sposób galaktyki wchodzą w interakcje i rosną oraz jak zderzenia między galaktykami prowadzą do powstawania gwiazd, a także pokażą przykłady gwałtownego cyklu życia gwiazd. Możemy spodziewać się pierwszego widma egzoplanety lub tego, jak różne długości fal światła i kolorów ujawniają właściwości innych światów.

Aparat do obrazowania w bliskiej podczerwieni i spektrometr bez szczelin zakończył przygotowania w tym tygodniu. Instrument będzie mógł użyć wyspecjalizowanego pryzmatu do rozpraszania światła zebranego z kosmicznych źródeł, tworząc trzy wyraźne tęcze, które ujawniają kolory ponad 2000 kolorów podczerwonych z jednej obserwacji.

Jest to szczególnie przydatne podczas obserwacji egzoplanet w celu określenia, czy mają one atmosferę, a także do wybierania znajdujących się w nich atomów i cząsteczek, gdy światło gwiazd prześwieca przez ich atmosferę, aby określić ich skład.

patrzę w przyszłość

Najlepsze, powiedział Pontopedan, jest to, że zespół Webba jest wciąż na początku misji, a dane zebrane przez obserwatorium kosmiczne zostaną udostępnione opinii publicznej, aby naukowcy z całego świata mogli „rozpocząć wspólną podróż eksploracyjną”.

Dane zebrane przez Webba umożliwią naukowcom dokonywanie dokładnych pomiarów planet, gwiazd i galaktyk w sposób, który nie był wcześniej możliwy, powiedziała Susan Mulally, zastępca naukowca projektu Webba w Space Telescope Science Institute.

Teleskop Webba udostępnia nowy obraz po osiągnięciu punktu orientacyjnego optyki

„Webb może cofnąć się w czasie po Wielkim Wybuchu, szukając galaktyk tak odległych, że podróż z tych galaktyk do nas zajęła światłu kilka miliardów lat” – powiedział Jonathan Gardner, zastępca głównego naukowca NASA Webb Project. .

Thomas Zurbuchen, zastępca administratora Dyrektoriatu Misji Naukowych NASA, zobaczył niektóre z pierwszych zdjęć, które zostaną udostępnione 12 lipca.

„To emocjonalny moment, kiedy widzisz, jak natura nagle uwalnia niektóre ze swoich sekretów” – powiedział Zurbuchen w środę. „Z tym teleskopem naprawdę trudno nie bić rekordów”.

READ  Wyobraź sobie inny świat. Teraz wyobraź sobie 5000 więcej.