19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nagrody Gildii Producentów 2024: lista zwycięzców

Nagrody Gildii Producentów 2024: lista zwycięzców

W niedzielę wieczorem w sali balowej Ray Dolby Ballroom w Ovation Hollywood odbędzie się gala wręczenia nagród Producers Guild Awards 2024, jednego ze sztandarowych Oscarów.

Podobnie jak w przypadku większości tego sezonu nagród, główną siłą w tym roku jest Barbenheimer. O Grand Prix PGA rywalizują „Barbie” Grety Gerwig i „Oppenheimer” Christophera Nolana, a rywalizować będą z „American Fiction”, „Anatomy of a Fall”, „The Holdovers” i „Killers of the Flower Moon”. ”, „Maestro”, „Przeszłe życia”, „Biedne rzeczy” i „Strefa zainteresowań”. Te same 10 filmów jest także nominowanych do Oscara w kategorii najlepszy film w przyszłym miesiącu.

Jeśli chodzi o telewizję, zawodnicy wagi ciężkiej Emmy „Sukcesja”, „Niedźwiedź” i „Beef” chcą kontynuować sezon nagród odpowiednio w kategoriach dramatu, komedii i seriali limitowanych. Pozostałe nominowane dramaty to „The Crown”, „Dyplomata”, „The Last of Us” i „The Morning Show”. Nazwy komiksów to „Barry”, „Obowiązek przysięgłych”, „Tylko morderstwa w budynku” i „Ted Lasso”; Limitowana seria obejmuje All the Light We Cannot See, Daisy Jones and the Six, Fargo i Chemistry Lessons.

PGA honorują także Martina Scorsese nagrodą Davida O. Selznicka za osiągnięcia oraz nagrodą Charlesa D. Kinga z nagrodą Milestone Award i Gail Berman z nagrodą Normana Leara.

Zobacz zwycięzców poniżej.

Nagroda Darryla F. Zanucka dla najlepszego producenta filmu kinowego

  • „Amerykańska fantazja” (MGM)
  • „Anatomia upadku” (Neon)
  • „Barbie” (Bracia Warner)
  • „Uchwyty” (funkcje ostrości)
  • „Moonflower Killers” (oryginalne filmy Apple/Paramount Pictures)
  • „Mistrz” (Netflix)
  • „Oppenheimer” (obrazy uniwersalne)
  • „Poprzednie wcielenia” (A24)
  • „Złe rzeczy” (zdjęcia harcerskie)
  • „Obszar zainteresowań” (A24)

Nagroda dla najlepszego producenta za teatralny film animowany

  • „Chłopiec i czapla” (GKids)
  • „Rasista” (Pixar)
  • „Spider-Man: Across the Spider-Verse” (Sony Pictures) (ZWYCIĘZCA)
  • „Film Super Mario Bros.” (oświetlenie/zdjęcia uniwersalne)
  • „Wojownicze żółwie ninja: Zmutowana zadyma” (Paramount Pictures)

Nagroda Normana Feltona dla najlepszego producenta epizodycznego serialu telewizyjnego – dramatu

Nagroda Danny'ego Thomasa dla najlepszego producenta programów telewizyjnych – komedii

  • „Barry” (maks.)
  • „Niedźwiedź” (FX) (ZWYCIĘZCA)
  • „Obowiązek jury” (bezpłatny dla Amazona)
  • „Morderstwa tuż obok” (Hulu)
  • „Ted Lasso” (Apple TV+)

Nagroda Davida L. Wolpera dla najlepszego producenta limitowanego serialu telewizyjnego lub antologii

  • „Całe światło, którego nie widzimy” (Netflix)
  • „Wołowina” (Netflix)
  • „Daisy Jones i szóstka” (najlepszy film)
  • Fargo (FX)
  • „Lekcje chemii” (Apple TV+)

Nagroda dla najlepszego producenta za film telewizyjny lub transmitowany strumieniowo

  • „Czarne lustro: Za morzem” (Netflix)
  • „Ostatnia sprawa pana Monka: film o mnichu” (Paramount+)
  • „Pani Testowa”
  • „Rzeczywistość” (maks.)
  • „Czerwony, biały i królewski błękit” (pierwszy film)

Nagroda dla najlepszego producenta za serial telewizyjny non-fiction

  • „60 minut”
  • „Projekt 1619” (Hulu)
  • „Albert Brooks: W obronie mojego życia”
  • „Być Mary Tyler Moore” (Max)
  • „Witamy we Wrexham” (FX)

Nagroda dla najlepszego producenta filmów dokumentalnych

  • 20 dni w Mariupolu
  • American Symphony (zwycięzca)
  • Poza utopią
  • Zniknięcie Cher Haight
  • Matka wszystkich kłamstw
  • Bractwo sauny dymnej
  • Kwadrat koła (Historia hipgnozy)

Nagroda dla najlepszego producenta za rozrywkę na żywo, różnorodność, skecz, stand-up i rozmowy

  • „Carol Burnett: 90 lat śmiechu i miłości” (NBC)
  • „Chris Rock: Wybiórcza wściekłość” (Netflix)
  • „Dave Chappelle: Marzyciel” (Netflix)
  • „W zeszłym tygodniu dziś wieczorem z Johnem Oliverem” (Max) (ZWYCIĘZCA)
  • „Saturday Night Live” (NBC)

Nagroda dla najlepszego producenta za gry i telewizję konkursową

  • „Niesamowity wyścig” (CBS)
  • „RuPaul's Drag Race” (MTV) (ZWYCIĘZCA)
  • „Gra w kałamarnice: wyzwanie” (Netflix)
  • „Top Chef” (Brawo)
  • „Głos” (NBC)

Nagroda za najlepszy program sportowy

  • Fala o długości 100 stóp
  • Beckham (zwycięzca)
  • Formuła 1: Jazda, aby przetrwać
  • Hard Hits: Obóz treningowy z drużyną New York Jets
  • Shaun White: Runda finałowa

Nagroda za najlepszy program dla dzieci

  • Krzyk przerażenia
  • Gremliny: Sekrety Mogwai
  • Ulica Sezamkowa (zwycięzca)
  • Gwiezdne Wojny: Zła partia
  • Aksamitny króliczek

Nagroda za najlepszy program krótkometrażowy

  • Carpool Karaoke: seria
  • Myślę, że powinieneś wyjechać z Timem Robinsonem
  • The Last of Us: Wewnątrz pętli
  • Morderstwa w budynku: jedno zabójcze pytanie
  • Sukcesja: kontrolowanie narracji (zwycięzca)