3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nagranie wideo bezpiecznego uratowania tygrysów z ukraińskiego zoo w Polsce

Nagranie wideo bezpiecznego uratowania tygrysów z ukraińskiego zoo w Polsce

Tygrysy uratowane z ukraińskiego zoo pokazują bezpieczne i relaksujące sceny w polskim zoo po trudnej podróży przez granicę.

Ewakuowano stamtąd sześć tygrysów Ocal rezerwat dzikiej przyrodyAż do Ju Bosnan, położonego w zachodniej Polsce, niedaleko Kijowa, stolicy Ukrainy.

ten Sanktuarium Gdy Rosja zintensyfikowała swoją ofensywę przeciwko krajowi, zaczęła wypędzać zwierzęta po doniesieniach o ciężkich walkach artyleryjskich w okolicy. Tygrysy zostały przewiezione do Bosnan wraz z innymi dzikimi zwierzętami z sanktuarium, w tym sześcioma lwami, dwoma mięsożercami i afrykańskim dzikim psem.

Film opublikowany w zoo Facebookwidać Tutaj, Pokazuje młode tygrysy eksplorujące nową zagrodę. Niektóre z nich czają się pod schronieniem, inne rozglądają się i miażdżą się nawzajem.

Tygrysia dzieciarnia uratowana z Ukrainy u nas w zoo

Film pokazuje, jak odpoczywają i badają swoją kopertę

Młode zostały zabrane do zoo w ciągu dwóch dni i bezpiecznie dotarły 3 marca po żmudnej podróży.

Kiedy ciężarówka wyjechała z Ukrainy do polskiego zoo, powiedział Ju Bosnan Prawie stracona nadzieja Po odkryciu, że ciężarówka została otoczona przez rosyjskie czołgi. Jednak w końcu udało mu się przekroczyć punkt kontrolny.

Sodila wcześniej powiedziała agencji Reuters, że ciężarówka musiała kilkakrotnie zawrócić, aby uniknąć wyboistych dróg z „nieprzejezdnymi” dziurami.

Teraz zoo mówi, że tygrysy odpoczywają po „trudnościach w podróży”. Zostały niedawno poddane testom weterynaryjnym i przez kilka dni będą izolowane. Część z nich docelowo zostanie przeniesiona do innych placówek w Europie Zachodniej, a część pozostanie w Bosnanie.

Rzeczniczka Zoo Małgorzata Chodyła powiedziała Newsweek Zoo jest zajęte wysyłką zaopatrzenia awaryjnego.

„W najbliższych dniach postaramy się wziąć kolejny transport” – powiedziała Sodila.

1 O 3

W poście na Facebooku z zoo z 10 marca pokazał zdjęcia pracowników zoo, które wiążą wiele rzeczy w furgonetce, która jedzie do „dzikich zwierząt w potrzebie” w Kijowie.

READ  Matty Cash: Prawy obrońca Aston Villa przenosi międzynarodową lojalność do Polski | Wiadomości piłkarskie

W poście napisano: „Zapakowali się [the van] W rzeczywistości, dopóki nie eksplodował, z jedzeniem… odbyli najbardziej niebezpieczną podróż.”

W ratowanie zwierząt przed wybuchem wojny w kraju zaangażowane są organizacje dobrostanu zwierząt.

5 marca Schronisko z białej skały Gdy okolice Kijowa stawały się coraz bardziej niebezpieczne, zwrócono się o pomoc do ewakuacji zamieszkujących go niedźwiedzi. Niedźwiedzie natychmiast zabrano do innego niedźwiedziego sanktuarium we wsi Tomajir na zachodniej Ukrainie, która jest cichsza niż inne miasta w kraju.