22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Nadal są w dobrej formie do przyszłego roku”.

„Nadal są w dobrej formie do przyszłego roku”.

Marnowanie żywności jest poważnym problemem w Stanach Zjednoczonych. Według organizacji non-profit PrzygotowanyW 2021 roku w całym kraju wyprodukowano 91 mln ton nadwyżek żywności.

Jest wiele powodów, dla których jesteśmy sfrustrowani tym rozwojem. Dla jednego 35,9% Z tej sumy trafia na składowisko, gdzie będzie przyczyniać się do produkcji metanu.

Ten gaz powodujący ocieplenie planety jest 80 razy skuteczniejszy niż dwutlenek węgla w wychwytywaniu gazów cieplarnianych w atmosferze przez pierwsze 20 lat swojego istnienia, podobnie jak w przypadku dwutlenku węgla. Fundusz Obrony Środowiska Ogłoszenie.

Następnie zdarza się, że całkowicie dobre jedzenie, pożywne lub nie, które w innym przypadku dałoby się zjeść, jest wyrzucane, ponieważ nie jest sprzedawane.

Jest to marnowanie zasobów – od produkcji po pakowanie i transport wymagany do dostarczenia produktów do sklepu – a żywność może być również korzystna dla lokalnej ludności znajdującej się w niekorzystnej sytuacji.

W poście na Reddicie jeden użytkownik Obraz został przesłany Wózek sklepowy wypełniony 534 opakowaniami M&Msów Crunchy Cookie został oznaczony jako „zniszczony” w sklepie Target, w którym pracowali.

„Wszystkie te rzeczy zostaną utracone tylko dlatego, że zostały uratowane i nie wolno nam ich już zabierać i najprawdopodobniej nie zostaną przekazane tak, jak powinny” – napisali w komentarzu pod postem. „I nadal są w dobrej formie do przyszłego roku”.

Źródło obrazu: u/Individual-Thanks968 / Reddit

według PrzygotowanyW 2021 r. branża detaliczna wygenerowała 5,12 mln ton odpadów spożywczych, co stanowi 5,6% ogółu odpadów w USA.

Rachunki nadprodukcji 8,4% Spośród wszystkich odpadów spożywczych w branży detalicznej te cukierki to tylko mały przykład rodzaju całkowicie dobrych artykułów, które można wyrzucić. Jak zauważył jeden z Redditorów, nie oznaczono ich jako wygasających aż do następnego roku, więc ich wyrzucenie to ogromne marnotrawstwo.

READ  Lamborghini chce produkować samochody na gaz do lat 30. XX wieku

Komentatorzy postu byli podobnie oburzeni decyzją sklepu.

„Należy je oddać”. powiedział jeden z użytkownikówz Kolejny dodatek„Ze względu na wysokie koszty żywności darowizny będą mile widziane”.

Wydaje się, że istnieje wiele bardziej kreatywnych rozwiązań pozwalających dobrze wykorzystać tę żywność, a obserwowanie takich niepotrzebnych odpadów jest irytującym przykładem niewytłumaczalnych decyzji, które mogą mieć negatywny wpływ na środowisko.

Dołącz do nas Bezpłatny biuletyn Do Dobre wieści I Informacje przydatne do działania Dzięki temu jest to łatwe Pomóż sobie Pomagając planecie.