25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Musk przejmuje 9% udziałów w Twitterze, aby stać się największym udziałowcem i zaczyna głosować na przycisk edycji

Musk przejmuje 9% udziałów w Twitterze, aby stać się największym udziałowcem i zaczyna głosować na przycisk edycji

  • Udział jest wart około 3 miliardy dolarów
  • Akcje Twittera wzrosły o 27% do poziomu 49,97 $
  • Silna odpowiedź na ankietę złapana na przycisku edycji

4 kwietnia (Reuters) – Tesla Inc (TSLA.O) Prezes Elon Musk ujawnił w poniedziałek 9,2% udziałów w Twitter Inc (TWTR.N)który jest wart prawie 3 miliardy dolarów, co uczyniło go największym udziałowcem serwisu mikroblogowego i doprowadziło do wzrostu akcji firmy o ponad 27%.

Posunięcie Muska, ujawnione w zgłoszeniu regulacyjnym, następuje po tweecie, w którym powiedział, że „poważnie rozważa” zbudowanie nowej platformy mediów społecznościowych, jednocześnie kwestionując zaangażowanie Twittera w wolność słowa.

Plik rozpoczęty jako głosować Pytanie użytkowników Twittera, czy chcą przycisku edycji, długo oczekiwana funkcja, nad którą pracuje platforma mediów społecznościowych. Następnie dyrektor generalny Parag Agrawal wezwał użytkowników do „ostrożnego głosowania”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

W niecałe trzy godziny po rozpoczęciu ankiety głosowało ponad 1,2 miliona użytkowników, a ponad 75% z nich poparło opcję edycji.

W zeszłym tygodniu w innej ankiecie Musk zapytał, czy algorytm Twittera powinien być open source. Ponad 82% użytkowników powiedziało tak, podczas gdy były dyrektor generalny Jack Dorsey powiedział: „Wybór algorytmu do użycia (lub nieużywania) powinien być otwarty dla wszystkich”.

Płodny użytkownik Twittera, Musk ma ponad 80 milionów obserwujących od czasu dołączenia do witryny w 2009 roku i wykorzystał platformę do wygłoszenia kilku ogłoszeń, w tym drażnienia się ze specjalną ofertą dla Tesli, która zanurzyła go w gorącej wodzie z regulatorami.

Jednak ostatnio najbogatsza osoba na świecie skrytykowała platformę mediów społecznościowych i jej politykę, a ostatnio przeprowadziła ankietę na Twitterze, w której pytano użytkowników, czy uważają, że platforma przestrzega zasady wolności wypowiedzi, na którą ponad 70% głosowało „nie”. Czytaj więcej

READ  Producenci pojazdów elektrycznych pracują nad włączeniem dealerów samochodowych do swoich przyszłych planów

W grudniu Musk wypuścił mema porównującego dyrektora generalnego Agrawala do sowieckiego dyktatora Józefa Stalina i przedstawił Jacka Dorseya jako bliskiego współpracownika, który później został stracony.

Najnowsze kwartalne wyniki Twittera i mniej niż oczekiwano liczba nowych użytkowników rzucają cień na jego perspektywy rozwoju, nawet jeśli realizuje on duże projekty, takie jak czaty głosowe i biuletyny, aby zakończyć długotrwały kryzys.

„To naprawdę wysyłanie wiadomości do Twittera… Posiadanie znaczącego udziału w firmie utrzyma ich w gotowości, ponieważ ten pasywny udział może bardzo szybko stać się aktywnym” – powiedział Thomas Hayes, dyrektor zarządzający Great Hill Capital LLC.

Musk – który według magazynu Forbes ma wartość netto około 300 miliardów dolarów – zmniejsza swoje udziały w Tesli od listopada, kiedy powiedział, że ucieszyłby się z posiadania 10% udziałów w producencie samochodów elektrycznych. Od tego czasu sprzedał już akcje warte 16,4 miliarda dolarów.

W poniedziałek raport regulacyjny pokazał, że Musk jest właścicielem 73,5 miliona akcji Twittera, należących do funduszu ratunkowego Elona Muska, który jest jedynym jego powiernikiem. Według danych Refinitiv Vanguard jest drugim co do wielkości dostawcą Twittera, z udziałem 8,79%.

Akcje Twittera wzrosły w poniedziałek o 27,1%, zamykając się na poziomie 49,97 USD. Akcje, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy spadły o 38% w stosunku do piątkowego zamknięcia, dodały aż 8,38 mld USD do swojej kapitalizacji rynkowej, która obecnie wynosi 39,3 mld USD.

kupować?

„Rzeczywista inwestycja Musque stanowi bardzo mały procent jego bogactwa i nie należy wykluczać całkowitej akwizycji” – napisał w notatce dla klienta analityk CFRA Research, Angelo Zino.

READ  Dyrektor generalny Amazona, Andy Jassy, ​​ostrzega przed „krótkoterminowymi przeszkodami” w głównym biznesie AWS

Ryan Jacob, dyrektor generalny Jacob Asset Management, powiedział, że udział w Twitterze z większym prawdopodobieństwem przyniesie akcjonariuszom pozytywne wyniki niż negatywne, i powiedział, że Twitter jest jednym z największych holdingów funduszu.

„Jeśli (Musque) zdecyduje się zająć aktywne stanowisko, a Twitter stanie się prywatny, prawdopodobnie będzie to kosztować wyższą cenę niż teraz” – powiedział. „Jeśli zainteresuje inne firmy[przejęciem Twittera]prawdopodobnie będzie to cena wyższa niż obecna”.

Musk wcześniej dokonywał inwestycji na wczesnym etapie w firmy, w tym w procesor płatności online Stripe Inc i firmę zajmującą się sztuczną inteligencją Vicarious.

Jest także założycielem i dyrektorem generalnym SpaceX oraz prowadzi startupy infrastrukturalne Neuralink i The Boring Company.

Twitter był celem dla inwestora-aktywisty Elliott Management Corp w 2020 roku, kiedy fundusz hedgingowy argumentował, że ówczesny prezes i współzałożyciel firmy sieci społecznościowej, Jack Dorsey, nie zwracał uwagi na Twittera, jednocześnie zarządzając firmą, która wówczas nazywała się Square Inc. (PN).

Dorsey, który posiada ponad 2% udziałów w Twitterze, zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego i prezesa zarządu w listopadzie zeszłego roku, oddając stery weteranowi firmy, Parajowi Agrawalowi.

Tymczasem Musk i Dorsey znaleźli wspólną płaszczyznę, aby odrzucić tzw. Web3, niejasne określenie utopijnej wersji zdecentralizowanego Internetu. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe relacje Nivedity Balu, Evy Matthews, Akasha Srirama, Praveena Paramasivama i Marii Bonizeth w Bengaluru; Dodatkowe relacje Sheili Dang w Dallas i Hyun Joo Jin w San Francisco. Montaż dokonali Anil de Silva, Matthew Lewis, Rashmi Aish i Aaron Koeure

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.