26 kwietnia, 2024

Iga Świątek została nr 1 jako pierwsza polska tenisistka

NowyMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Iga Świątek awansowała o jedno miejsce i zajęła pierwsze miejsce Ranking WTA W poniedziałek został pierwszym tenisistą w Polsce, stając się numerem 1 w grze.

20-letni Świątek – wymawiany shvee-ON-tek – przejął kierownictwo Partii Jesionowej, która w zeszłym miesiącu ogłosiła, że ​​przechodzi na emeryturę w wieku 25 lat.

Sviatech wygrał French Open 2020 i ma obecnie dobrą passę 17 meczów, w tym tytuł w Hard-Court Miami Open, gdzie pokonał Naomi Osaka 6:4, 6:0 w sobotnim finale. Po zwycięstwie Swideck w Indian Wells w Kalifornii w zeszłym miesiącu, została czwartą kobietą, która została nazwana „Sunshine Double” i zdobyła kolejne trofeum w Doha w Katarze w lutym, więc była pierwszą kobietą, która wygrała. Pierwsze trzy zawody WTA 1000 w ciągu roku.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o grach na FOXNEWS.COM

W sobotę, 2 kwietnia 2022 roku, podczas turnieju tenisowego Miami Open w Miami Gardens w stanie FLA, Polak Iga Sviatech świętuje wygranie pierwszego seta z Naomi Osaka z Japonii.
(Zdjęcie AP / Wilfredo Lee)

„Czułem, że w tym sezonie wszystko zaskoczyło” – powiedział Sviatech w wywiadzie wideo dla Associated Press.

Jest 28. kobietą na szczycie rankingów.

Były numer 1 w Osace mógł w poniedziałek przejść z miejsca 77 na 35 na finał swojej pierwszej, ponad rocznej trasy.

Carlos Alcaras, 18-letni Hiszpan, który zdobył tytuł mężczyzn w Miami Open, awansował o pięć miejsc na 11. miejsce w rankingu ATP.

W ostatnią niedzielę przegrał 7-5, 6-4 z Casparem Rootem, który awansował o jedno miejsce na siódme.

Novak Djokovic zajął pierwsze miejsce, ponieważ nie grał w Indian Wells ani Miami, ale nie był zaszczepiony przeciwko Covit-19 i nie mógł podróżować do Stanów Zjednoczonych.

Daniel Miedwiediew w tym roku zajął pierwsze miejsce i być może wrócił tam w zależności od występu w Miami, ale porażka w ćwierćfinale dała mu drugie miejsce. Zapowiedział w sobotę, że po operacji przepukliny zostanie odsunięty na bok przez miesiąc lub dwa.

READ  Polski ochotnik, który został ciężko ranny na Ukrainie, został pochowany w domu

Broniąca tytułu French Open Barbora Grezchikova wskoczyła o dwa miejsca na 2. miejsce w rankingu WTA. Paula Badosa awansowała o trzy miejsca na trzecie miejsce, tworząc szczyt kariery.

Wicemistrz Australian Open Daniel Collins, który pokonał Szwecję w półfinale na Melbourne Park, awansował z 11. na 8. miejsce.

Jessica Begula, która awansowała do półfinału w Miami, przegrała ze Szwecją i awansowała z 21. na 13. miejsce, co jest najlepszym w karierze rankingiem Amerykanów.