5 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mod DLSS 3 dla Starfield ma kontrowersyjny paywall DRM

Mod DLSS 3 dla Starfield ma kontrowersyjny paywall DRM

Pole Gwiazd Nie jest to jeszcze oficjalnie wczesny dostęp, ale jedna z wprowadzonych w nim poprawek wywołała już kontrowersje w społeczności. Mod, o którym mowa, dodaje obsługę technologii upscalingu DLSS 3 firmy Nvidia, której Bethesda pominęła Pole Gwiazd Na korzyść konkurencyjnego AMD, FSR 2. Użytkownicy skrytykowali jednak niedawną decyzję PureDark o zablokowaniu bardziej zaawansowanych funkcji generowania klatek DLSS 3 Subskrybuj ich Patreona. the Darmowa wersja moda Obsługuje tylko DLSS 2, który zapewnia skalowanie w górę, ale nie umożliwia tworzenia klatek.

Szczególnie kontrowersyjna była decyzja PureDark o dodaniu zarządzania prawami cyfrowymi (DRM) do DLSS 3 Pole Gwiazd mod, próbując uniemożliwić dostęp subskrybentom spoza Patreona Strzelba RockPaper Raporty Wygląda na to, że to zabezpieczenie przed kopiowaniem zostało już naruszone. DLSS 3 umożliwia generowanie klatek na nowszych procesorach graficznych Nvidia z serii 40, dodawanie dodatkowych klatek, a także skalowanie gry do wyższej rozdzielczości.

Mówi się, że bezpłatny model DLSS 2 działa dobrze. Strzelba RockPaper Testy porównawcze pokazują, że dorównuje wydajności oficjalnej obsłudze gier AMD FSR 2, a nawet nieznacznie ją przewyższa, przy nieco lepszej jakości obrazu. W chwili pisania tego tekstu wydano PureDarks „Ekskluzywne Starfield„Mod DLSS jest Najpopularniejsza wersja na NexusMods dla Pole Gwiazd.

READ  Steam Deck 2.0 może skupić się na żywotności baterii, a nie na lepszej wydajności