26 listopada, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

MLP SA : Cosentino Poland przenosi się do MLP Poznań West

Globalny dostawca produktów wyposażenia wnętrz dołącza do MLP Poznań West jako nowy najemca. Cosentino Poland zajmie łącznie ponad 4100 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni, w tym showroom. Obiekt ma zostać oddany do użytku na początku 2023 roku. Colliers doradzał przy transakcji.

MLP Group dynamicznie powiększa swoje portfolio najemców w rozbudowanym parku logistycznym MLP Poznań West. Nowym klientem jest firma Cosentino Poland, która podpisała umowę najmu na zaledwie 4100 mkw. Do celów magazynowych zostanie wykorzystana powierzchnia ok. 3800 mkw., a powierzchnia biurowa wyniesie ponad 300 mkw. W tej części obiektu znajdzie się również showroom. Po zakończeniu powierzchnia magazynowa zostanie przekazana najemcy na początku 2023 roku. Colliers pomagał najemcy w finalizacji transakcji.

Grupa Cosentino to hiszpańska firma rodzinna o globalnym zasięgu, która produkuje i sprzedaje innowacyjne, wysokiej jakości produkty dla branży architektonicznej i projektowej.

„Cieszymy się, że na pokładzie pojawił się nowy najemca. Zakontraktowaną powierzchnię zbudowaliśmy spekulacyjnie z pełnym przekonaniem, że wkrótce zostanie skomercjalizowana. Budowa obiektu jest na zaawansowanym etapie i na początku przyszłego roku powinniśmy być w stanie oddać do użytku Cosentino Poland wykończoną powierzchnię. MLP Poznań West to jeden z najpopularniejszych projektów logistycznych w naszym portfolio. Wdrażając rozwiązania zaprojektowane z myślą o środowisku, zapewniamy naszym najemcom doskonałe udogodnienia. Wszystkie nasze nowe konstrukcje posiadają certyfikat BREEAM”, powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Director w MLP Group SA Polska

„Cosentino istnieje na rynku od ponad 40 lat. Z małej firmy grawerującej w południowej Hiszpanii rozwinęła się w rodzinną firmę z centrami logistycznymi na całym świecie. Firma od 2016 roku dynamicznie rozwija swoją działalność w Polsce. Świetne wyniki warszawskich i katowickich centrów utorowały drogę do kolejnego projektu – magazynu w Poznaniu. Uważam, że to dopiero początek naszych inwestycji w Polsce” powiedział Andrzej Włodarczyk, Dyrektor Generalny Cosentino Poland.

READ  Putin Ali mówi, że Polska już okupuje terytorium Ukrainy

Okolice Poznania to jedna z najbardziej poszukiwanych lokalizacji dla najemców w Polsce. Dobra infrastruktura, bliskość zachodniej granicy i dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej skłoniły firmy z różnych sektorów do przeprowadzki tutaj. Wierzę, że to, w połączeniu z nowoczesną lokalizacją parku MLP Poznań West, zapewni firmie Cosentino doskonałe warunki do dalszego dynamicznego rozwoju.” powiedział Dorota Koczeska, Senior Associate w logistyce i przemyśle lotniczym w Colliers.

Docelowo MLP Poznań West zapewni około 141 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej na powierzchni 29 hektarów. Wysokość nowo budowanych jednostek zostanie zwiększona do 11,5 metra. Centrum logistyczne zlokalizowane jest w zachodniej części Poznania, w pobliżu drogi ekspresowej S11, 7 km od węzła autostrady A2. Doskonała lokalizacja przyciąga centrum do różnych biznesów.

MLP wykonawcą budowy magazynów w Poznaniu Zachodnim WPIPSpecjalizuje się w budowie i wyposażaniu zaawansowanych technologicznie i zrównoważonych obiektów przemysłowych w rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.