5 lipca, 2024

Mistrz NBA woła Kyriego Irvinga podczas meczu Mavs-Celtics

W niedzielny wieczór Dallas Mavericks przegrali w drugim meczu finałów NBA z Boston Celtics 105:98 (w Massachusetts).

Kyrie Irving miał trudności w drugim meczu z rzędu, kończąc mecz z 16 punktami, dwoma zbiórkami i sześcioma asystami, trafiając 7/18 z gry i 0/3 z rzutu za trzy punkty w 41 minutach gry.

Podczas meczu mistrz NBA Kendrick Perkins wysłał A Poczta Na X o Irvingu.

Jego post zyskał ponad 2000 polubień i 95 000 wyświetleń w niecałą godzinę.

„Kerry nie jest jeszcze finalistką” – napisała Perkins.

Irving jest drugim najlepszym zawodnikiem w drużynie i ma za sobą znakomity okres posezonowy.

Jednak mistrz NBA z 2016 roku w pierwszych dwóch meczach trafiał 13/37 z gry i 0/8 z dystansu za trzy punkty.

9 czerwca 2024;  Boston, Massachusetts, USA;  Dallas Mavericks obrońca Kyrie Irving (11) i napastnik PJ Washington (25) po zagraniu przeciwko Boston Celtics w trzeciej kwarcie drugiego meczu finałów NBA 2024 w TD Garden.  Obowiązkowe zaliczenie: Peter Casey – USA TODAY Sports

9 czerwca 2024; Boston, Massachusetts, USA; Dallas Mavericks obrońca Kyrie Irving (11) i napastnik PJ Washington (25) po zagraniu przeciwko Boston Celtics w trzeciej kwarcie drugiego meczu finałów NBA 2024 w TD Garden. Obowiązkowe zaliczenie: Peter Casey – USA TODAY Sports/Peter Casey – USA TODAY Sports

Trudności Irvinga są tym bardziej godne uwagi, że All-Star Luka Doncic spisał się tak dobrze.

Doncic zakończył niedzielną porażkę 32 punktami, 11 zbiórkami, 11 asystami i czterema przechwytami, trafiając 12 z 21 z gry i 4 z 9 z rzutu za trzy punkty w 42 minutach gry.

9 czerwca 2024;  Boston, Massachusetts, USA;  Obrońca Dallas Mavericks Luka Doncic (77) otrzymuje asystę po zagraniu przeciwko Boston Celtics w trzeciej kwarcie drugiego meczu finałów NBA 2024 w TD Garden.  Obowiązkowe zaliczenie: Peter Casey – USA TODAY Sports

9 czerwca 2024; Boston, Massachusetts, USA; Obrońca Dallas Mavericks Luka Doncic (77) otrzymuje asystę po zagraniu przeciwko Boston Celtics w trzeciej kwarcie drugiego meczu finałów NBA 2024 w TD Garden. Obowiązkowe zaliczenie: Peter Casey – USA TODAY Sports/Peter Casey – USA TODAY Sports

Jeśli chodzi o drużynę Celtics, na jej czele stał mistrz NBA z 2021 roku Jrue Holiday, który zdobył 26 punktów, 11 zbiórek, trzy asysty, jeden przechwyt i jeden blok, trafiając 11/14 z gry i 2/4 z gry. zakres trzech punktów.

Mavs prowadzą obecnie 2:0, ale mecze 3 i 4 tej serii odbędą się u siebie w Dallas.

Trzeci mecz odbędzie się w środę wieczorem.