18 sierpnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chelsea potwierdza podpisanie kontraktu z Mark Cucurella z Brighton w ramach transakcji o wartości 62 milionów funtów | okno konwersji

Mark Cucurella przeniósł się z Brighton do Chelsea Zostało to potwierdzone w umowie, która może wynieść 62 miliony funtów. Chelsea płaci gwarantowane 55 milionów funtów lewemu obrońcy i kolejne 7 milionów funtów w dodatkach.

19-letni obrońca Chelsea Levi Colwell dołączył do Brighton na wypożyczenie na cały sezon, a Marcos Alonso jest przekonany, że przybycie Cucurelli utoruje mu drogę do przejścia do Barcelona. Alonso czeka na zielone światło od Thomasa Tuchela.

Cucurella podpisał kontrakt do 2028 roku, a Chelsea strzeliła gola na czas przed możliwym debiutem w sobotę w Evertonie. 24-latek był także celem Manchesteru City, który nie chciał spełnić ceny wywoławczej.

Trener Brighton, Graham Potter, powiedział: – Nie chcieliśmy stracić Marka, ale chciał mieć szansę na grę w piłkę nożną Ligi Mistrzów w celu przyspieszenia awansu do hiszpańskiego składu Pucharu Świata. Oczywiście jesteśmy rozczarowani, że Mark odchodzi, ale my życzę mu wszystkiego dobrego na przyszłość. Osiągnął wspaniały pierwszy sezon w Premier League, zasłużenie zdobył nasze dwie nagrody Gracza Sezonu i praca z nim była absolutną przyjemnością.

Cucurella dołączyła do Brighton z Getafe zeszłego lata i wystąpiła raz w Hiszpanii. Tuchel powiedział, że jedną z korzyści płynących z podpisania umowy było odciążenie Bena Chilwella, który został kontuzjowany w krzyżu w listopadzie ubiegłego roku.

„Jest młody, głodny, mobilny i bardzo mądry zawodnik” – powiedział menedżer o Cucurelli. Pomaga w głębi i jakości, a także pomaga Benowi uciec od stresu związanego z: „Muszę to zrobić dobrze i teraz całkowicie cię potrzebujemy. „

Brighton pozwolił Shane’owi Duffy’emu na wypożyczenie do Fulham po podpisaniu kontraktu z Colwellem, który ostatni sezon spędził w Huddersfield.

READ  2022 NBA Free Tracking Agency: Zach LaVine dostaje supermax; od Galena Bronsona do Knicksa; Celtics dodał Danilo Galinari