16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Misja wielkości bochenka chleba, mająca na celu poprawę prognozowania huraganów, jest gotowa

Misja wielkości bochenka chleba, mająca na celu poprawę prognozowania huraganów, jest gotowa

(CNN) Nowa misja mająca na celu poprawę prognozowania huraganów jest gotowa do uruchomienia przed przybyciem 1 czerwca Sezon huraganów na Atlantyku 2023.

Misja NASA obejmuje konstelację CubeSats o nazwie TROPICS, czyli Time-Specified Observations of Precipitation Structure and Storm Intensity z konstelacją małych satelitów.

Oczekuje się, że pierwszy z dwóch CubeSatów wystartuje z Mahia w Nowej Zelandii na pokładzie rakiety Rocket Lab Electron podczas dwugodzinnego okna, które otwiera się o 21:00 czasu wschodniego w niedzielę.

Start tej pierwszej misji, nazwanej „Rocket Like a Hurricane”, będzie transmitowany na żywo witryna NASA I stronie Rocket Lab.

Dwa dodatkowe CubeSaty, nazwane „Coming to a Storm Near You”, zostaną wystrzelone z tego samego miejsca jeszcze w tym miesiącu.

Cztery satelity, każdy o wadze 12 funtów i mniej więcej wielkości bochenka chleba, będą monitorować cyklony tropikalne z niskiej orbity okołoziemskiej.

Satelity TROPICS zostaną wystrzelone z Nowej Zelandii.

Gdy wszystkie znajdą się na orbicie, małe satelity utworzą konstelację, która będzie prowadzić częstsze obserwacje niż obecne satelity monitorujące pogodę.

„Istnieje pilna i rosnąca potrzeba lepszych danych klimatycznych i pogodowych z kosmosu. Huragany i burze tropikalne mają niszczycielski wpływ na życie i źródła utrzymania, dlatego jesteśmy niezwykle dumni, że otrzymaliśmy zlecenie NASA na rozpoczęcie misji Tropics, które wzmocnią pozycję naukowców i naukowcy” – powiedział Peter Beck, założyciel i dyrektor generalny Rocket Lab. W oświadczeniu naukowcy chcą dokładnie przewidzieć siłę burzy i dać ludziom czas na ewakuację i zaplanowanie. „Ponieważ sezon huraganów w 2023 r. do tych zadań”.

Każdy CubeSat będzie krążył około 340 mil (550 kilometrów) nad powierzchnią Ziemi i co godzinę będzie prowadził obserwacje opadów, temperatury i wilgotności burz tropikalnych. Istniejące satelity pobierają podobne dane, ale tylko co sześć godzin, co utrudnia pomiar intensywności burz.

Częstsze dane mogą pomóc naukowcom zrozumieć gwałtowne zmiany, które mogą wystąpić w burzy, wpływając na jej strukturę i stabilność, a także pomóc meteorologom udoskonalić prognozowanie i modele prognostyczne.

Po wejściu na orbitę satelity CubeSats będą działać wspólnie jako konstelacja, zapewniając szybkie aktualizacje obserwacji mikrofalowych burz.

podczas Sezon huraganów na Atlantyku 2020Było tak wiele burz tropikalnych i huraganów, że meteorologom zabrakło nazw na zaprogramowanej liście i musieli przejść na alfabet grecki – a potem To samo powtórzyło się w 2021 rokupowiedział Ben Kim, kierownik programu wykonawczego w Wydziale Nauk o Ziemi NASA.

READ  NASA ujawnia sekret ultrajasnych źródeł promieniowania rentgenowskiego

w 2022 r., Trzy huragany nawiedziły Stany ZjednoczoneAle sam huragan Ian spowodował szkody o wartości ponad 100 miliardów dolarów i spowodował ponad 100 zgonów, powiedział Kim.

„Program Tropics ma na celu poprawę naszej wiedzy naukowej poprzez uzyskiwanie obserwacji mikrofalowych, które pozwalają nam zobaczyć wewnętrzną strukturę burzy prawie co godzinę” – powiedział Kim. „Te obserwacje uzupełnią istniejące satelity pogodowe i ostatecznie będą mogły zostać połączone z szerszym zrozumieniem całego systemu Ziemi”.

Dane zebrane przez TROPICS zostaną udostępnione Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej, Wspólnemu Centrum Ostrzegania przed Huraganem, Narodowemu Centrum Huraganów i innym partnerom. Satelity będą mierzyć parę wodną, ​​która znajduje się głównie w troposferze, czyli najniższej warstwie ziemskiej atmosfery, gdzie występuje większość pogody.S.

„Ekscytującą rzeczą w tym urządzeniu jest zdolność widzenia burz od wewnątrz, ale także możliwość zobaczenia, jak burze zmieniają się w krótkich okresach czasu” – powiedział dr Will McCarty, naukowiec zajmujący się programami w Wydziale Nauk o Ziemi NASA.