31 maja, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Misja wielkości bochenka chleba, mająca na celu poprawę prognozowania huraganów, jest gotowa

(CNN) Nowa misja mająca na celu poprawę prognozowania huraganów jest gotowa do uruchomienia przed przybyciem 1 czerwca Sezon huraganów na Atlantyku 2023.

Misja NASA obejmuje konstelację CubeSats o nazwie TROPICS, czyli Time-Specified Observations of Precipitation Structure and Storm Intensity z konstelacją małych satelitów.

Oczekuje się, że pierwszy z dwóch CubeSatów wystartuje z Mahia w Nowej Zelandii na pokładzie rakiety Rocket Lab Electron podczas dwugodzinnego okna, które otwiera się o 21:00 czasu wschodniego w niedzielę.

Start tej pierwszej misji, nazwanej „Rocket Like a Hurricane”, będzie transmitowany na żywo witryna NASA I stronie Rocket Lab.

Dwa dodatkowe CubeSaty, nazwane „Coming to a Storm Near You”, zostaną wystrzelone z tego samego miejsca jeszcze w tym miesiącu.

Cztery satelity, każdy o wadze 12 funtów i mniej więcej wielkości bochenka chleba, będą monitorować cyklony tropikalne z niskiej orbity okołoziemskiej.

Satelity TROPICS zostaną wystrzelone z Nowej Zelandii.

Gdy wszystkie znajdą się na orbicie, małe satelity utworzą konstelację, która będzie prowadzić częstsze obserwacje niż obecne satelity monitorujące pogodę.

„Istnieje pilna i rosnąca potrzeba lepszych danych klimatycznych i pogodowych z kosmosu. Huragany i burze tropikalne mają niszczycielski wpływ na życie i źródła utrzymania, dlatego jesteśmy niezwykle dumni, że otrzymaliśmy zlecenie NASA na rozpoczęcie misji Tropics, które wzmocnią pozycję naukowców i naukowcy” – powiedział Peter Beck, założyciel i dyrektor generalny Rocket Lab. W oświadczeniu naukowcy chcą dokładnie przewidzieć siłę burzy i dać ludziom czas na ewakuację i zaplanowanie. „Ponieważ sezon huraganów w 2023 r. do tych zadań”.

Każdy CubeSat będzie krążył około 340 mil (550 kilometrów) nad powierzchnią Ziemi i co godzinę będzie prowadził obserwacje opadów, temperatury i wilgotności burz tropikalnych. Istniejące satelity pobierają podobne dane, ale tylko co sześć godzin, co utrudnia pomiar intensywności burz.

Częstsze dane mogą pomóc naukowcom zrozumieć gwałtowne zmiany, które mogą wystąpić w burzy, wpływając na jej strukturę i stabilność, a także pomóc meteorologom udoskonalić prognozowanie i modele prognostyczne.

Po wejściu na orbitę satelity CubeSats będą działać wspólnie jako konstelacja, zapewniając szybkie aktualizacje obserwacji mikrofalowych burz.
READ  Teleskop Kosmiczny Hubble'a lokalizuje najstarszą i najdalszą znaną gwiazdę

podczas Sezon huraganów na Atlantyku 2020Było tak wiele burz tropikalnych i huraganów, że meteorologom zabrakło nazw na zaprogramowanej liście i musieli przejść na alfabet grecki – a potem To samo powtórzyło się w 2021 rokupowiedział Ben Kim, kierownik programu wykonawczego w Wydziale Nauk o Ziemi NASA.

w 2022 r., Trzy huragany nawiedziły Stany ZjednoczoneAle sam huragan Ian spowodował szkody o wartości ponad 100 miliardów dolarów i spowodował ponad 100 zgonów, powiedział Kim.

„Program Tropics ma na celu poprawę naszej wiedzy naukowej poprzez uzyskiwanie obserwacji mikrofalowych, które pozwalają nam zobaczyć wewnętrzną strukturę burzy prawie co godzinę” – powiedział Kim. „Te obserwacje uzupełnią istniejące satelity pogodowe i ostatecznie będą mogły zostać połączone z szerszym zrozumieniem całego systemu Ziemi”.

Dane zebrane przez TROPICS zostaną udostępnione Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej, Wspólnemu Centrum Ostrzegania przed Huraganem, Narodowemu Centrum Huraganów i innym partnerom. Satelity będą mierzyć parę wodną, ​​która znajduje się głównie w troposferze, czyli najniższej warstwie ziemskiej atmosfery, gdzie występuje większość pogody.S.

„Ekscytującą rzeczą w tym urządzeniu jest zdolność widzenia burz od wewnątrz, ale także możliwość zobaczenia, jak burze zmieniają się w krótkich okresach czasu” – powiedział dr Will McCarty, naukowiec zajmujący się programami w Wydziale Nauk o Ziemi NASA.