24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Gaza: 21 izraelskich żołnierzy zginęło w największej stracie bojowej IDF, twierdzi IDF

Gaza: 21 izraelskich żołnierzy zginęło w największej stracie bojowej IDF, twierdzi IDF

Jacques Guez/AFP/Getty Images/File

Izraelski czołg operuje wzdłuż granicy ze Strefą Gazy, 19 stycznia 2024 r.


Jerozolima
CNN

Zginęło 21 izraelskich żołnierzy Podczas walk w południowej Gazie W poniedziałek armia oświadczyła, że ​​jest to największa liczba ofiar śmiertelnych wśród sił izraelskich w zdewastowanym Strefie od początku wojny z Hamasem.

We wtorkowym oświadczeniu telewizyjnym rzecznik izraelskiej armii, admirał Daniel Hagari, powiedział, że czołg chroniący siły izraelskie został trafiony granatem o napędzie rakietowym.

Izraelskie media podały, że zginęło dwóch żołnierzy znajdujących się w czołgu.

W tym samym czasie w wyniku ich eksplozji na żołnierzy zawaliły się dwa dwupiętrowe budynki. Dodał, że większość zabitych sił izraelskich znajdowała się wewnątrz budynków lub w ich pobliżu.

Hajari powiedział: „Budynki mogły eksplodować z powodu min, które umieściły tam nasze siły w ramach przygotowań do ich rozbiórki oraz z powodu otaczającej infrastruktury”.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że zabicie żołnierzy stanowi „jeden z najtrudniejszych dni od wybuchu wojny”.

W poście na X Netanjahu powiedział: „Chcę wzmocnić drogie rodziny naszych bohaterskich wojowników, którzy polegli na polu bitwy. „Wiem, że życie tych rodzin zmieni się na zawsze”.

„Smutno mi z powodu naszych poległych, bohaterskich żołnierzy. Ściskam rodziny w potrzebie i wszyscy modlimy się o pokój dla naszych rannych. ” Netanjahu powiedział, że izraelska armia wszczęła dochodzenie w sprawie incydentu.

02:49- Źródło: CNN

Niedawno opublikowany izraelski materiał wojskowy ujawnia, w jakich warunkach byli poddani zakładnicy

Rzecznik izraelskiej armii powiedział we wtorek CNN, że „wciąż nie jest jasne”, co spowodowało eksplozję budynku.

Dodał, że powiadomiono wszystkie rodziny, ale na razie ujawniono tylko 10 nazwisk.

Hajari dodał, że w tym samym zdarzeniu poważnie ranny został inny żołnierz.

Zakrojona na szeroką skalę kampania bombowa armii izraelskiej w Gazie trwa od zabójstw i porwań dokonanych 7 października przez bojowników Hamasu, w wyniku których w Izraelu zginęło około 1200 osób, a ponad 250 zostało wziętych jako zakładników, z czego ponad 130 pozostaje w więzieniu. żywy. Albo martwy.

READ  Masowy wiec w Korei Południowej wstrząsa krajem, ponieważ liczba ofiar śmiertelnych wzrasta do 154

W wyniku tego fatalnego incydentu liczba izraelskich żołnierzy zabitych w Gazie od rozpoczęcia operacji wzrosła do 219 żołnierzy.

W ostatnich tygodniach IDF skupiało się głównie na południowej Strefie Gazy, gdzie toczyły się ciężkie walki wokół miasta Khan Yunis.

Izraelskie wojsko oświadczyło we wtorek, że miasto zostało otoczone, natomiast kontrolowane przez Hamas Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że w ciągu ostatniego dnia zginęło prawie 200 osób.

02:01- Źródło: CNN

Lekarz w Gazie opisuje, co zobaczył po strajku w pobliżu szpitala

We wtorkowym oświadczeniu izraelskie wojsko stwierdziło, że w ciągu ostatnich 24 godzin siły lądowe IDF we współpracy z izraelskimi siłami powietrznymi zabiły „dziesiątki terrorystów”.

„W ciągu ostatniego dnia siły armii izraelskiej przeprowadziły operację na dużą skalę, podczas której odgrodziły Khan Yunis i pogłębiły operację w tym obszarze. Armia izraelska stwierdziła, że ​​obszar ten jest ważnym bastionem Brygady Khan Yunis, powiązanej z Hamasem.

Źródło zaznajomione ze sprawą poinformowało w poniedziałek CNN, że oczekuje się, że trwająca duża izraelska ofensywa wojskowa w zachodnim Chan Yunis będzie trwać jeszcze przez kilka dni. Źródło podało, że siły izraelskie otoczyły obóz dla uchodźców Khan Yunis i przeprowadzały naloty, próbując zlikwidować potencjał wojskowy Hamasu w regionie.

Placówki medyczne Palestyńscy urzędnicy ds. zdrowia poinformowali, że mieszkańcy miasta zostali zbombardowani w związku z izraelskim atakiem na tę okolicę w poniedziałek, w miarę wzrostu liczby osób zabity w Izraelska blokada Gazy stale się nasila.

Kontrolowane przez Hamas Ministerstwo Zdrowia oświadczyło w poniedziałek, że szpital Nasser przyjmuje więcej ciężko rannych pacjentów, niż jest w stanie przyjąć, a oddziały intensywnej terapii osiągnęły maksymalną pojemność.

W tym miesiącu izraelscy urzędnicy oświadczyli, że ich armia przejdzie do nowej, mniej intensywnej fazy operacji w Gazie, ale kryzys humanitarny w Strefie Gazy w dalszym ciągu się pogłębia.

READ  Sprawdzenie faktów: jak fałszywa historia o 10 milionach dolarów darowizny Leonarda DiCaprio na Ukrainę rozprzestrzeniła się na całym świecie

Kontrolowane przez Hamas Ministerstwo Zdrowia w Gazie poinformowało w poniedziałek, że liczba Palestyńczyków zabitych w izraelskich atakach w Gazie od 7 października wzrosła do 25 295, przy czym odnotowano co najmniej 63 000 infekcji.

To rozwijająca się historia, która będzie aktualizowana.

Tim Lester przyczynił się do powstania tego raportu.