16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Minister obrony powiedział, że Polska podpisała ze Stanami Zjednoczonymi umowę o wartości 735 mln dolarów na dostawę rakiet

Minister obrony powiedział, że Polska podpisała ze Stanami Zjednoczonymi umowę o wartości 735 mln dolarów na dostawę rakiet

  • Polska podpisała z USA umowę o wartości 735 mln dolarów na rakiety JASSM-ER.
  • Według polskiego Ministerstwa Obrony rakiety mają zasięg około 1000 km.
  • Polska niedawno uzgodniła z USA system nadzoru powietrznego o wartości 960 milionów dolarów w celu monitorowania jej północno-wschodnich granic.

Polska podpisała ze Stanami Zjednoczonymi umowę o wartości 735 mln dolarów na dostawę rakiet JASSM-ER, poinformował we wtorek minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę kraj ten wydaje znaczne środki na wzmocnienie swoich sił zbrojnych.

Warszawa wyda w tym roku na obronę około 4% swojego PKB, a w zeszłym tygodniu ogłosiła zawarcie porozumienia ze Stanami Zjednoczonymi.

Prezydent Polski naciska na sojuszników z NATO, aby zwiększali wydatki na obronę

Miał zapewnić system nadzoru powietrznego o wartości 960 milionów dolarów do monitorowania północno-wschodnich granic.

Minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz widziany jest w Krakowie, 31 marca 2018 r. We wtorek Kosiniak-Kamis poinformował, że kraj podpisał ze Stanami Zjednoczonymi kontrakt o wartości 735 mln dolarów na dostawę rakiet JASSM-ER. (Artur Vidak/NurPhoto za pośrednictwem Getty Images)

„Dzisiaj podpisaliśmy kontrakt o wartości 735 milionów dolarów, kolejny wielomilionowy kontrakt na zakup rakiet powietrze-ziemia” – powiedział Kosiniak-Kamis na wtorkowej konferencji prasowej.

Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację Fox News

Według Ministerstwa Obrony rakiety te mają zasięg około 1000 km.

READ  Minister obrony Polski kpi z komentarzy Donalda Trumpa dotyczących NATO