22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Minister mówi, że Polska może zaostrzyć ograniczenia COVID-19, jeśli liczba przypadków będzie rosła

Ludzie noszący maski ochronne podczas wybuchu epidemii koronawirusa (Govt-19) spacerują przed Pałacem Kultury i Nauki 24 lutego 2021 r. w centrum Warszawy. REUTERS / Kacper Pempel

WARSZAWA, 25 października (Reuters) – Polska powinna rozważyć zaostrzenie ograniczeń COVID-19, jeśli średnia dzienna liczba przypadków przekroczy 7 000, cytowany w poniedziałek minister zdrowia, ponieważ rząd ostrzegł, że infekcje będą się podwajać co tydzień.

W Europie Środkowo-Wschodniej wskaźnik szczepień jest niższy niż w zachodniej części kontynentu, a liczba zachorowań wzrasta w ostatnich tygodniach, a władze w Polsce wzywają społeczeństwo do szczepień i przestrzegania przepisów.

„Do końca października, jeśli mamy średnio 7 tys. spraw dziennie, musimy podjąć bardziej restrykcyjne działania” – powiedział Adam Nidzilsky przez państwową agencję prasową PAP. „Decyzje zapadną na początku listopada”.

Nietzsche jednak upierał się, że rząd nie rozważa zamknięcia.

W sobotę, po raz pierwszy od maja, Polska zarejestrowała ponad 6000 codziennych przypadków.

Wiceminister zdrowia Voltaire Kraska powiedział w poniedziałek nadawcy publicznego Bolsky Radio 1, że liczba codziennych przypadków wzrasta w tempie 90% tygodniowo.

„Wyniki uzyskane w poniedziałek nie odzwierciedlają tego, co obecnie mamy w epidemii, zawsze są niskie… ale najważniejsze jest to, że ten silny wzrost, a na wysokim poziomie, wynosi teraz ponad 90% w porównaniu do w zeszłym tygodniu – powiedział.

Raport Alana Charlischa i Aliji Pitak; Montaż przez Christophera Cushinga i Stephena Coates

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.

READ  Handel rolny między Polską a Holandią kwitnienie