16 kwietnia, 2024

Lauri Markkanen rozświetla szczyty Polski, Izraela i Serbii – Podsumowanie grupy D

Przez Zespół Eurohoops/ [email protected]

Lauri Markkanen i Finlandia odbiły się, ale ostatecznie była to Serbia Wygrał Czechy Izrael prowadzi w grupie D z wynikiem 2:0 nad Holandią.

I kiedy 33 punkty nie wystarczyły przeciwko Izraelowi. Drugi z rzędu solidny występ Markkanena na EuroBasket poprowadził Finlandię do zdecydowanego zwycięstwa, 89-59Obie drużyny zremisowały z Polską 1:1.

Fin stracił 15 punktów w pierwszej połowie, a reszta drogi nie była potrzebna, ponieważ odległość między obiema stronami wzrosła do jeszcze bezpieczniejszego dystansu. Zajmując 17 punktów, pięć zbiórek, cztery asysty i jeden przechwyt w 23 minuty, zespół Lassie Duovy wygrał 1-1 w grupie D w Pradze.

Strzelec wyborowy Lenovo Tenerife, Sasu Salin, zdobył 18 punktów straty do sześciu rzutów za trzy. „Wczoraj była to bolesna strata, ciężka walka po dogrywce”. Wspomniał o stracie Izraela. „Musisz to zrobić w następnym meczu. Myślę, że zrobiliśmy to dobrze.

Markanana, 25 lat, Oczekuje się wymiany Cleveland Cavaliers na Utah Jazz. Ale zanim przejdzie do NBA, jest zdeterminowany, aby w EuroBasket 2022 popchnąć Finlandię tak daleko, jak to możliwe.

Otwarcie z sześcioma trójkami w pierwszej kwarcie nadało tempo Wolfpackowi w Gameday 2. Nie mogąc odpowiedzieć, Polska zremisowała 1-1 na początku sześciozespołowej grupy.

Zamiast tego mecz między Izraelem a Holandią zakończył się wielką walką, w której Izraelczycy wygrali 74-67.

Szczerze mówiąc, Holandia prowadziła jednym (62-61) na trzy minuty przed końcem. Izrael odpowiedział biegiem 9-2 (70-64) z dwoma dużymi trójkami Deni Avtija i Yam Madar.

Jednak Worthy de Jong zdobył kolejne trzy, aby zmniejszyć prowadzenie do trzech (70-67) na 14 sekund przed końcem, ale po tym Holandia nie mogła strzelić gola. Z drugiej strony Cal McCall wykonał 4/4 rzuty wolne, aby przypieczętować transakcję.

READ  Polska straż graniczna mówi, że patrol został przechwycony przez rosyjski samolot - DW - 05.07.2023

Avtijah zdobył 21 punktów i Madar ponownie prowadził dla Izraela z 14 punktami, podczas gdy De Jong zdobył 12.

Dalej, Serbia Nikoli Jokicia pokonała Czechy. Drużyna, której trenerem jest Svetislav Besic, zasiada na szczycie stołu z Izraelem przy 2:0.

Źródło obrazu: FIBA.KOSZYKÓWKA