30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mike Pompeo krytykuje prezydenta Chin Xi Jinpinga za rozprzestrzenianie się koronawirusa

Mike Pompeo krytykuje prezydenta Chin Xi Jinpinga za rozprzestrzenianie się koronawirusa

Były sekretarz stanu Mike Pompeo skrytykował w niedzielę chińskiego prezydenta Xi Jinpinga, ostrzegając przed koronawirusem Może szybko rozprzestrzeniać się po całym świecie Po tym, jak Chiny zrezygnowały ze swoich surowych środków związanych z wirusem.

Były urzędnik Trumpa powiedział prezenterowi radiowemu Johnowi Katsimatidisowi w niedzielę rano, że Xi „zainfekuje kolejne miliony”, ponieważ ludność chińska – w obliczu kolejnego wzrostu infekcji – może teraz swobodnie podróżować.

Przypomniał sobie nawet przerażające sceny z Włoch w 2020 r. — zanim wynaleziono szczepionki — gdzie szpitale były przepełnione ludźmi szukającymi pomocy medycznej w związku z chorobą.

„Pamiętasz te zdjęcia z Mediolanu, kiedy szpitale były pełne, kostnice były pełne. Wygląda na to, że możemy mieć nawet milion – milion, John – milion zarażonych Chińczyków” – powiedział Pompeo w programie WABC 770 AM „Cat Roundtable” ”.

„Pięćdziesiąt procent jego populacji podróżuje. Nie ma powodu, dla którego mielibyśmy pozwalać Chińczykom robić to ponownie, wysyłać zarażonych Chińczyków na cały świat, świadomie zarażając ludzi na całym świecie.”

Były sekretarz stanu Mike Pompeo obawia się, że kolejne miliony mogą zostać zarażone wirusem COVID, ponieważ Chiny ponownie zezwalają na podróżowanie.
AP

Chiński rząd niedawno zniósł surowe zasady dotyczące koronawirusa i teraz ściga się, by złapać nowe zmutowane szczepy wirusów, które spowodowały szybkie rozprzestrzenianie się przypadków. Według jednej z analiz, kraj prawdopodobnie napotyka milion przypadków dziennie, Raport Bloomberga z 22 grudnia powiedział.

około połowy pasażerów na dwóch lotach Z Chin do Mediolanu kilka dni temu uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID.

Stany Zjednoczone zaczną wymagać od podróżnych z Chin okazania dowodu negatywnego testu na COVID przed wejściem na pokład Od 5 stycznia.

Pompeo wezwał światowych przywódców, w tym Stany Zjednoczone, do powstrzymania Xi przed pozwoleniem chińskim obywatelom na zarażanie innych na całym świecie.

prezydent Chin Xi Jinping
Prezydent Chin Xi Jinping znalazł się pod ostrzałem podczas niedzielnego wywiadu.
GIĘTARKA DO SKÓRY / HANDOUT / EPA-EFE /

„Jinpingowi raz to uszło na sucho. Żałuję, że nie został pociągnięty do odpowiedzialności” – powiedział Pompeo. Nie został pociągnięty do odpowiedzialności. Nadal musimy to zrobić dla 6 milionów ludzi, którzy zginęli od wiosny 2020 r. do dzisiaj.

READ  Delegacja wysokiego szczebla z Chin i Rosji odwiedza Koreę Północną od czasu ograniczeń Covid

Podobnie jak wiosną 2020 r [when] Wysłał ludzi na cały świat, o których wiedział, że są zarażeni, i znów robi to samo. Zainfekuje kolejne miliony. Nie powinniśmy do tego dopuścić”.

Stany Zjednoczone zaczną wymagać negatywnych testów na COVID od osób podróżujących z Chin 5 stycznia.
Stany Zjednoczone zaczną wymagać negatywnych testów na COVID od osób podróżujących z Chin 5 stycznia.
AFP za pośrednictwem Getty Images

Pompeo podczas wywiadu radiowego dla Catsimatidis skrytykował innego światowego przywódcę – prezydenta Rosji Władimira Putina Jak wojna na Ukrainie Mniej niż dwa miesiące do pełnego roku walk.

Pompeo nie wierzy, że którakolwiek ze stron ma zamiar zawrzeć układ pokojowy, i wypatroszył Putina za sposób, w jaki próbował terroryzować obywateli Ukrainy.

„Nie sądzę, abyśmy w tym momencie byli blisko porozumienia”, powiedział Pompeo, potencjalny kandydat na prezydenta w 2024 r. „Obaj uważają, że mogą walczyć i negocjować z lepszej pozycji”. Dlaczego Putin myśli, nie rozumiem. Za każdym razem, gdy mówił: „Będę lepszy za miesiąc”, był w gorszej sytuacji”.

Podróżni chodzą z bagażem na międzynarodowym lotnisku w Pekinie.
Podróżni chodzą z bagażem na międzynarodowym lotnisku w Pekinie, podczas wybuchu koronawirusa w Pekinie w Chinach.
agencji Reutera

Powiedział, że inwazja Putina spowodowała śmierć prawie 100 000 jego żołnierzy, podczas gdy on zdobył tylko niewielką część ziemi.

„Kilka dni temu wystrzelono ponad sto pocisków w główne miasta, próbując sterroryzować naród ukraiński… To jest zło” – powiedział Pompeo.

Mam nadzieję, że Ukraińcy będą nadal wspierani przez Europejczyków [who] Upewnimy się… że nie tylko damy im broń, której potrzebują, [but] Energii i żywności, których potrzebują, by dalej walczyć o swoją ojczyznę i suwerenność”.