3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mieszkańcy 4 kontynentów mogą w najbliższy weekend zobaczyć „ugryzienie” Księżyca

Mieszkańcy 4 kontynentów mogą w najbliższy weekend zobaczyć „ugryzienie” Księżyca

Zapisz się na biuletyn naukowy CNN dotyczący teorii cudów. Eksploruj wszechświat dzięki wiadomościom o fascynujących odkryciach, postępach naukowych i nie tylko.CNN

W sobotę częściowe zaćmienie Księżyca zdominuje nocne niebo, tworząc olśniewający pokaz, który pozwoli obserwatorom nieba zobaczyć część cienia Ziemi odbitego na Księżycu.

Dla tych, którzy są na ścieżce zaćmienia, która rozciąga się przez Europę, Afrykę, większość Azji i Australię Zachodnią: Według Earth Sky Księżyc będzie widoczny podczas częściowego zaćmienia od 15:34 do 16:52 czasu wschodniego.

Częściowe zaćmienie będzie otoczone zaćmieniem półcieniowym, które rozpocznie się o 14:01 czasu wschodniego i spowoduje, że Księżyc zostanie lekko przyćmiony przez odbicie zewnętrznego cienia Ziemi, w przeciwnym razie Znany jako półcieńZanim ciemny wewnętrzny cień planety, umbra, nastąpi częściowe zaćmienie. Mieszkańcy wschodnich wybrzeży Ameryki Północnej i Południowej będą mogli zobaczyć koniec zaćmienia półcieniowego, które zakończy się o 18:26 czasu wschodniego. Według czasu i daty.

Gary’ego Hirschhorna/Corbis News/Getty Images

Księżyc w pełni bobra zaczyna przechodzić przez cień Ziemi podczas listopadowego całkowitego zaćmienia Księżyca w Nowym Jorku. W sobotę częściowe zaćmienie Księżyca nastąpi dla osób po nocnej stronie Ziemi od 15:34 do 16:52 czasu wschodniego.

Chociaż Księżyc nie zmieni koloru na czerwony, jak ma to miejsce podczas całkowitego zaćmienia Księżyca, gdy światło słoneczne dociera do Księżyca dopiero po przejściu przez zapyloną i zachmurzoną atmosferę Ziemi, Według NASA Częściowe zaćmienie zapewni łatwy do oglądania wyświetlacz, który nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu Doktor Shannon Schmolldyrektor Abrams Planetarium na Uniwersytecie Stanowym Michigan.

„Dopóki znajdujesz się po ciemnej stronie Ziemi i widzisz Księżyc, możesz zobaczyć, co się dzieje” – powiedział Schmuhl. „Jeśli w pobliżu znajdują się obserwatoria lub miejsca z teleskopami albo masz teleskop, zawsze dobrze jest wyjść i zobaczyć więcej szczegółów z bliska, ale nie jest to konieczne”.

READ  NASA zapłaci Boeingowi dwa razy więcej niż SpaceX za miejsca dla załogi

Nadchodzące częściowe zaćmienie Księżyca zbiegnie się z październikową pełnią księżyca, znaną również jako Księżyc Łowcy – nazwana prawdopodobnie dlatego, że służyła myśliwym jako ostrzeżenie, aby przygotowali się na nadchodzące mroźne zimowe miesiące – twierdzi. Almanach starego rolnika.

Zaćmienie Księżyca ma miejsce tylko wtedy, gdy Księżyc jest całkowicie pełny, ponieważ Słońce, Ziemia i Księżyc muszą ustawić się w jednej linii, aby zdarzenie mogło nastąpić. Występują pełnie księżyca Kiedy Księżyc jest za Ziemią I przeciwieństwo słońca – zaćmienie Księżyca również wymaga takiego ułożenia, ale ciała niebieskie muszą być Wyrównaj dokładnie Schmoll powiedział, że księżyc rzucany ze słońca znajduje się w cieniu Ziemi.

Całkowite zaćmienie Księżyca jest bardziej wyrównane niż częściowe zaćmienie Księżyca, ponieważ Księżyc się porusza Całkowicie w cieniu ZiemiPodczas gdy częściowe zaćmienie Księżyca pokazuje, że Księżyc przechodzi tylko przez część cienia Ziemi.

Orbity Księżyca i Ziemi sprawiają, że jest to średnie Dwa zaćmienia Księżyca Mów co roku. Ostatnie zaćmienie Księżyca miało miejsce A Zaćmienie półcieniowe W maju, gdy Księżyc przyćmił się podczas orbitowania w zewnętrznym cieniu Ziemi, kolejne zaćmienie Księżyca nie nastąpi Do marca 2024 r.

Zaćmienia Księżyca i zaćmienia Słońca zwykle występują parami, powiedział Schmuhl, ponieważ zaćmienie słońca wymaga, aby Księżyc znajdował się w fazie nowiu. Częściowe zaćmienie Księżyca w sobotę następuje dwa tygodnie po obrączkowym zaćmieniu Słońca „Pierścień ognia” na niebie Nad Ameryką.

„Większość ludzi nie ma możliwości zobaczenia Ziemi z innej perspektywy niż życie na niej, z wyjątkiem astronautów i bardzo nielicznych ludzi, więc myślę, że możliwość ciągłego zobaczenia tego cienia jest naprawdę interesująca” – powiedział Schmuhl. „To przypomnienie, że jesteśmy częścią większego wszechświata”.

Bądź czujny Jowisz, Saturn i WenusKtóre będą również widoczne dla osób znajdujących się po nocnej stronie Ziemi podczas częściowego zaćmienia Księżyca, powiedział Schmuhl.

READ  Boeing Starliner przeznaczony na ISS został pomyślnie wystrzelony po dwóch poprzednich nieudanych próbach

Następne zaćmienie Księżyca będzie zaćmieniem półcieniowym, które będzie widoczne dla obserwatorów gwiazd w Ameryce Północnej i nawet się nie wydarzy 25 marca 2024 r. Dwa tygodnie później całkowite zaćmienie słońca będzie widoczne także w Ameryce Północnej 8 kwietnia 2024 r.

Chociaż częściowe zaćmienie Księżyca w ten weekend to ostatnia szansa, aby zobaczyć zaćmienie roku 2023, istnieją inne powody, dla których warto patrzeć na nocne niebo przez resztę roku, w tym rój meteorytów Orionidów, który będzie można oglądać aż do jego końca w listopadzie 22 i pięć innych Wierzchołki pozostałych rojów meteorów do złapania:

● Taurydy Południowe: 5-6 listopada

● Powstania północne: 11-12 listopada

● Leonidy: 17-18 listopada

● Bliźnięta: 13-14 grudnia

● Ursydy: 21-22 grudnia

W 2023 roku pozostały dwa księżyce, Według Almanachu Rolników:

● 27 listopada: Księżyc Bobra

● 26 grudnia: Zimny ​​Księżyc