3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Microsoft pracuje nad własnym narzędziem do aktualizacji, podobnym do DLSS, dla Windows 11

Microsoft pracuje nad własnym narzędziem do aktualizacji, podobnym do DLSS, dla Windows 11

Wygląda na to, że Microsoft przygotowuje funkcję skalowania AI podobną do DLSS w grach komputerowych. Użytkownik X Widmowy ocean 3 Odkryłem tę funkcję w najnowszych wersjach beta systemu Windows 11 w weekend, a Microsoft opisał automatyczną superrozdzielczość jako sposób na „wykorzystanie sztucznej inteligencji do zapewnienia płynniejszej rozgrywki w obsługiwanych grach i większej szczegółowości”.

Brzmi to bardzo podobnie do technologii Deep Learning Super Sampling (DLSS) firmy Nvidia, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do ulepszania gier oraz poprawiania liczby klatek na sekundę i jakości obrazu. AMD i Intel oferują również własne wersje, przy czym zarówno FSR, jak i XeSS stają się coraz bardziej popularne w ostatnich wydaniach gier komputerowych.

W testowych wersjach systemu Windows 11 odkryto nową funkcję superrozdzielczości AI.
Zrzut ekranu: Tom Warren/The Verge

Microsoft jeszcze oficjalnie nie ogłosił tej nowej funkcji ultra-rozdzielczości, więc nie jest jasne, jak dokładnie będzie działać ani czy będzie wymagać specjalnego sprzętu. Technologia DLSS firmy Nvidia zasila rdzenie tensorowe dostarczane z linią kart graficznych RTX, podczas gdy zarówno FSR firmy AMD, jak i XeSS firmy Intel są zasilane przez własny sprzęt GPU.

Microsoft pracuje także nad udoskonaleniem funkcji zarządzania kolorami w systemie Windows 11, która będzie szczególnie przydatna w przypadku najnowszej serii wyświetlaczy OLED wykorzystujących technologię HDR. W systemie Windows przez lata brakowało dobrego systemu zarządzania kolorami na poziomie systemu operacyjnego, przez co gracze komputerowi musieli dodawać niestandardowe profile kolorów w oknie dialogowym, które wygląda jak dostarczane w systemie Windows 95.

Wraz z nadchodzącymi zmianami zarządzanie kolorami zostanie zintegrowane z głównym obszarem ustawień wyświetlania systemu Windows 11, umożliwiając użytkownikom komputerów PC ustawianie profili kolorów dla sRGB i DCI-P3. Dostępna jest także nowa funkcja, która automatycznie kontroluje różne profile kolorów.

„Automatyczne zarządzanie kolorami gwarantuje, że aplikacje i inna zawartość będą miały dokładne kolory na tym ekranie” – mówi Microsoft o tej funkcji zarządzania kolorami. Nie jest jasne, czy umożliwi to użytkownikom systemu Windows 11 łatwą zmianę krzywych gamma. Miejmy nadzieję, że oznacza to, że Microsoft inwestuje więcej w obsługę HDR w systemie Windows, co może prowadzić do słabego działania pulpitu, jeśli zostanie włączone w całym systemie.

READ  Rocket League zostaje animowana w sezonie 6 | Rakieta Dory®