24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meduza za sześć milionów dolarów

Meduza za sześć milionów dolarów

Co by było, gdybyś mógł odbudować meduzę: lepszą, silniejszą i szybszą niż wcześniej? Caltech ma teraz technologię do zbudowania Elektroniczna meduza.

Badanie oceanu pod kątem jego wpływu na resztę klimatu jest ważnym zadaniem naukowym, ale zmiany ciśnienia lądu w miarę opadania w wieczną ciemność sprawiają, że jest to nietrywialny problem inżynieryjny. Chociaż wysłaliśmy ludzi do najgłębszych części oceanu, łodzie podwodne są zbyt drogie i ryzykowne, aby można je było wykorzystać do gromadzenia danych na dużą skalę.

W poprzednich pracach naukowcy odkryli, że tworzenie cyborgów-meduz było skuteczniejsze niż biomimetycznych robotów-meduz, a teraz uzyskali:Biorobotyczna meduza„Wydrukowany w 3D czepek pływacki o neutralnej pływalności. W połączeniu z wcześniej opracowanym „rozrusznikiem serca” ta cyborgiczna meduza może eksplorować ocean (w linii prostej) z prędkością 4,5 razy większą niż tradycyjna meduza księżycowa, niosąc jednocześnie ładunek naukowy”. ma nadzieję, że uda im się sterować tak dobrze, jak dobrze znane karaluchy-roboty.

Jeśli interesuje Cię inna próba eksploracji ziemskich oceanów, co powiesz na dryfujące boje, Open CTD lub Open ROV? Tylko nie zapomnij o niskim poziomie hałasu!


READ  Wyniki eksperymentów głęboko pod ziemią potwierdzają anomalię: możliwa nowa podstawowa fizyka