19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Matka Nawalnego twierdzi, że władze żądają tajnego pochówku zmarłego działacza

Matka Nawalnego twierdzi, że władze żądają tajnego pochówku zmarłego działacza

Matka zmarłego krytyka Kremla Aleksieja Nawalnego powiedziała w czwartek, że rosyjscy śledczy w końcu pozwolili jej zobaczyć ciało syna, ale teraz naciskają, aby zorganizowała dla niego tajny pogrzeb.

„Patrzą mi w oczy [investigators] Powiedzieli mi, że zrobią coś z ciałem mojego syna, jeśli nie zgodzę się na tajny pogrzeb.” Ludmiła Nawalna Powiedział W nagraniu, które zamieścił na kanale YouTube aktywisty.

„Nie zgodzę się na to. Chcę, żebyście wszyscy, którzy cenicie Aleksieja, dla którego jego śmierć była osobistą tragedią, mieli okazję się pożegnać.”

Nawalny zmarł w piątek w arktycznym więzieniu, gdzie przetrzymywany był pod zarzutami powszechnie postrzeganymi jako odwet za swój sprzeciw wobec prezydenta Władimira Putina.

śledczy na początku tego tygodnia Powiedzieć Rodzina i prawnicy zmarłego działacza poinformowali, że zamierzają przeprowadzić jego „badania chemiczne” przez dwa tygodnie, aby ustalić przyczynę jego śmierci.

„Zgodnie z prawem powinni byli natychmiast wydać mi ciało Aleksieja, a zamiast tego szantażują mnie i ustalają warunki dotyczące miejsca i sposobu pochówku Aleksieja” – powiedziała Nawalna na nagraniu.

Kontynuowała: „Śledczy powiedzieli mi wyraźnie: ‚Czas nie działa na twoją korzyść, ciało ulega rozkładowi’”.

Rzeczniczka Nawalnego Kira Jarmysz Powiedział W czwartek raport medyczny, który Ludmiła Nawalna rzekomo podpisała w środę wieczorem, wskazywał, że 47-letnia aktywistka zmarła „z przyczyn naturalnych”.

Źródło bliskie Kremlowi powiedziało w tym tygodniu „Moscow Times”, że urzędnicy Dyskutują, „jak zadbać o to, aby żałoba i pogrzeb Nawalnego nie przerodziły się w demonstrację polityczną i nie zepsuły wyborów Putinowi”.

„Zaproponowano różne opcje, aż do bardzo cynicznej opcji nieprzekazania ciała krewnym do czasu wyborów” – podało źródło.

READ  Działaczka prodemokratyczna z Hongkongu Agnes Chow uchyla się od zwolnienia za kaucją i przenosi się do Kanady