24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Masdar rozszerza obecność w Europie poprzez nabycie portfela energii odnawialnej o mocy 1 GW w Polsce

Masdar rozszerza obecność w Europie poprzez nabycie portfela energii odnawialnej o mocy 1 GW w Polsce

  • Transakcja stanowi znaczące rozszerzenie europejskiego portfolio Mastar w zakresie energii odnawialnej

  • Projekty w Polska Oczekuje się, że zostanie on uruchomiony w latach 2026–2030, a jego łączna moc wyniesie ponad 1 GW.

  • W ośmiu lokalizacjach w ramach projektu będzie działać hybryda fotowoltaiki (PV) i lądowej energii wiatrowej, aby zmaksymalizować alokację sieci.

DubaiZjednoczone Emiraty Arabskie, 4 grudnia 2023 r /PRNewswire/ — COP28Miasto wystawowe Dubai Abu Dhabi Future Energy Company PJSC – Masdar, potentat w dziedzinie czystej energii w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ogłosił dzisiaj przejęcie ośmiu hybrydowych projektów w zakresie energii odnawialnej z fińską firmą deweloperską zajmującą się energią odnawialną i zarządzającą funduszem Taaleri Energia. Polskie sektory energii odnawialnej.

Masdar rozszerza obecność w Europie poprzez nabycie portfela energii odnawialnej o mocy 1 GW w Polsce (PRNewsfoto/Masdar)

Masdar i Taaleri Energia zakupiły projekty od Domrel Biuro Usług Inwestycyjnych (Domrel), wiodącego dewelopera na polskim rynku energii odnawialnej, specjalizującego się w rozwoju elektrowni OZE. Polska. Będą nadal współpracować z Domral, aby przeprowadzić projekty przez niezbędne etapy rozwoju.

Po uruchomieniu osiem projektów, które obejmują technologie fotowoltaiczne (PV) i morską energię wiatrową, będzie miało moc ponad 1 gigawata (GW), wystarczającą do zaopatrzenia około 223 000 domów i kompensacji 1,8 miliona ton dwutlenku węgla rocznie. Stanowią one znaczące rozszerzenie rosnącego europejskiego portfolio Masdar.

Realizując hybrydowe projekty fotowoltaiczne i wiatrowe, Masdar wykorzystuje niedawne zmiany w polskiej ustawie energetycznej, zwane łączeniem kabli, które umożliwiają łączenie wielu odnawialnych źródeł energii w jedno połączenie sieciowe.

Energia słoneczna i wiatrowa rzadko działają z pełną wydajnością w tym samym czasie ze względu na przerywane wytwarzanie energii z wiatru i słońca. Łączenie kabli pomaga zapewnić wytwarzanie energii odnawialnej na każdym łączu, optymalizując jednocześnie sieć w celu zapewnienia niezawodnych dostaw energii do domów i firm. Polska. Nowelizacja weszła w życie r Październik 2023Oczekuje się, że dodana zostanie około 25 GW mocy odnawialnych Polska.

READ  Polska podpisuje umowę Artemis na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Umowę podpisał Dyrektor Mester ds. Rozwoju i Inwestycji (Europa), Amalia Giannakikou, Dyrektor ds. Inwestycji w Taaleri Energia, Stephena Butlera oraz Menedżer ds. Rozwoju Biznesu Domrel, Michał Wiśniewski.

Został on wręczony przez Ambasador RP w Zjednoczonych Emiratach Arabskich p Jakub SławekKozpodarstwa Krajoweko, Prezes Zarządu Banku, Beata Taszczyska-Mużyska, Dyrektor Generalny ds. Rozwoju i Inwestycji (EMEA), Ahmeda Al AwadiegoDyrektor Generalny, Domral Development, Macieja Chmielarskiego i Dyrektor Zarządzający Thaleri Energia, Kai Rindala.

Masdar jest dyrektorem generalnym Mohammeda Jameela Al Ramahi powiedział: „To odważne, postępowe posunięcie poszerza nasze portfolio Europa i wspiera Polska w osiąganiu celów w zakresie działań klimatycznych. Doceniamy Polski Niedawne zmiany legislacyjne w sektorze energii odnawialnej i czystej otworzyły drzwi do dodatkowych mocy odnawialnych, umożliwiając podłączenie hybrydowych projektów fotowoltaicznych i wiatrowych do sieci. Jako światowy pionier czystej energii jesteśmy dumni z inwestowania w nowe i innowacyjne technologie i struktury projektowe. Polska i przez cały czas Europa Dostarczanie niezawodnej, bezpiecznej i zrównoważonej energii przedsiębiorstwom i społecznościom.”

To ważne ogłoszenie opiera się na bieżących inwestycjach i zobowiązaniach Masdar Polska, w tym Farma Wiatrowa Mława zlokalizowana w województwie mazowieckim na północy kraju oraz Forma Wiatrowa Grajewo zlokalizowana w województwie podlaskim na północnym wschodzie kraju. Projekty zostaną oddane do użytku w 2021 roku, a łączna zainstalowana moc operacyjna wynosi 51,4 MW.

Dyrektor Zarządzający Thaleri Energia, Kai Rindala powiedział: „Jesteśmy zachwyceni nabyciem tych ośmiu polskich projektów hybrydowych w zakresie energii odnawialnej. Nasze partnerstwo z Masdarem stanowi bardzo cenną część naszej strategii inwestycyjnej w regionie CEE. Dzięki tej umowie łączna liczba projektów rozwojowych w naszym funduszu SolarWind III wyniesie 61, co stanowi potencjalną łączną moc wytwórczą wynoszącą 7,6 GW. ”.

dyrektor generalny Tomral, Macieja Chmielarskiegopowiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z partnerami, którzy są liderami na swoich rodzimych rynkach i dynamicznie rozszerzają swoją działalność poza nie. Kluczowym powodem podjęcia tej strategicznej współpracy jest dla nas wspólna wizja. Polski Przyszłość i wspólne wartości, które nas łączą jako partnerów z Masdarem i Taleri.”

READ  Wyłącznie: „Polscy fani sprawią, że będzie jeszcze lepiej” – kierowca F1 Robert Kubica nie może się doczekać, aż Polska GB

Polska Dąży do zwiększenia zainstalowanej mocy wiatru do 11 GW do 2040 r. i fotowoltaiki do 10–16 GW do tego samego roku. Inwestycje Mistrza wesprą kraj w realizacji ambitnych celów wyznaczonych w polityce energetycznej kraju. PolskaBędzie to miało znaczący wpływ na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych w kraju.

O Masdarze

Abu Dhabi Future Energy Company (Mastar) to mistrz czystej energii ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i jedna z najszybciej rozwijających się firm na świecie, wspierająca rozwój i wdrażanie technologii energii odnawialnej i zielonego wodoru, aby sprostać globalnym wyzwaniom w zakresie zrównoważonego rozwoju. Założona w 2006 roku firma Masdar opracowała projekty w ponad 40 krajach, aby pomóc im osiągnąć cele w zakresie czystej energii i wspierać zrównoważony rozwój. Mastar jest współwłasnością Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC), Mubadala Investment Company (Mubadala) i Abu Dhabi National Energy Company (TAQA), a w ramach tej franczyzy firma planuje osiągnąć co najmniej 100 gigawatów (GW) mocy portfela energii odnawialnej . GW) do 2030 r. i roczna zdolność produkcyjna zielonego wodoru do 1 mln ton w tym samym roku.

O Thaleri Energii

Taaleri Energia to deweloper i zarządzający funduszami zajmującymi się energią odnawialną, posiadający jedną z największych dedykowanych grup inwestycyjnych zajmujących się odnawialnymi źródłami energii. EuropaZarządzanie portfelem energii wiatrowej, słonecznej i akumulatorowej o mocy 9,7 GW EuropaAmeryka i Bliski Wschód.

Do Więcej informacji Proszę odwiedź: http://www.masdar.ae I podłącz: facebook.com/masdar.ae I twitter.com/masdar

Ten przedmiot jest dystrybuowany Daniel J. Edelmana, Inc. w imieniu Masdar. Dodatkowe informacje można uzyskać w Ministerstwie Sprawiedliwości, Waszyngton.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2292003/Masdar.jpg
Symbol – https://mma.prnewswire.com/media/1973446/4437204/Masdar_Logo.jpg

Logo Masdar (PRNewsfoto/Daniel J. Edelman Ltd)

Logo Masdar (PRNewsfoto/Daniel J. Edelman Ltd)

cja

cja

Wyświetl oryginalną zawartość, aby pobrać multimedia:https://www.prnewswire.com/news-releases/masdar-expands-european-presence-with-acquisition-of-1gw-renewable-portfolio-in-poland-302004860.html

źródło: Masdar