Jeśli nie sądziłeś, że sezon Pistons może być jeszcze dziwniejszy, Malachi Flynn zdobył 50 punktów w środowej porażce 121-113 z Atlanta Hawks.
50. piłka Flynna to najwięcej oddane przez zawodnika na ławce rezerwowych i ósme pod względem liczby zdobytych przez jakiegokolwiek zawodnika w historii Detroit. Jest to także drugi wynik zawodnika rezerwowego w historii NBA (z 50 punktami Nicka Andersona w 1993 r.), po zdobyciu 51 punktów przez Jamala Crawforda przeciwko Dallas w 2019 r.
Flynn, który w swojej karierze zdobywał średnio 5,2 punktu na mecz, ma najniższą średnią punktacji spośród wszystkich 50-punktowych graczy w historii NBA.
„Trudno to opisać (z perspektywy), ponieważ chcesz wygrać. Ale na pewno jest to dobre uczucie” – powiedział Flynn po meczu. „Myślę, że za kilka dni będę mógł spojrzeć na to z właściwej perspektywy”.
Flynn dodał, że był to jego pierwszy mecz, w którym zdobył 50 punktów na jakimkolwiek poziomie koszykówki.
„Prawie mi się to udało w szkole średniej. Miałem 49 lat i trener mnie wyciągnął. Nadal mam do tego urazę” – powiedział.
Darmowe codzienne aktualizacje sportowe prosto do Twojej skrzynki odbiorczej. Subskrypcja
Darmowe codzienne aktualizacje sportowe prosto do Twojej skrzynki odbiorczej. Subskrypcja
On kupuje
Flynn, który został przejęty przez Pistons w ostatecznym terminie transakcji w NBA, miał w poprzedniej karierze najwyższy wynik w karierze wynoszący 27 punktów.
25-letni strażnik, którego hojnie wymienia się jako mierzącego 180 cm wzrostu, został wybrany w pierwszej rundzie w 2020 roku. Dołącza do takich graczy jak Corey Brewer, Sadiq Bey i Tony Delk jako tajemniczy gracze, tworząc prestiżową listę 50 . Klub Punktowy.
Pod nieobecność Cade'a Cunninghama i problemy Jadena Iveya Flynn rozegrał 34 minuty i w przegranej z Detroit wystąpił 18 z 25 minut na boisku.
„Po prostu pracuje nad swoją grą. Każdego ranka jest na siłowni, około godzinę przed treningiem, może dłużej” – powiedział trener Pistons Monty Williams. „Widziałem to dziś wieczorem”.
Wymagana lektura
(Zdjęcie: Scott Cunningham/NBAE za pośrednictwem Getty Images)
„Irytująco skromny pionier internetu. Miłośnik Twittera. Kujon od piwa. Badacz bekonów. Praktyk kawy”.