13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy nadal używasz systemu Windows 10?  Microsoft pobierze setki opłat za aktualizacje zabezpieczeń

Czy nadal używasz systemu Windows 10? Microsoft pobierze setki opłat za aktualizacje zabezpieczeń

zdjęcie: Beata Zorzel/NoorFot (Obrazy Getty’ego)

Wiemy to już od jakiegoś czasu Microsoft rezygnuje ze wsparcia dla systemu Windows 10 14 października 2025 r. Jednak we wtorek Microsoft ogłosił, ile będzie kosztować firmy dalsze pobieranie aktualizacji zabezpieczeń dla starszego systemu operacyjnego, o czym po raz pierwszy poinformował serwis krawędź.

Z opublikowanego wpisu na blogu wynika, że ​​Microsoft będzie pobierał opłatę w wysokości 61 dolarów za urządzenie przez pierwszy rok aktualizacji zabezpieczeń Wtorek. Potem co roku cena podwaja się. Drugi rok kosztuje 122 USD, trzeci rok 244 USD, czwarty rok 488 USD i tak dalej. Zabezpieczenie systemu Windows 10 może kosztować fortunę.

W środę Microsoft zaktualizował blog, aby zauważyć, że dotyczy to tylko przedsiębiorstw. Konsumenci będą mieli inny plan cenowy, który zostanie udostępniony w późniejszym terminie.

Te rozszerzone aktualizacje zabezpieczeń są zazwyczaj oferowane tylko organizacjom korzystającym ze starszych systemów operacyjnych Windows, ale wkrótce będą po raz pierwszy oferowane klientom indywidualnym. Microsoft rozszerza ten program subskrypcji ze względu na dużą liczbę osób nadal korzystających z systemu Windows 10. Według Licznik statystykPrawie 70% użytkowników systemu Windows nadal korzysta z systemu Windows 10.

Jednym z powodów jest to, że na milionach starszych komputerów nie można uruchomić systemu Windows 11. Listy Microsoftu Wszystkie wymagania systemowe Niezbędne do obsługi najnowszego systemu operacyjnego. Na przykład, aby można było dokonać aktualizacji do systemu Windows 11, system musi mieć co najmniej 4 GB pamięci RAM i co najmniej 64 GB przestrzeni dyskowej. To więcej niż wymagania systemu Windows 10 dotyczące 1 GB RAM-u i 16 GB pamięci.

Prawdopodobnym skutkiem tego będzie konieczność zakupu nowych laptopów i komputerów przez miliony ludzi. Po kilku latach stanie się to tańszą opcją niż płacenie setek, a nawet tysięcy dolarów za bieżące aktualizacje zabezpieczeń.

Rodzi to również pytanie, co zrobi Microsoft, kiedy wypuści Windows 12. Krążą takie pogłoski Następny Windows może być dostępny w czerwcu 2024 rokuPrawie na pewno będzie pełen możliwości sztucznej inteligencji. Oznacza to, że wymagania sprzętowe są większe, a użytkownicy Windowsa 11 mogą zostać w tyle, tak jak obecnie użytkownicy Windowsa 10.

READ  Najświeższe informacje o przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft