24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

MacKenzie Scott, była Jeffa Bezosa, przekazuje darowizny organizacjom wspierającym przestępstwa imigrantów i sportowców transpłciowych

MacKenzie Scott, była Jeffa Bezosa, przekazuje darowizny organizacjom wspierającym przestępstwa imigrantów i sportowców transpłciowych

Wiadomości z USA

Ekskluzywny

więcej niż Nowe datki na cele charytatywne o wartości 640 milionów dolarów MacKenzie Scott, była żona założyciela Amazona, Jeffa Bezosa, zwraca się do organizacji non-profit wspierających cele skrajnie lewicowe, w tym pomagając imigrantom popełniającym przestępstwa i promując transpłciowych sportowców płci męskiej, którzy chcą konkurować z kobietami.

Jak wynika z ogłoszonej we wtorek analizy 361 nagród, Scott przekaże 67 organizacjom wspierającym imigrantów łącznie 122 miliony dolarów na pomoc prawną i inną. Poprzez swoją Fundację „Dajemy Yield”.

Wśród wielkich zwycięzców znalazła się Koalicja Imigrantów z Florydy, która zdecydowanie sprzeciwia się atakom gubernatora Florydy Rona DeSantisa wobec imigrantów popełniających przestępstwa; oraz Koalicja na rzecz Praw Imigrantów i Uchodźców z Tennessee, która zwalcza wysiłki tego stanu mające na celu zwiększenie egzekwowania przepisów dotyczących nielegalnych imigrantów. Obaj zgarnęli nagrody o wartości 2 milionów dolarów.

Większość z 640 milionów dolarów z nowych darowizn przekazanych przez miliardera MacKenzie Scotta – byłą żonę założyciela Amazona Jeffa Bezosa – trafi do organizacji non-profit, które walczą o imigrantów kryminalnych, prawa osób transpłciowych i inne kwestie. Patricka McMullana za pośrednictwem Getty Images
Przed ogłoszeniem nowych darowizn w wysokości 640 milionów dolarów na rzecz organizacji non-profit Scott przekazała już 16,5 miliarda dolarów z fortuny, którą nabyła po rozwodzie z założycielem Amazona, Jeffem Bezosem w 2019 roku. Ivan Agostini/Inwizja/AP

Inne nagrody Scotta obejmują kwotę 117 milionów dolarów na rzecz 67 grup wsparcia więźniów i innych organizacji pomagających więźniom i osobom przebywającym w przeszłości w więzieniach; Oraz 72 miliony dolarów dla 43 grup promujących „tożsamość płciową”, „orientację seksualną” i inne kwestie związane ze społecznością LGBT – takie jak wspieranie praw biologicznych chłopców, którzy identyfikują się jako transpłciowe dziewczęta, do rywalizacji w sporcie kobiecym.

Przydzieliła także kolejne 18 milionów dolarów 10 grupom działającym na rzecz promowania czystej energii.

„Żona Bezosa wykorzystuje zyski, które osiągnął dzięki kapitalizmowi, dla własnych korzyści [fund] „Kapitaliści sprzedają nam linę, na której ich powiesimy” – powiedział Mike Gonzalez, starszy pracownik konserwatywnej Fundacji Dziedzictwa, cytując słynny cytat byłego radzieckiego przywódcy rewolucji Władimira Lenina.

READ  Saudi Aramco odnotowuje zysk w wysokości 42 miliardów dolarów dzięki przepływom pieniężnym gigantów naftowych

Gonzalez dodał, że wykorzystywanie przez Scotta pieniędzy Bezosa to kolejny przykład grup charytatywnych utworzonych dzięki owocom kapitalizmu – takich jak lewicowa Fundacja Rockefellera – wykorzystujących swoje dolary do podważania zasad wolnego rynku.

„Te rzeczy, na które przekazujesz pieniądze – czy to idee dotyczące osób transpłciowych, pomoc nielegalnym imigrantom, prawa więźniów czy zmiany klimatyczne – wszystkie mają na celu odwrócenie naszego systemu od kapitalizmu” – powiedział.

Scott – autorka dwóch powieści i trzecia najbogatsza kobieta w Stanach Zjednoczonych – jest żoną Bezosa od prawie 25 lat i ma z nim czworo dzieci. Rozstała się z Bezosem w 2019 roku, mając akcje Amazona o wartości 38,3 miliarda dolarów.

Koalicja Imigrantów z Florydy, która zdecydowanie sprzeciwia się represjom podejmowanym przez gubernatora Florydy Rona DeSantiego wobec imigrantów popełniających przestępstwa, otrzymała od Scotta nagrodę w wysokości 2 milionów dolarów. Globalna kolekcja obrazów za pośrednictwem Getty Images

Przed wtorkowym ogłoszeniem przekazała 16,5 miliarda dolarów swojego majątku grupom, które wraz z zespołem zbadała i wybrała.

W grudniu 2022 roku został uruchomiony Baza danych jej dzieł charytatywnych Pod nazwą dawania ofert.

Następnie Scott zaczął pozyskiwać wnioski od organizacji non-profit kierowanych przez społeczność, poszukujących pomocy finansowej. Od kandydatów wymagano posiadania budżetu w wysokości od 1 miliona do 5 milionów dolarów oraz misji „wzmacniania opinii i zwiększania szans osób i rodzin przy niewielkich lub skromnych środkach” – napisano na swojej stronie internetowej Yield Giving.

Ogłoszone we wtorek nagrody Scotta obejmują 72 miliony dolarów przeznaczone specjalnie na kwestie LGBTQ. Fotografia RS — Stock.adobe.com

Kwota 640 milionów dolarów przyznana przez Yield Giving podczas pierwszej rundy dotacji to ponad dwukrotnie więcej niż obiecał Scott, a 361 z 6350 organizacji charytatywnych, które złożyły wnioski, otrzymało nagrody w wysokości 1 lub 2 milionów dolarów.

Megan Peterson, dyrektor wykonawcza ds. sprawiedliwości płci Z radością przyjęła „prezent” Scotta w wysokości 2 milionów dolarów dla swojej organizacji non-profit, stwierdzając w oświadczeniu, że „nie mógł on nastąpić w ważniejszym momencie” w obliczu „konserwatywnego ruchu prawnego, który zagraża naszym podstawowym prawom tutaj, w Minnesocie, Dakocie Północnej i w całych Stanach Zjednoczonych”. .”

READ  Akcje spadają, a obudowa spada, poznajcie Muska na Twitterze: Aktualizacje na żywo

„Budowanie i utrzymywanie świata wolnego od barier związanych z płcią wymaga organizowania społeczności, edukacji oraz zmiany sposobu, w jaki mówimy i myślimy o płci” – dodała Peterson, której grupa wygrała niedawno procesy sądowe dotyczące dostępu do antykoncepcji awaryjnej i prawa młodzieży transpłciowej do zabawy Sporty. . To nie jest ich płeć biologiczna.

Z 72 milionów dolarów, które Scott przekazał na cele LGBTQ, co najmniej 16 milionów trafiło do organizacji non-profit zajmujących się wspieraniem transpłciowych sportowców w sporcie kobiecym, w tym do Amerykańskiej Unii Wolności Obywatelskich stanu Alabama i Football Without Borders z siedzibą w Baltimore oraz OutFront Minnesota.

Reprezentantka Nicole Malliotakis (R-Staten Island/Brooklyn). Wspierane ustawodawstwo, które ma na celu utrzymanie uczciwości w sporcie kobiet Zapewniając, że dzieci biologiczne nie uczestniczą w programie, Scott stwierdziła, że ​​wydatki Scotta na takie lewicowe cele są „niefortunne, ale to jej osobiste pieniądze”.

„Demokraci, którzy rządzą miastami w całej Ameryce, robią to codziennie za nasze pieniądze i to jest prawdziwa walka, którą musimy kontynuować” – powiedziała.

Była żona Bezosa przekazała miliony osobom nieposiadającym dokumentów, osobom przebywającym wcześniej w więzieniach, organizacjom LGBTQ i inicjatywom na rzecz czystej energii. Poczta nowojorska

W notatce na swojej stronie internetowejScott napisała, że ​​jest wdzięczna Lever for Change, organizacji, która zarządzała procesem wyboru nagrody, oraz mieszkańcom, którzy są niezbędnymi „agentami zmian”.

Przedstawiciele Lever for Change i Scott nie odpowiedzieli na wiadomości.

Elon Musk w poście skrytykował Scott za jej wcześniejsze datki na cele charytatywne . . Zaliczyć do „przyczyn śmierci cywilizacji zachodniej”.

złożone pod

Amazonka
,

Kapitalizm
,

organizacja pożytku publicznego
,

Zmiana klimatu
,

Elona Muska
,

Jeff Bezos
,

Mackenziego Scotta
,

imigranci
,

Organizacje non-profit
,

Organizacja pożytku publicznego
,

więzienie
,

Sportowcy transpłciowi
,

Prawa osób transpłciowych
,
23.03.24


https://nypost.com/2024/03/23/us-news/jeff-bezos-ex-mackenzie-scott-donates-to-groups-boosting-immigrant-crime-trans-athletes/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site %20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania