22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Luis Rubiales: Wyzywający hiszpański menadżer piłkarski przyznaje się do „oczywistych błędów”, ale twierdzi, że został potraktowany niesprawiedliwie

Luis Rubiales: Wyzywający hiszpański menadżer piłkarski przyznaje się do „oczywistych błędów”, ale twierdzi, że został potraktowany niesprawiedliwieCNN

Prezes Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej Luis Rubiales w piątek zachował się buntowniczo, twierdząc, że popełnił „kilka oczywistych błędów”, ale został niesprawiedliwie potraktowany z powodu niechcianego pocałunku z gwiazdą.

Rubiales znajduje się pod coraz większą presją, aby podać się do dymisji po tym, jak pocałował Ginni Hermoso w usta po zwycięstwie Hiszpanii w Pucharze Świata Kobiet w zeszłym miesiącu.

Upierał się, że do czynu doszło za jego obopólną zgodą, co Hermoso stanowczo odrzuca, a gracz określił je jako „impulsywne, seksistowskie i niewłaściwe działanie bez mojej zgody”.

W oświadczeniu szeroko komentowanym w hiszpańskich mediach Rubiales – prezes Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej – skrytykował „sfabrykowaną kampanię” przeciwko niemu, twierdząc, że otrzymał także ogromne wsparcie od ludzi na ulicach i w mediach społecznościowych.

Dodał: „20 sierpnia ubiegłego roku popełniłem kilka wyraźnych błędów i z całego serca ich głęboko żałuję. „To prawda, że ​​prosiłem o przebaczenie za takie błędy” – stwierdził Rubiales w piątkowym oświadczeniu.

Kontynuował: „Nauczyłem się, że niezależnie od tego, jak wielka jest radość i głębia wzruszeń, nawet w przypadku zwycięstwa w Pucharze Świata od liderów sportowych należy wymagać wzorowego zachowania, a w moim przypadku tak nie było” – dodał. przeprasza graczy. I federacja, fani i wszyscy, którzy mogą poczuć się urażeni jego działaniami.

Rubiales powiedział jednak, że obie strony zgodziły się na „przyjazne uściski” i „wzajemne przyjazne gesty”, które miały miejsce na scenie podczas wręczania medali Pucharu Świata.

Oświadczenia Rubialesa, pierwsze od kilku dni, wygłoszono po tym, jak hiszpański rząd poniósł porażkę, próbując odwołać prezydenta. Rubialisa Ze swojego stanowiska.

Sportowy Sąd Arbitrażowy (TAD) w piątek zgodził się na wszczęcie sprawy przeciwko Rubialesowi, odrzucił jednak argument rządu, jakoby popełnione przez niego przestępstwa były „bardzo poważne”, uniemożliwiając jego natychmiastowy zakaz i zmuszając ministrów do zwrócenia się o to do sądu.

READ  Sailors Top Rays w finale serialu

W odpowiedzi minister kultury i sportu Miquel Isita powiedział na konferencji prasowej, że złoży odrębną skargę do TAD i poprosi o usunięcie Rubialesa ze stanowiska do czasu zakończenia śledztwa.

Rubiales został zawieszony przez FIFA we wszystkich działaniach związanych z piłką nożną na 90 dni, ale zgodnie z hiszpańskim prawem rząd nie może go powstrzymać, chyba że TAD uzna jego przewinienia za „wyjątkowo poważne”.

Orzeczenie sądu i ciągłe sprzeciwy Rubialesa oznaczają, że burza, która przetoczyła się przez hiszpańską piłkę nożną, będzie trwała nadal.

Członkinie drużyny, która zdobyła Puchar Świata Kobiet, odmawiają gry, dopóki nie zostaną zwolnione. Matka Rubialesa rozpoczęła w tym tygodniu strajk głodowy, aby wesprzeć syna, i przez krótki czas przebywała w szpitalu.

Wzrosła presja na Rubialesa, aby ustąpił ze stanowiska prezesa Hiszpańskiej Federacji po tym, jak stanowczo odmówił tego podczas przemówienia, które wygłosił przed nadzwyczajnym zgromadzeniem ogólnym Federacji w ubiegły piątek, obiecując „walczyć do końca”.

Również w tym tygodniu wszystkich 19 przewodniczących regionalnych Federacji Hiszpańskiej wezwało Rubialesa do rezygnacji, udzielając jednocześnie jednomyślnego poparcia tymczasowemu prezydentowi Pedro Rocha, który objął urząd po zawieszeniu Rubialesa przez FIFA.

Pojawiają się także pytania dotyczące Jorge Villedy, trenera Hiszpanii, zdobywczyni Pucharu Świata Kobiet, przy czym tymczasowy dyrektor Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej wskazuje, że kolejka na to stanowisko może nie potrwać długo. Pomimo zwycięstwa jego kadencja była kontrowersyjna.