16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Lokalny gospodarz radiowy zastanawia się po powrocie z Polski – NBC 5 Dallas-Fort Worth

Lokalny gospodarz radiowy zastanawia się po powrocie z Polski – NBC 5 Dallas-Fort Worth

Lokalna radiostacja wróciła z granicy ukraińsko-polskiej w celu udokumentowania doświadczeń tamtejszych ludzi. W NBC 5 nazywa to teraz doświadczeniem zmieniającym życie.

Sony Delphite powiedział, że właśnie doświadczył dużej zmiany. Jego spojrzenie na to, co to znaczy być we wspólnocie, nie jest takie samo od powrotu z Polski.

„Czułem miłość od tych ludzi i zaakceptowałem ją od tych, którzy nic nie mieli” – powiedział Delfite.

Delphite, prezenter 90.0 KCBI FM Radio, udał się do polskich schronów z ludźmi z Teksasu i udokumentował, w jaki sposób zasoby firmy zostały wykorzystane do pomocy ukraińskim uchodźcom. To zadanie jak żadne inne.

„Byłem bardzo przerażony, kiedy po raz pierwszy tam dotarliśmy” – powiedział. – To znaczy, że poleciałeś do strefy wojny.

Kiedy przybył, uwaga skupiła się na ludziach, których życie było do góry nogami. Ponieważ schronisko znajdowało się blisko Ukrainy, sytuacja była bardzo beznadziejna.

„Wtedy to po prostu dotarło do nas. To szybkie. To 400 osób. To jest łóżko do łóżka. 200 osób może zostać, 200 osób może dostać gorące prysznice i jedzenie ”- powiedział Delfed, jeden ze schronów.

Istniała również nadzieja na to, co było możliwe poza ich ucieczką. Delphiat powiedział, że Ukraińcy są chętni do pomocy sobie i innym, gdy przyjdą na ratunek.

W jego raporcie ludzie przyjrzą się wysiłkom teksańskich baptystów – schronienia, jedzenia, dostarczonej odzieży. Poza tym Delfite chce, aby ludzie zobaczyli regres narodu ukraińskiego.

„Muszę coś zrobić” – powiedział pewien Ukrainiec – „Wycinają drzewa, żeby budować to, co chcą”. Daj towar, a my sobie pomożemy. Nigdy tego nie zapomnę ”.

Aby uzyskać więcej informacji na temat działań związanych z oprogramowaniem Texas Baptist, odwiedź https://www.tbmtx.org/