19 sierpnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Hackaday Links Column Banner

Linki Hackaday: 24 lipca 2022

Cóż, prawdopodobnie nie zostanie to od razu poprawione. NASA wydana Bardziej szczegółowa analiza uszkodzeń Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba Po napotkaniu delikatnego meteoru uszkodzenia uznano za „nieodwracalne”. Nie żeby jakiekolwiek uszkodzenia JWST mogły być naprawione, przynajmniej w tym sensie, że Teleskop Kosmiczny Hubble’a był w stanie zapewnić mu optykę do zamocowania jego zwierciadła głównego, które nie było dokładne w stosunku do Ziemi. JWST jest bardzo daleko od wezwania serwisu, więc poprawność w tym przypadku odnosi się do kombinacji tego, co można osiągnąć poprzez modyfikację kształtu i położenia dotkniętego segmentu lustra oraz o co można zadbać podczas przetwarzania obrazów. Uszkodzenie segmentu C3, a także uszkodzenie innych segmentów w sumie w sześciu kolizjach w ciągu pół roku Webba na stacji, oceniane jest przez „wavefront sensing”, który sprawdza, jak światło wychodzi z każdego etapu. kawałek lustra. Uszkodzenie wygląda źle i na pewno powinno zaszkodzić technologom i inżynierom, którzy z miłością i skrupulatnością zbudowali to urządzenie, aby zobaczyć, jak faktycznie eksploduje, ale na dłuższą metę to uszkodzenie nie powinno przeszkadzać w długoterminowych celach naukowych Webba.

W innych wiadomościach kosmicznych słyszymy to The wytrwałość Sonda zabrała pierwszy kawałek starożytnej delty rzeki w kraterze Jezero. Łazik szukał czegoś interesującego do spróbowania, ale wszystko, czego próbowałem ze skrobakiem, było albo zbyt delikatne, trudne do zdobycia, albo naukowo nudne. W końcu łazik znalazł dobre miejsce do kopania i był w stanie sprowadzić próbkę rdzenia o średnicy 6,7 cm. To sprawia, że ​​zebrano dziesiątą próbkę rdzeniową i pierwszą z regionu delty, o którym uważa się, że ma największe szanse na przechowywanie dowodów starożytnego życia na Marsie.

W pobliżu domu prawdopodobnie wszyscy słyszeliśmy o chirurgii robotycznej, ale wywoływany przez nią obraz nie pasuje do rzeczywistości. Chirurgia wspomagana robotem jest być może lepszym określeniem, ponieważ roboty chirurgiczne są na ogół po prostu ultraprecyzyjnymi zdalnymi manewrami, którymi kieruje wykwalifikowany chirurg. ale jeśli Badanie wydajności robota chirurgicznego Jakakolwiek wskazówka, dni chirurgów mogą być policzone. W badaniu porównano dokładność i szybkość zarówno ludzkiego chirurga, który sterował standardowym robotem chirurgicznym Da Vinci, jak i samodzielną wersją samego robota, za pomocą kamery wykrywającej głębię. Używając standardowego testu umiejętności chirurgicznych, samodzielny system dorównywał ludzkim chirurgom pod względem niepowodzeń – na szczęście nie było żadnych „operacji” dla żadnego z nich – ale przewyższał ludzi pod względem szybkości i dokładności pozycjonowania. Prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim niezależni chirurdzy staną się rzeczą, ale na dłuższą metę nie obstawialibyśmy tego.

READ  Teleskop Hubble'a potwierdza, że ​​gigantyczne ograniczenie wewnętrznego Układu Słonecznego jest największą wiadomością i badaniami, jakie kiedykolwiek widziano

Bez wątpienia większość naszych czytelników słyszała ekscytującą wiadomość, że Supercon powróci w tym roku Jako osobiste wydarzenie! Koniecznie zarezerwujcie pierwszy weekend listopada na pielgrzymkę do Pasadeny – byłoby wspaniale zobaczyć wszystkich ponownie po długiej nieobecności. Ale jeśli nie możesz czekać do listopada, aby oszukać IRL, rozważ przejechanie obok Skala 19XJuż w tym tygodniu w Los Angeles. Southern California Linux Expo odbywa się w dniach 28-31 lipca i obejmuje dużą liczbę prelegentów, w tym przemówienie Vinta Cerfa. Czytelnicy Hackaday mogą zaoszczędzić 50% na biletach z kodem promocyjnym HACK.

I wreszcie, jako miłośniczka wszelkiego rodzaju pisanek, ale szczególnie za przesłanie ukryte w różnorodności programów, doceniliśmy To jest wiersz z jajkiem wielkanocnym, grafika osadzona, która przez lata służyła programistom jako kreatywne ujście. W artykule wymieniono kilka świetnych przykładów tej formy sztuki, wraz z wyjaśnieniem, dlaczego są one tak ważnymi artefaktami w świecie technologii i do czego są dobre. Wypróbowaliśmy sporo pozycji wymienionych w artykule, o których wcześniej nie słyszeliśmy; Trochę trafień, trochę błędów, ale wszystkie są doceniane. Cóż, większość z nich to korporacyjny rodzaj rah-rah, który może iść prosto, jeśli chodzi o nas.