26 września, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Były Laker Sława Miedwiedenko sprzedał na aukcji pierścienie mistrzowskie na rzecz Ukrainy

Były Laker Sława Miedwiedenko sprzedał na aukcji pierścienie mistrzowskie na rzecz Ukrainy

Dwukrotny mistrz NBA Slava Medvedenko sprzedaje swoje pierścienie mistrzowskie, aby wesprzeć Ukrainę w wojnie z Rosją.

Medvedenko, który pochodzi z Ukrainy, grał siedem sezonów w NBA, zdobywając dwa tytuły mistrzowskie wraz z Shaquille O’Nealem i Kobe Bryantem w Los Angeles Lakers. Dołączył do Lakers jako debiutant w NBA w 2000 roku, aby zdobyć dwa ostatnie tytuły od trzech zawodników zabezpieczonych przez rdzeń Bryanta O’Neala.

Medvedenko, lat 43, mieszka w Kijowie. W niedzielę powiedział agencji Associated Press, że zdecydował się sprzedać obrączki, obserwując, jak rosyjskie pociski rozświetlają nocne niebo z dachu w jego rodzinnym mieście.

W tej chwili zdecydowałem po prostu: „Po co mi te pierścienie, jeśli po prostu leżą w moim sejfie”, powiedział Miedwiedenko AP. „Aby pokazać ludziom przywództwo, pomóż mojemu ukraińskiemu narodowi żyć lepiej, pomóż dzieciom”.

Slava Medvedenko licytuje pierścienie mistrzowskie Lakers. (Rick Hefner dla TSN/Getty)

Medvedenko ma troje dzieci w wieku od 10 do 16 lat. Mówi, że wysłał ich, aby mieszkali z babcią w innej części Ukrainy, kiedy Rosja najechała w lutym. Od tego czasu służył w obronie terytorium Ukrainy, Dołącz do innych wybitnych ukraińskich sportowców Bokserzy tacy jak Wasilij Łomaczenko, Witalij i Władimir Kliczko podejmują walkę z Rosją.

Kandydował do rady miejskiej Kijowa w 2020 roku, ale nie wygrał. Powiedział Associated Press, że jego rodzina ponownie dołączyła do niego w Kijowie, gdy walki przesunęły się z miasta. Mówi, że prawie codziennie słyszy syreny przeciwlotnicze. Rozmawiał z Associated Press o swoich doświadczeniach w walce z rosyjską inwazją, w tym noszeniem AK-47.

Miedwiedenko powiedział: „Broniliśmy naszej dzielnicy, robiliśmy punkty kontrolne i patrole służbowe. Nie jestem najlepszym żołnierzem, nie jestem najlepszym strzelcem, ale mogę dać im wsparcie. Strzelam do nich kilka razy, nie do ludzi. Ja Cieszę się, że nie mam szansy do Kogoś strzelać. Nasza armia wykonała świetną robotę w obronie Kijowa. Chcę im podziękować.

Medvedenko przemawiał z charytatywnego meczu koszykówki, który zorganizował w Warszawie w niedzielę, z którego dochód trafił do ukraińskich uchodźców, którzy przekroczyli granicę z sąsiednim krajem. Planuje wykorzystać dochody z aukcji pierścionków na odbudowę zniszczonych podczas wojny obiektów sportowych.

READ  Jeter Downs ma zostać przydzielony przez Red Sox

„Chcemy odbudować gimnazjum, ponieważ armia rosyjska zbombardowała ponad sto szkół” – powiedział. W naszym kraju potrzebują dużo pieniędzy na naprawę szkół. Siłownie będą ostatnie w kolejce, aby to naprawić. Na Ukrainie mamy zimę i dzieci muszą bawić się w domu”.

Aukcja odbywa się od 27 lipca do 5 sierpnia na aukcjach SCP, zapewniając, że: 100% wpływów trafi na Ukrainę. SCP oszacował dla AP, że każdy odcinek przyniósłby ponad 100 000 USD.

Medvedenko grał sześć sezonów z Lakers, głównie jako rezerwa przed dołączeniem do Atlanta Hawks w swoim ostatnim sezonie w NBA. W swojej karierze zdobywał średnio 5,3 punktu i 2,8 zbiórki w 12,7 minuty na mecz.