22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Liderzy LG i LS towarzyszą prezydentowi Yoonowi podczas wizyty w Polsce

Liderzy LG i LS towarzyszą prezydentowi Yoonowi podczas wizyty w Polsce


Liderzy LG i LS towarzyszą prezydentowi Yoonowi podczas wizyty w Polsce

Prezes LG Group, Koo Kwang-mo, po lewej, i wiceprzewodniczący grupy Hanwha Kim Dong-kwan / Korea Times File

Lee Kyung-min

W sumie 89 szefów państwowych i prywatnych firm odwiedzi Polskę w przyszłym tygodniu, według krajowego lobby biznesowego, w czwartek. Yoon przebywa z sześciodniową wizytą w Polsce i na Litwie od 10 do 15 lipca.

Według Koreańskiej Federacji Przemysłu (KFI) są wśród nich prezes LG Group Goo Kwang-mo, wiceprezes Hanwha Group Kim Dong-kwan i prezes LS Group Goo Ja-yeon.

Koo odwiedzi zakłady produkcyjne wrocławskiej spółki zależnej grupy LG Energy Solutions. Kim będzie też zabiegał o przyspieszenie negocjacji w sprawie budowy zakładów produkujących sprzęt obronny w Polsce. Hanwa planuje w drugiej połowie roku otworzyć biuro w Polsce, aby rozszerzyć swoją obecność na rynku Europy Wschodniej, gdzie popyt na sprzęt obronny rośnie w związku z agresją Rosji na Ukrainę.

FKI powiedział, że 63 procent liderów to energetyka odnawialna, baterie, mobilność i infrastruktura – obiecujące branże napędzające wzrost z największym potencjałem poprawy wyników eksportowych kraju.

Lobby biznesowe uznało, że wizyta prezydenta w kraju Europy Wschodniej po 14 latach z okazji 10. rocznicy dwustronnego partnerstwa strategicznego była znacząca. Wolumen handlu między dwoma krajami ma osiągnąć historyczną wartość 8,95 miliarda dolarów (11,5 biliona wonów) w 2022 roku.

Delegacja weźmie udział w różnych wydarzeniach, w tym w Koreańsko-Polskim Forum Biznesowym, po którym nastąpi podpisanie Memorandum of Understanding (MOU) zorganizowanego wspólnie przez FKI i Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

Zorganizowane zostanie spotkanie biznesowe dla liderów biznesu z obu krajów, aby zidentyfikować wspólne możliwości biznesowe i omówić sposoby rozwoju obiecujących branż. Organizatorem wydarzenia jest Koreańska Agencja Promocji Inwestycji Handlowych (KOTRA).

Spośród 89 24 to duże konglomeraty, 41 to małe i średnie przedsiębiorstwa, 17 to przedsiębiorstwa państwowe, a 7 to stowarzyszenia gospodarcze.


READ  Moody's obniża rating polskiego mBanku, potwierdza Bank Millennium

  • Yun odwiedza Polskę, by wziąć udział w szczycie NATO